co lepiej kupować?

• Użytkownik archiwalny

przymierzam się do zakupu innego samochodu..
    zastanawiam się co wybierać.. samochód zasilany ON czy PB + LPG?
    miesięcznie pokonuję ponad 1000 km.

• Admin

Patrzę na wyniki i widzę, że pozostaje jedynie słuszne zasilanie...
    No chyba, że Krzysztofa ujeździsz.

• Użytkownik archiwalny

LPG

• CNG? I będziesz na Wole jeździł tankować?

• Tankować to tankować. Ale ile na tym przejedziesz?

• Tankować to
    tankować. Ale ile na tym przejedziesz?

200km? Może 300?
    10 "normalnych metrów sześciennych" (taka jednostka) na 100km by szło pewnie..
    A zbiornik ma zwykle ok. 20Nm3

Dlatego, jeśli ktoś chce kupić w miarę młode auto, to bardziej bym się rozglądał za dieslem niż za CNG/lpg.

Oszczędności 8-9lpg kontra 5-6ON nie są takie gigantyczne, a odchodzą problemy z niefabrycznymi dokładkami .

• Użytkownik archiwalny

Paczę na wyniki i
    widzę, że pozostaje jedynie słuszne zasilanie...

Do tego właśnie się sklaniam...

No chyba, że
    Krzysztofa ujeździsz.

o nie co to to nie..

• Użytkownik archiwalny

to odpowiedź jest jedna .. LPG

• Użytkownik archiwalny

to odpowiedź jest
    jedna .. LPG

• Moderator

CNG? I będziesz na
    Wole jeździł tankować?

Firmy zakładają dystrybutory do CNG w garażu podłączane do rury z gazem (tej samej co do kuchenki czy też pieca). Jeżeli komuś nie przeszkadza niewielki zasięg to jest to dobre rozwiązanie.

• Moderator

Dlatego, jeśli ktoś
    chce kupić w miarę młode auto, to bardziej bym się rozglądał za dieslem niż za
    CNG/lpg.

Zależy jak bardzo młode. Młody diesel = filtr cząstek stałych Dodatkowo na ON ma wzrosnąć akcyza:
    http://moto.onet.pl/1640932,1,epoka-diesla-wlasnie-sie-skonczyla,artykul.html?node=2

• Użytkownik archiwalny

Zależy jak bardzo
    młode. Młody diesel = filtr cząstek stałych Dodatkowo na ON ma wzrosnąć akcyza:
    http://moto.onet.pl/1640932,1,epoka-diesla-wlasnie-sie-skonczyla,artykul.html?node=2

Na LPG też wzrośnie znając życie

• Użytkownik archiwalny

to odpowiedź jest
    jedna .. LPG

LPG żądzi.

• 200km? Może 300?
    10 "normalnych
    metrów sześciennych" (taka jednostka) na 100km by szło pewnie..
    A zbiornik ma
    zwykle ok. 20Nm3

Hmm! Trochę dużo tych kilometrów Wydaje mi się, że na CNG tyle nie da rady Znam jednakowoż gościa, który pracował w Elpigaz'ie, gdzie propagowali właśnie zasilanie CNG to moge zapytać

Dlatego, jeśli ktoś
    chce kupić w miarę młode auto, to bardziej bym się rozglądał za dieslem niż za
    CNG/lpg.
    Oszczędności 8-9lpg
    kontra 5-6ON nie są takie gigantyczne, a odchodzą problemy z niefabrycznymi
    dokładkami .

Tylko, że kupując auto z dieslem, ma się większe prawdopodobieństwo kupienia samochodu z duuuuużym przebiegiem
    Ale ja się nie znam

• Hmm! Trochę dużo
    tych kilometrów
    No ja piszę max max ile się zrobi. Dlatego wycieczka 40km specjalnie żeby zatankować to mija się z celem

Wydaje mi się, że na CNG tyle nie da rady

bardzo możliwe

Tylko, że kupując
    auto z dieslem, ma się większe prawdopodobieństwo kupienia samochodu z duuuuużym
    przebiegiem
    Ale ja się nie znam

Jak się samemu sprowadza, to i się samemu licznik cofa
    Z resztą 300kkm dla dieselka to taka rozgrzewka

• No ja piszę max max
    ile się zrobi. Dlatego wycieczka 40km specjalnie żeby zatankować to mija się z celem

bardzo możliwe

Faktem jest, że CNG jest tani. Jednak niemożność sprężenia gazu tak jak LPG, znacznie utrudnia zycie kierowcom. Ale w przyszłości....kto wie, kto wie?

Jak się samemu
    sprowadza, to i się samemu licznik cofa

Z resztą 300kkm dla
    dieselka to taka rozgrzewka

Ale też dochodzi wyższa cena za takiego "paścia"

• Użytkownik archiwalny

Z resztą 300kkm dla
    dieselka to taka rozgrzewka

dla starych niewysilonych i owszem

dla wszystkiego co nowsze juz nie

• Użytkownik archiwalny

dla starych
    niewysilonych i owszem
    dla wszystkiego co
    nowsze juz nie

teraz wszystko robione jest na ilość a nie na jakość jak dawniej.. rozpoczynając od narzędzi skończywszy na samochodach...

• Użytkownik archiwalny

Mam tico w PB. I golfa w dieslu (TDI). Koszt użytkowania auta w porównaniu takie same. Spalanie, jeżdze bardzo dynamicznie to golf mi spali 6.5l/100km. W trasie przy przy 90km/h spalanie około 3.9 - 4.2 l jeżdzac normalnie czyli trasa 110km/h cos koło 5l/100km. Auto mimo ze ma 90KM zbiera sie ładnie.

No i jeszcze jeden plus to charakterystyczne wciśnięcie w fotel przy ostrym przyspieszaniu po przekroczeniu 2tys obr.

gdybym miał kupywać teraz sobie auto kupiłbym diesla jakiegos standardowego 90KM.:):) bez pompowtryskiwaczy.

• Użytkownik archiwalny

Ja proponuję LPG, przy czym lepiej kupic samochod tylko na benzynę i założyć LPG na dobrych gratach (mowa tu zapewne w miare nowym aucie i w gre wchodzi tylko 4 generacja). Koszt takiej instalacji to ok 3tys, taniej to zazwyczaj jest problematycznie.

Nowoczesnego dizla to chyba nie warto. Niby mało spali, ale naprawy osprzętu - tragedia.
    No i jesli używany dizel najcześciej z zachodu to trzeba liczyć po 30-40kkm na rok.

Aaa... i wystrzegać się aut z lpg z Holandii (generalnie z zachodu)- tam tam latają tymi samochodami wiecej niż dizlami

Log in to reply