Szczegóły grupy Prywatna

administrators

Lista członków

 • RE: Pralka Samsung

  @Jaco napisał w Pralka Samsung:

  No i teraz sika.

  A pisałeś wcześniej, że nic nie cieknie... :-D

  napisane w MAJSTERKLEPKA - kącik majsterkowicza
 • RE: Pralka Samsung

  @Jaco napisał w Pralka Samsung:

  Działa jak należy

  Bravo Ty. :-)

  napisane w MAJSTERKLEPKA - kącik majsterkowicza
 • RE: Dysk zewnętrzny SSD

  @Jaco Ja wiele lat temu miałem wyciąganą szufladę z dużym dyskiem w środku, z szynami zamontowanymi w pececie. Był tam nawet taki mały szybkoobrotowy wiatraczek, który strasznie hałasował - dorobiłem więc wyłącznik i uruchamiałem wtedy, gdy wkładałem szufladę do blaszaka. Wadą tego rozwiązania było to, że szuflada z dyskiem przypisana była do tego jednego blaszaka, bo pasowała tylko do tych szyn - nie można było przenosić danych do innego komputera.
  Potem zafundowałem sobie metalową obudowę zewnętrzną na duże dyski, z dodatkowym zasilaczem. Do dziś używam jej w pracy do bejkapów.
  Potem kupiłem tego UNITEKa Y-1031, też z zasilaczem i kilkoma rodzajami złączy: KLIK . Dobrze się sprawdza z gołymi dyskami.

  Jak pisałem wcześniej, włożyłem uszkodzony HDD do starego peceta z Windą XP. CHKDSK przemielił go na samym starcie, stwierdził uszkodzenie wielu sektorów, naprawił indeksy i nawet przywrócił parę plików. Dziwne, bo Winda 11 składała broń w połowie diagnozowania... :-)
  No i cóż, niewiele to dało. W zasadzie to samo, co skopiowałbym z dyskiem w pececie, załatwiłem Unitekiem.

  napisane w HYDEPARK
 • RE: Dysk zewnętrzny SSD

  @Jaco @likaon U mnie się sprawdza (na zdrowych dyskach). Chociaż... Fakt, akurat ten dysk podłączony Unitekiem nieraz się sam wyłącza i potem startuje, nie wszystko odczytuje - składam to na karb jego uszkodzenia. Ale wsadzę go do peceta i zobaczę.

  napisane w HYDEPARK