Group Details Private

administrators

Member List

 • RE: Kozmo

  Mam podobne wrażenie. Zbyt "niszowe" autko, zrobione rzeczywiście przede wszystkim do jazdy po torze (choć piszą, że ma dopuszczenie do ruchu ulicznego).
  Widzę pewne niezaprzeczalne "plusy": wyróżnia się na drodze, nie będzie korodować :-D (nie wiem tylko, jak z podłogą) i jeśli mechanika będzie niezawodna, to fajnie. Chociaż te fiatowskie silniki budzą u mnie trochę mieszane uczucia.
  Ciekawe, jaką cenę sobie wymyślą...

  posted in MOTOMANIA... i nie tylko
 • Kozmo

  Taki projekt: kozmo.pl
  Jak sądzicie - czy to wypali?

  posted in MOTOMANIA... i nie tylko
 • RE: Wymiana lewej półosi- co przygotować?

  @barteu napisał w Wymiana lewej półosi- co przygotować?:

  @pacior się zdarza :D

  @leo napisał w Wymiana lewej półosi- co przygotować?:

  Nie rozbierałem skrzyni. Na 99% jest to gwintowany kołek ustalający mechanizm zmiany biegów. Czytaj: NIE RUSZAĆ! :-)

  ooops... a ja to wykręciłem :D w środku była jakaś sprężynka, a pod śrubką podkładka. Przyznam się, że próbowałem tamtędy wlewać olej, ale nie spływał :D Mam nadzieję, że nie zalałem sobie np. sprzęgła :D Na szczęście wszystko jednak działa jak przed wymianą, poza oczywiście terkotaniem przegubu :)

  No, to rzeczywiście jest gwintowany kołek ustalający. :-)
  Całe szczęście, że po wykręceniu nie ruszyłeś lewarkiem zmiany biegów. Gdybyś to zrobił, byłby kłopot.

  Z dalszego Twojego opisu widzę, że jednak trochę bawiłeś się z odkręcaniem kolumny McPhersona. Rzeczywiście to znakomicie ułatwiło manewrowanie i wyjęcie półosi.
  No i też rozpięcie wahacza od zwrotnicy; teraz jeszcze sobie przypomniałem, że ponieważ ja niczego więcej nie odkręcałem, wyjęcie sworznia dolnego było trudne przy rozciągniętej sprężynie (auto na podnośniku przecież). Kombinowałem z drugim lewarkiem (podnosząc nieco zwrotnicę) i łomem, żeby napiąć sprężynę i wtedy wytargać sworzeń.

  Ale wszystko dobre, co się dobrze kończy. Gratuluję udanej naprawy. A refleksje ponaprawowe mogą się przydać na przyszłość... :-)

  posted in DAEWOO TICO - forum KlubTico