Prośba o "cegiełkę" na utrzymanie forum


 • Admin

  Witajcie.
  Forum zlosniki.pl istnieje od ponad dwóch lat. Powstało z myślą o przywróceniu do życia wirtualnego miejsca spotkań użytkowników portalu zlosnik.pl, zamkniętego po kilkunastu latach działalności przez jego właścicieli, którzy od dłuższego czasu nie brali udziału w jego życiu. Stare forum można było zlikwidować, jednak jego użytkowników, ich przyzwyczajeń i internetowych znajomości (a także przyjaźni) - już nie. Tak więc "na lodzie" pozostała grupa ludzi, którzy nie zgadzali się z nagłą utratą swojego miejsca w sieci - dzięki ich determinacji, wkładowi pracy i zaangażowaniu udało się stworzyć nowe forum zlosniki.pl, będące niejako kontynuacją poprzedniego portalu, z największymi w polskim Internecie zasobami wiedzy i doświadczeń dotyczących Daewoo Tico i Suzuki Swifta, które zostały udostępnione nam przez właścicieli starego forum i zaimplementowane przez admina Esena w nowym.
  Niestety, forum internetowe to nie tylko przyjemności, ale też koszty. Żeby nasz portal mógł działać, trzeba regularnie opłacać jego hosting i domenę. Dotychczas testowaliśmy forum, dostosowywaliśmy do naszych potrzeb, sprawdzaliśmy jego przydatność dla Userów (jest OK, wszystko działa) i utrzymywaliśmy je po prostu z naszych składek, administratorów i moderatorów. Jak zapewne wiecie, prowadzimy ten serwis społecznie, bez żadnego zysku, forum też na siebie nie zarabia w żaden sposób. Ponieważ jego koszty, nawet podzielone na 4 osoby zajmujące się administrowaniem, stanowią spore obciążenie naszych domowych budżetów, zwracamy się do Was, Użytkowników, o wsparcie nas w sprawie finansowego utrzymania forum. Wiemy, że zależy Wam na istnieniu zlosników.pl, że chcecie się tu spotykać, dyskutować, pytać o radę i pomagać. My chcemy, żeby forum należało do każdego z Was - bo bez Userów nie ma racji bytu. Nie możemy jednak stale finansować jego funkcjonowania. Prosimy więc: dołączcie do grona ofiarodawców, żebyśmy mieli się gdzie spotykać i rozmawiać (chociaż wirtualnie).
  Nie ma żadnej "obowiązkowej wpłaty". Prosimy po prostu o dobrowolną "cegiełkę" w dowolnej kwocie; zainwestujmy tyle, ile możemy. Każda złotówka, obok naszych (administratorów i moderatorów) składek, zostanie przeznaczona na bieżące utrzymanie naszego forum. Po to, żebyśmy istnieli nadal.
  W tym celu prosimy o przelew na konto o danych:
  Marek Paciorek
  57 1160 2202 0000 0001 2371 0571
  Bank Millennium
  z adnotacją: "Zrzutka na forum ZLOSNIKI.PL od (tu wpisujemy swój nick)."
  W ramach przejrzystości, raz na miesiąc zostanie w tym wątku opublikowana lista Userów biorących udział w zrzutce wraz z przeznaczoną kwotą. Jeżeli ktoś z Was nie życzy sobie zamieszczenia na liście jego nicka lub wysokości przelewu - niech to wyraźnie napisze w tytule przelewu (że nie chce wzmianki o kwocie lub nicku albo w ogóle żadnej informacji o sobie na forum).
  Z góry dziękujemy i zapraszamy.

  A. i M. • Ode mnie już poszło.


 • Moderator

  W takim razie podaję listę wpłat jakie zostały dokonane w tym miesiącu.
  Styczeń:
  @leo Leo - 50zł
  @Drzonca - 50zł
  @esen -50zł
  @Pacior - 50zł
  @Jaco - 20zł
  Luty:
  @Piotrek9214 - 50zł
  @BPX33 - 20zł
  Anonimowy dawca - 50zł

  Oczywiście kwoty nawet 5 czy 10zł są mile widziane, wpłaty regularne raz na jakiś czas również mile widziane.
  Dobrze byłoby aby wpłacający podesłał mi info na PW o wysłaniu przelewu.

  ps. zebrana w tym miesiącu kwota może wydawać się znaczna, jednak jest to koszt który pozwoli utrzymać forum przez okres zaledwie 2-3 miesięcy. • Fajnie by było o ile oczywiście uważacie to za stosowne, żeby napisać ile potrzeba pieniędzy w przeciągu całego roku na utrzymanie. Byłoby przejrzyściej ile jeszcze brakuje. ;)


 • Admin

  Miesięcznie wydajemy $23,80 na utrzymanie serwerów. Wkrótce ta kwota będzie mniejsza o 5 dolarów bo wyłączymy serwer którego w zasadzie nie używamy. Wtedy będzie:

  • $10 za główny serwer
  • $2 za automatyczne backupy całej instancji
  • $3 za dodatkowy dysk na którym trzymamy np. obrazki z treści które są na forum
  • VAT


 • @esen czyli rocznie w przeliczeniu na PLN niecałe 900 zł przy obecnym kursie $?


 • Admin

  @BPX33 No coś takiego. +domena ale to biorę na siebie


 • Moderator

  Zaktualizowałem post z listą wpłat.


Log in to reply