Podwyżki OC


 • Użytkownik archiwalny

  Właśnie wczoraj dowiedziałem się na własnej skórze jak dzięki rządowi zapłaciłem składkę 100% większą niż rok temu. Wcześniej bank popodnosił sobie haracz od konta ajpierw darmowego a już ostatnio nawet nie wiem ile liczyli pewnie z ponad 15 złociszy. Konto zlikwidowałem ale oc musiałem kupić. Zamiast 35zł zapłaciłem 70 za motor, aż się boję ile wyjdzie za samochód.


 • Admin

  Co do konta - można poszukać darmowego. Ja zmieniłem kiedyś na takie - żeby nie płacić, muszę wykonać min. 4 transakcje kartą płatniczą (co da się przecież łatwo zrobić). Raz zapomniałem o tym, potrącili z konta 4 zł.
  Co do OC - jaka firma? Zapytałeś o powód podwyżek?


 • Użytkownik archiwalny

  Z kontami już miałem w ALiorze a teraz w BNP Paribas. Darmowe były a po jakimś czasie przychodziły inne warunki. Więc już nie kombinuję z innymi bankami i zostaję przy złym aliorze. Złe jest lepsze od gorszego
  Co do OC to wszedł jakiś podatek i coś tam jeszcze więc ubezpieczyciele popodnosili. Mam w TUW poszło z 35 na 70 ale w Warcie czy w PZU było po ok 100zł. Broker ubezpieczeniowy mówił, że składki poszły w górę nawet właśnie o 100% ale wcześniej myślałem tylko, że młodym kierowcom. • W tamtym roku płaciłem ok 240 za tico (na kwicie, który mam w dowodzie do kontroli jest kwota 194zł?), w tym roku przyszło pismo z ubezpieczalni, że mam składkę 265zł.


 • Moderator

  Odkąd mam samochód ciągle tylko o podwyżkach słyszę
  Jakoś za miesiąc będę opłacał składkę za Suzuki, nie mogę się doczekać

  Najtaniej wychodzi.. zmieniając co roku ubezpieczyciela


 • Użytkownik archiwalny

  Najtaniej wychodzi.. zmieniając co roku ubezpieczyciela

  Akurat w TUW miałem od dobrych 6 czy więcej lat bo jest najtaniej.
  Dawniej jak wierzyłem jeszcze w PZU to co roku podnosili mi składki i czułem się jak jeleń. A szczytem było ubezpieczenie domu od komuny zero wypłat a składka z w ciągu 2 lat poszła o 100% do góry. Teraz nie warto bywać lojalnym klientem. • U mnie w tym roku też podnieśli, ale o 18 zł, więc to żadna podwyżka właściwie (z 292 zł na 310 zł).

  A u mnie najtaniej od 4 lat wychodzi w PTU.


 • Moderator

  W tamtym roku
  płaciłem ok 240 za tico

  U mnie 213zł w Gothear


 • Admin

  U mnie 213zł w Gothear

  U mnie 179 zł w PZU (płacone na koniec lutego br.).


 • Admin

  Teraz nie warto bywać lojalnym klientem.

  Racja, wychodzi to często - także przy umowach z operatorami telefonii komórkowej.

  Ja tak sobie dosyć długo myślałem, że warto być lojalnym klientem banku. Mając długoletnią, pozytywną opinię solidnego klienta - także dłużnika, spłacającego terminowo należności - można liczyć na jakieś preferencje kredytowe. Ale parę miesięcy temu zapytałem o możliwość takiego preferencyjnego kredytu (w okolicach 100 tys.) i przekonałem się, że owszem, chętnie dadzą - na takich samych warunkach, jak pierwszemu lepszemu człowiekowi z ulicy.
  Jeszcze kilka lat temu było inaczej.


 • Użytkownik archiwalny

  Ceny za polisy komunikacyjne rosną z dnia na dzień - moja mama pracuje w ubezpieczeniach ostatnio miała taki "ciekawy" przykład. Robiła klientowi wycenę na cały pakiet (OC, AC, NNW, Assistance etc.) - wycenę zrobiła przykładowo 11.04. System jest tak zbudowany, że po wycenie oferta jest ważna przez tydzień. Jeśli przez ten tydzień polisa nie zostanie zawarta oferta znika z systemu bezpowrotnie. Pan robił rozeznanie bo jego ubezpieczenie kończyło się za ok. 2 tyg. i tak oto po tym jak mojej mamie nie udało się z nim skontaktować sam do niej zadzwonił 13.04, że jest zainteresowany zawarciem polisy. Z racji, że oferty nie było już w systemie mama wprowadziła dane od nowa - cena była już wyższa o ok. 50 zł. Przy aucie o wartości ~150 tys. nie jest to niby jakaś szałowa różnica ale w przeciągu tygodnia... • Panowie, dam Wam ciekawostkę:

  Mam kilka aut, ale dwa z pojemnością 1,4. Teoretycznie OC powinno być jednakowe.

  Do rzeczy:

  Polo 1.4 16v z 2000 roku płacę rocznie przy 60% zniżkach (+ "prezent" od ubezpieczyciela) 426zł

  Renault 11 1.4 8v z 1987 roku płacę rocznie w tej samej firmie również przy 60% zniżek: 297zł.

  Co Wy na to? • Polo 1.4 16v z 2000
  roku płacę rocznie przy 60% zniżkach (+ "prezent" od ubezpieczyciela) 426zł

  Ja mam tylko 60% zniżki w TUW za takie same Polo 1.4 16V z 2000r płacę 298zł. • Ja mam tylko 60%
  zniżki w TUW za takie same Polo 1.4 16V z 2000r płacę 298zł.

  Bo tutaj duże znaczenie ma "pochodzenie".

  W Warszawie zawsze jest dużo drożej. Ponoć potrafi być i 100% drożej. • Bo tutaj duże
  znaczenie ma "pochodzenie".
  W Warszawie zawsze
  jest dużo drożej. Ponoć potrafi być i 100% drożej.

  Miałem o tym napisać ale pomyślałem że wszyscy o tym wiedzą. A to że na VW płaci się więcej niż za Renault to chyba ma się marką.

  Jak miałem Tico mieściłem się w 200zł na rok bez problemów. • Faktem jest, że traktują nas jak bydło i robią co chcą. Nie ma prostych i przejrzystych regulacji, stawki ustalane są według zbyt wielu zawiłych kryteriów. • Panowie, dam Wam
  ciekawostkę:
  Mam kilka aut, ale
  dwa z pojemnością 1,4. Teoretycznie OC powinno być jednakowe.
  Do rzeczy:
  Polo 1.4 16v z 2000
  roku płacę rocznie przy 60% zniżkach (+ "prezent" od ubezpieczyciela) 426zł
  Renault 11 1.4 8v z
  1987 roku płacę rocznie w tej samej firmie również przy 60% zniżek: 297zł.
  Co Wy na to?

  Rocznik . Na starsze auta przeważnie jest sporo taniej. U mnie tata za W124 2.5D płaci niewiele więcej, niż Ty za Polo, bo rocznik '92. Jak w porównywarce OC kiedyś dałem dla sprawdzenia '93, to już kilkadziesiąt złotych drożej wyszło.
  Do tego dochodzi marka auta, nawet kolor. Wszystko opierane jest na statystykach. Powiedzmy, że kierowcy czerwonego Polo III 1.4 16V zrobili więcej szkód, niż kierowcy tego samego modelu, ale np. niebieskiego i już jako "czerwony" płacisz trochę więcej. A Renault 11 jest mało, powodują mało wypadków, do tego auto jest stare i cena automatycznie spada . A przynajmniej tak mi to kiedyś znajomy tłumaczył, jak ktoś wie coś więcej, niech mnie ew. poprawi • Ja wiem za to (nie wiem czy Wy o tym wiedzieliście, ale jeśli nie to już będziecie ), że kierowcy BMW mają odgórnie "narzucone" wyższe OC ze względu na młodych gniewnych, którzy powodują sporą ilość kolizji/wypadków.


 • Admin

  jak ktoś wie coś więcej, niech mnie ew. poprawi

  Kiedyś, w latach 80-tych, pewne kolory miały preferencje - na pewno był to żółty i jakiś jeszcze, nie pamiętam. Chodziło o łatwą "zauważalność" na drodze. Potem zrobiło się cicho o tej zasadzie, ale może jest gdzieś ona ukryta w systemach... • Korzysta ktoś z aplikacji yanosik? Proponują tam ubezpieczenia (powiązane z firmą compensa), kalkulacja oparta o skan kodu z dowodu rejestracyjnego + staż w yanosiku (punkty za przepisową jazdę). IMO ciekawa oferta, ciekawa forma wyliczania składki

  Kolega ma peugeota 306 z 1996 roku, bezszkodową jazdę + jakieś zniżki od yanosika. Wykupił gołe OC z yanosika za 316zł. Agent ubezpieczeniowy znalazł dla niego najtańszą ofertę za ok 900zł. Chyba trafił nieźle z tym yanosikiem

  Z ciekawości zrobiłem kalkulację dla swojego żelazka: bezszkodowa jazda, tikacz 1997 rok, brak zwyżek, pełne zniżki - gołe OC 293zł, OC+NNW 336zł. Obecny ubezpieczyciel (hestia) wycenił kontynuację na 265zł - OC + NNW, na co się zgodziłem.


Log in to reply