Kable WN nowe NGK - mogą świecić?


 • Użytkownik archiwalny

  Witam,

  dziwny jak dla mnie temat - zakupiłem około miesiąca temu nowe kable NGK - zamontowałem w aucie i super działa.
  Ostatnio jednak odpalał mi znów po trochę dłuższym kręceniu i z ciekawości w nocy sprawdziłem - same z siebie nie świecą, nie iskrzą itp. Ale jak je poruszam, lub pstrykne w nie, to zaczynają świecić dookoła. Jak dotknąłem linką gazu (pancerzem) kabla WN, to świecił ciągle w czasie i w miejscu styku. Czy tak może (ma) być? Kurcze, no nowe kable i nie jakieś tam no name. Dodam że każdy tak reaguje. Proszę dajcie znać, bo jak coś to reklamuje...
  Aha, jak testowałem to silnik był rozgrzany, suchy, po trasie 30 km. • odpalał mi znów po trochę dłuższym kręceniu i z ciekawości w nocy sprawdziłem - same
  z siebie nie świecą, nie iskrzą itp. Ale jak je poruszam, lub pstrykne w nie, to
  zaczynają świecić dookoła.

  Pamiętaj że tymi kablami płynie prąd o napięciu kilkunastu tysięcy volt, choć o natężeniu znikomym, które nie zabije.
  Dlatego zjawisko świecenia, o którym piszesz, jest jak najbardziej prawidłowe. Niczym się nie przejmuj, tylko jeździj.


 • Użytkownik archiwalny

  Nie mniej jednak dyskoteka pod maska nie jest wskazana


 • Użytkownik archiwalny

  gdzie mozna kupic takie swiecace przewody wn? ja tez takie chce • gdzie mozna kupic
  takie swiecace przewody wn? ja tez takie chce

  Myslisz, ze to za jakis tuning?


 • Użytkownik archiwalny

  Hmm... dzisiaj wieczorem zobacze czy na moich kablach też wystepuje efekt świecenia przy ruszaniu kablem, a mam jakieś kable made in Korea za 82 zł


 • Użytkownik archiwalny

  Ostatnio jednak odpalał mi znów po trochę dłuższym kręceniu ...

  W taki wypadku może niedomagać kopułka (odkręcić i oczyścić delikatnie papierem ściernym elektrody z białego nalotu, potraktować WD40 nie zaszkodzi i wytrzeć)
  Zakładam, że bardzo mało prawdopodowne żeby przewody WN padły po 1 mies. (kiedyś popękały mi po 6 mies. - wiosna/lato)
  No i świece... 40kkm mogą spokojnie wytrzymać, a dłużej to różnie może być.
  Nie sądze żeby gaźnik nagle "sam się rozregulował"

  Jak dotknąłem linką gazu (pancerzem) kabla WN, to świecił ciągle w czasie i w miejscu styku. Czy tak może (ma) być? ...

  Zjawisko normalne i stąd powinno się tak kable prowadzić żeby nie dotykały żadnych metalowych elementów, bo jak się pewnie domyślasz w tym miejscu izolacja mogłaby sie po prostu przepalić ...


 • Użytkownik archiwalny

  Narazie jeszcze odpuściłem temat szukania innych przyczyn i sprawdziłem zjawisko późnym wieczorem, przy dużej wilgotności powietrza. Co prawda odpalił, po dłuższym jednak kręceniu - ale to co pod maską to szok.
  Iksrzyły kable aż miło. Najbardziej między sobą przy izolatorach (czyli uchwytach trzymających kable w kupie) oraz w miejscu styku przy puszcze na filtr powietrza. Przy świecach i rozdzielaczu spokój. Delikatniusia iskierka była też przy cewce.

  No i co teraz? Jak to rozumieć. Nowe kable, markowe. Świeciły tak samo jak stare koreańskie gdy je wymieniałem po 2 latach.

  Może ktoś mi poleci jakie w końcu kable kupić co będą dobre? Według sprzedawców w sklepach motoryzacyjnych nie ma dobrych kabli do Tico które długo pociągną przy LPG.


 • Użytkownik archiwalny

  Wiem ze swego doświadczenia, że dobre były no i raczej powinny być przewody firmy janmor. Ale chodzi mi o te lepsze co mają kolor szary i napisane było na nich made in England. W maluch wciąż też wymieniałem dopóki nie kupiłem takich.Tico też kupiłem na takich janmorach i pewnie parę lat służyły tak samo jak świece Champion. Z 3 lata temu wymieniłem je z cieawości na reklamowanie wtedy sentechy i wcale nie było różnicy czy na nowych czy na starych.I jeżdżę na gazie cały czas i służą dobrze. A też teraz podobno wieszają psy na sentechach.


Log in to reply