a na jutubie akurat...


 • Admin

  Przypadkiem na YT natknąłem się na Sebę - obywatela z Torunia, skądinąd "znaFcę", który poczynił inwestycję 800 zł i dobił staruszka - zaniedbanego, zajeżdżonego i zardzewiałego tikulca. W mojej ocenie filmik to:

  • 50% pajacowania,
  • 20% nachalnego reklamowania (swoją drogą ciekawe, ilu potencjalnych klientów daje się autorowi nagonić),
  • 10% prawdy (jednak parę zalet złomka zachwyciło "gwiazdę jutuba"),
  • 10% wymyślonych na poczekaniu albo niesprawdzonych, powtarzanych przez dziesięciolecia bzdur - tak jest: po raz n-ty, znowu niełamana kolumna kierownicza; średnica zawracania 5 m :-) (nie ma to jak miarka w oku); jakieś wymysły o zegarkach po "liftach"...
  • 10% obrzydzenia (taki język + kopanie blach, skakanie po dachu itp. jakoś zawsze wywołują u mnie niesmak).

  Jeśli nie macie ciekawszego pomysłu na zmarnowanie pół godziny z Waszego życia i posiadacie jakąś tam odporność na bluzgi - to można obejrzeć:
  KLIK • Oglądałem. Podzielam twoje zdanie na ten temat.


 • Moderator

  @leo a ja oglądać nie zamierzam, widziałem kiedyś jego nagranie z Matizem, nie podoba mi się taka formuła programu..


 • Admin

  @pacior Rozumiem i popieram. Ja, gdy już zacząłem oglądać, postanowiłem na siłę wytrwać do końca, po czym stwierdziłem, że jednak lepiej byłoby te pół godziny przeznaczyć... chociażby na sen. • Zamiast pajacowania Seby lepiej sobie Zbigniewa Łomnika obejrzeć ze 2 razy :) • @likaon A ja Łominka - Złomnika nie lubie. Też powielał między innymi mit o nie łamanej kolumnie kierowniczej i kilka innych rzeczy. Ogólnie, na temat innych samochodów, też różne mity powielał. O subiektywności nie wspominam.
  A co do Kickstera... Kiedyś oglądałem, ale dawno temu jeszcze był w miarę spoko. Np. odcinek o Golfie. Ale potem zaczęło się pajacowanie do kwadratu. Na dzień dzisiejszy, nie da się oglądać.


 • Admin

  @Szarik Masz sporo racji. Moim zdaniem, gdyby np. Z. Łomnik podczas kręcenia filmów porozmawiał z właścicielami prezentowanych aut i podpytał "na wizji" o szczegóły, których sam nie zna, byłoby w tych materiałach więcej prawdy. Pacior wyjaśniłby na pewno tajemnicę niełamanej kierownicy, która dziwnym trafem jest łamana (przynajmniej w późniejszych wersjach), oświeciłby też autora co do miejsca na zegarek... Na pewno byłoby ciekawiej i bliżej rzeczywistości. Zachar tak robi i jest OK.
  Mimo wszystko z obu jutuberów wolę Łomnika - przynajmniej uszy nie więdną i nie czuję się, jakbym oglądał filmik nakręcony dla jakichś gimbusów.

  Swoją drogą - warto zauważyć, jaka jest rzeczywista popularność obu facetów, ilu Polaków ich ogląda i co tak naprawdę dobrze sprzedaje się w sieci: tico u Z. Łomnika - 513 tys. wyświetleń (I miejsce na liście) po prawie 1,5 roku, rozpieprzanie tico u "ZnaFcy" - 659 tys. odtworzeń po... 3 tygodniach. Moim zdaniem, to wcale nie świadczy dobrze o polskim odbiorcy. ;-) • @leo Większość odbiorców "znafcy", to młodzież. I to w wieku, w którym nawet jeszcze samochodów nie mają. Chcą się czegoś dowiedzieć, trafiają na taki kanał, który ma "młodzieżowe" podejście i to do nich trafia. Z resztą, było to widać w odcinku z Matizem. Kręcony był z różnymi widzami i większość z nich, to koło osiemnastolatkowie. Dlatego momentalnie przybywają wyświetlenia. Przy czym, Kickstera da się oglądać, kiedy nie pajacuje. Było widać, jak sie wkurzył, kiedy ktoś z "super młodzieży" rozbił tego Matiza podczas kręcenia odcinka i potem, kiedy robił wyjaśnienie. Nie robił z siebie głupa. Tak samo, podczas kilku innych odcinków. Wtedy oglądało się nieźle. Ale sam kanał ma taką formułę, że obecnie nie nadaje sie do oglądania.
  Złomnika próbowałem kilka razy oglądać, ale też nie dam rady. Może, gdybym był całkiem zielony, to bym mógł oglądać. Ale najgorzej się patrzy i słucha, jak jest odcinek o czymś, o czym ma się pojęcie (tak jak mieliśmy z Tico) i słyszy różne pierdoły, to sie odechciewa.
  Zachara lubię czasem pooglądać. Fajnie sie słucha i pojęcie jakieś ma. Przy odcinku z C124 od widza miałem odwrotnie, niż np. ze Złomnikiem. Prowadzącego mogłem słuchać, ale właściciel auta gadał tyle głupot, że szok.
  Z kanałów motoryzacyjnych, to jeszcze czasem Profesora Chrisa oglądam. Dosyć luźna formuła, ale fachowo objaśnia. Czasem sie z nim nie zgadzam, ale ogólnie można sie sporo dowiedzieć.


 • Admin

  O, widzisz, to całkiem podobnie do mnie. :-)
  Złomnika oglądam, owszem, mając na uwadze entuzjastyczny stosunek prowadzącego do motoryzacji sprzed kilkudziesięciu lat. :-) To jego podejście rekompensuje mi wymienione przez Ciebie braki (oczywiście na swój sposób - znaczy... właściwie oglądam bardziej rozrywkowo, nie zaś merytorycznie). No i zawsze wymyśli nową kanwę do każdego odcinka... ciekawy jestem, kiedy mu się pomysły skończą. A oglądać zacząłem po przeczytaniu jego kilku książek. :-)
  Zachar jest OK. Nie widziałem wszystkiego (m. in. C124), ale pamiętam odcinki z Citro CX, wypasionym Golfem III i parę innych - tam właściciele stawali na wysokości zadania. Muszę zobaczyć to, o czym pisałeś.
  Na Chrisa "mechanicznego" też lubię spojrzeć. Uczciwie podchodzi do tematów technicznych, ogląda się ciekawie.
  Zamiłowanie do starych jednośladów powoduje, że chętnie oglądam też Piotra Kawałka ma kanale "OldtimerBazar". Człowiek z pasją, zawsze wzorowo przygotowany do każdego odcinka - to cenię.
  Parę miesięcy wstecz odkryłem MotoPrawdę. Gość zwykle mówi z sensem i do rzeczy, ale to już inna tematyka niż powyżej.

  Biznesmena jutubowego z Pomorza (Łysego Micha) porzuciłem już dawno temu. Seba z Torunia - raz na pół roku, MOŻE... jak coś ciekawszego się trafi. Czasem wleci MotoBieda, ale tu już jest hardcore językowy (czego zupełnie nie rozumiem, bo chłopak wydaje się być dość inteligentny). Motodoradca mnie drażni.

  Ciekawie się wątek rozwija. Napiszcie, co Wy oglądacie i dlaczego? Może przy pomocy takich rekomendacji "odkryjemy" jeszcze coś dla siebie? :-) • @leo napisał w a na jutubie akurat...:

  Napiszcie, co Wy oglądacie i dlaczego? Może przy pomocy takich rekomendacji "odkryjemy" jeszcze coś dla siebie? :-)

  Regularnie (czyt. wszystko od początku) to tylko "Blok Ekipa" (w ramach odstresowania/wyluzowania) i "Polskie Drogi". Cała reszta to jakieś wyrywki obejrzane z ciekawości/nudów itp. itd. • @leo napisał w a na jutubie akurat...:

  Napiszcie, co Wy oglądacie i dlaczego?

  Ja oglądam różne pierdoły ,,Suchary,, itp. dla zabicia czasu niekiedy gdy go mam. Oczywiście oglądam głownie na TV .


 • Admin

  @BPX33 Ja polecam Bez Planu na YT. Ma bardzo ciekawe i wyważone relacje ze swoich podróży. Teraz są odcinki z Rwandy które pokazują fajnie jak można mieć czyste i dość opiekuńcze państwo nawet bez fortuny w budżecie. • oglądałem 5 minut jak urywał lusterko i wyłączyłem , źle mu nie życzę ale takich ludzi i cwaniaków nie lubię


 • Admin

  @Gooral - dziś Z. Łomnik o Saabie. Innym, niż Twój, ale... :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=BGgTNZyAFJs • @leo napisał w a na jutubie akurat...:

  @Gooral - dziś Z. Łomnik o Saabie. Innym, niż Twój, ale... :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=BGgTNZyAFJs

  Właśnie widziałem, wieczorem będzie oglądane 😀


 • Moderator

  Właśnie znalazłem na YT parę odcinków telewizji zakładowej Daewoo-Fso ☺️ w wolnym czasie będę oglądał.
  Link do jednej z części - https://youtu.be/PFML9iH8WhY


Log in to reply