Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego!

• Nie wiem czy wiecie ale od 1 października można jeździć bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC.

Bez dokumentów

• Cywilizacja powoli i do PL dociera xd tutaj np nie trzeba mieć nic. Nawet prawa jazdy. Polise też mam tylko na mailu. Zupełnie inny świat, niby małe rzeczy a o ile łatwiej się wszystko załatwia.

• Admin

No i dobrze. Nareszcie. Tyle lat ściągania haraczu z kierowców przy każdym przeglądzie... wreszcie jakiś pożytek.

• A ja tak się przyzwyczaiłem, że będę jeździł z dowodem, jakoś nie umiem się z nim rozstać i mi nie przeszkadza.

• Moderator

Wreszcie będę mógł zrezygnować z dużego portfela :)

• @pacior napisał w Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego!:

zrezygnować z dużego portfela :)

To i kasiorki będziesz miał mniej :P

• Admin

@likaon napisał w Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego!:

A ja tak się przyzwyczaiłem, że będę jeździł z dowodem, jakoś nie umiem się z nim rozstać i mi nie przeszkadza.

Ja też się przyzwyczaiłem i... bardzo chętnie z tego zrezygnuję. :-)
    Podobnie, jak u Paciora - schudnie mój portfel, w którym ciągle noszę 2 dowody (żeby nie musieć pamiętać wziąć z domu, zależnie który samochód w danym momencie będzie mi potrzebny). Gdy siadam na motocykl lub motorower - też trzeba ciągle pamiętać i troskliwie schować, żeby nie zgubić.
    No właśnie - dodatkową zaletą jest to, że trzymając DR w domu nie narażamy się na jego zagubienie, a utrata wiąże się z kosztami, stratą czasu i komplikacjami.
    Teraz wystarczy tylko pamiętać o prawie jazdy i kluczykach - i wio!

Dziś deponuję wszystkie dowody rejestracyjne w szufladzie biurka. :-)

• @leo napisał w Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego!:

Dziś deponuję wszystkie dowody rejestracyjne w szufladzie biurka. :-)

Tylko obyś pamiętał o nich jak na przegląd pojedziesz :P

• Admin

Będę pamiętał - wszystkie już leżą w czerwonej okładce od książeczek, które dostałem przy zakupie tico. Razem z papierami od instalacji LPG i polisami ubezpieczeniowymi. :-) Czyli ze wszystkimi dokumentami potrzebnymi podczas załatwiania spraw w urzędach.

• Ja myślę że teraz będzie więcej razy wzywana Policja do byle zadrapania na karoserii. Dziś na TVN w Dzień Dobry Policjant mówił o tych oświadczeniach ale skąd wziąć dane do oświadczenia jak numer polisy skoro się tego nie pamięta ?

• Wystarczy wpisać numer rejestracyjny samochodu na stronie ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego, bądź zadzwonić na infolinię ubezpieczyciela. Obecnie Internet w telefonach jest dość powszechny więc myślę że bardzo wygodna jest pierwsza opcja. Ewentualnie można sobie zrobić zdjęcie polisy :)

• @jaco napisał w Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego!:

Ja myślę że teraz będzie więcej razy wzywana Policja do byle zadrapania na karoserii. Dziś na TVN w Dzień Dobry Policjant mówił o tych oświadczeniach ale skąd wziąć dane do oświadczenia jak numer polisy skoro się tego nie pamięta ?

Myślę, że to kwestia czasu ale ubezpieczyciele powinni zacząć działać tak jak jest tutaj w UK. Nie masz w ogóle polisy papierowej, wszystko masz na mailu. W razie kontroli i awarii systemu albo stłuczki etc odpalasz maila na tel i tyle.

Odnośnie tematu, trochę bardziej humorystycznie 😃
    0_1538422794775_FB_IMG_1538422640823.jpg

• ,,TO GDZIE MOM WŁOŻYĆ PINDZIESIONT ZŁOTY JAK BĘDZIE TROCHĘ ZA SZYBKO,, Owinąć najlepiej w nie prawo jazdy :P

• @piotrek9214 napisał w Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego!:

Wystarczy wpisać numer rejestracyjny samochodu na stronie ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego

Zrobiłem tak w przypadku swojego auta i :

0_1538468164062_OC.jpg

• @jaco napisał w Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego!:

,,TO GDZIE MOM WŁOŻYĆ PINDZIESIONT ZŁOTY JAK BĘDZIE TROCHĘ ZA SZYBKO,, Owinąć najlepiej w nie prawo jazdy :P

Hahaha jest to jakiś pomysł 😉

• Osobiście nie przestanę wozić dowodu i OC (przynajmniej na razie!).
    Czasami zdarza mi się wyjeżdżać za granicę, a tam już wszystkie dokumenty nam potrzebne. Stłuczka? Same problemy bez dowodu i OC. Kontrola policyjna i awaria CEPiK'u? Na piękne oczy nas nie puszczą, więc będzie co najmniej 3x lub 4x dłużej niż zwykle.

Jak dla mnie za dużo minusów na razie, więc zostaję przy starym, dobrym i sprawdzonym wożeniu wszystkiego :)

• Admin

@bpx33 napisał w Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego!:

Osobiście nie przestanę wozić dowodu i OC (przynajmniej na razie!).

Też można. :-)

Czasami zdarza mi się wyjeżdżać za granicę, a tam już wszystkie dokumenty nam potrzebne.

Słowo-klucz: czasami.
    Ja nie wyjeżdżam za granicę znienacka. Gdy będę wyjeżdżał - wezmę. ;-)

Stłuczka? Same problemy bez dowodu i OC.

A w czym Ci ten dowód pomoże przy takiej sytuacji? W oświadczeniu wystarczy przecież wpisać markę, model, kolor i numer rejestracyjny samochodu, który widzisz. Czy na pewno będziesz potrzebował więcej danych - masę własną, dopuszczalną masę ciągniętej przyczepy, nacisk osi, datę ostatniego badania technicznego?
    OC - zgoda, ewentualnie można mieć, tam jest nr polisy i od razu VIN. Ale świstek z OC to jedna mała karteczka, może leżeć w portfelu. Ja mam.
    Albo fotka, jak pisał Piotrek. :-)

Kontrola policyjna i awaria CEPiK'u? Na piękne oczy nas nie puszczą, więc będzie co najmniej 3x lub 4x dłużej niż zwykle.

BPX - piszesz, jak gdybyś już to przeżył. :-) A mnie się nie wydaje.

Jak dla mnie za dużo minusów na razie, więc zostaję przy starym, dobrym i sprawdzonym wożeniu wszystkiego :)

A ja skorzystam z ułatwienia.

• Admin

@jaco napisał w Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego!:

Zrobiłem tak w przypadku swojego auta i :

Ooo... albo masz nieaktualne OC (sprawdziłeś?), albo ubezpieczyciel nie dopełnił swoich obowiązków... Ja bym podszedł do agenta i interweniował. A na wszelki wypadek - wrzuć OC do portfela i już.

Sprawdziłem wszystkie moje pojazdy i wszędzie jest OK - o, np.:

0_1538510678071_ufg.jpg

Słowo-klucz: czasami.
    Ja nie wyjeżdżam za granicę znienacka. Gdy będę wyjeżdżał - wezmę. ;-)

Nie będę się bawił w pamiętanie, że wyjąłem dowód z portfela (prawie 10 lat przyzwyczajenia robi swoje), a do następnych wakacji na pewno zapomnę... :P

A w czym Ci ten dowód pomoże przy takiej sytuacji? W oświadczeniu wystarczy przecież wpisać markę, model, kolor i numer rejestracyjny samochodu, który widzisz. Czy na pewno będziesz potrzebował więcej danych - masę własną, dopuszczalną masę ciągniętej przyczepy, nacisk osi, datę ostatniego badania technicznego?

No widzisz... Ja np. w takiej sytuacji jeśli ktoś ma nieaktualne badanie od razu bym wezwał policję. Bez dowodu tego nie wiem...

OC - zgoda, ewentualnie można mieć, tam jest nr polisy i od razu VIN. Ale świstek z OC to jedna mała karteczka, może leżeć w portfelu. Ja mam.
    Albo fotka, jak pisał Piotrek. :-)

Jedna mała karteczka, która zniszczy się w tydzień. ;) W dowodzie może leżeć latami! :)

BPX - piszesz, jak gdybyś już to przeżył. :-) A mnie się nie wydaje.

Już wczoraj CEPiK nie działał to uważasz, że później będzie lepiej? XD

Nadal obstaję przy wożeniu wszystkich dokumentów! ;)

albo ubezpieczyciel nie dopełnił swoich obowiązków...

OC mam ważne do połowy listopada. A za kogoś spraw nie mam zamiaru załatwiać.
    Dwa papierki więcej w portfelu mnie nie przeszkadza. A jakby to były 500zł to tym bardziej :P

Log in to reply