Padająca pompa paliwa.


 • Banned

  Witam Wszystkich.
  Od przeszło 4 miesięcy zauważyłem w swoim bolidzie problemy przy odpalaniu.Zdażało się czasem tak ( zazwyczaj po dłuższej trasie ) że nie szło przez parę dobrych minut odpalić auta.Kręcił i kręcił aż w końcu zassał. Dwa tygodnie temu po odpaleniu i na początku jazdy dziwnie przerywało, dopiero wieczorem odstawiając auto zauważyłem wyciek oleju z pompy paliwa, akumulator, skrzynia biegów.. wszystko ochlapane. Na drugi dzień kupiłem nową pompkę i spokój..do wczoraj.Rano znów trochę poprzerywał na początku jazdy.Dziś rano prubuję odpalić i nic..kręci i kręci ale nie odpala.Spoglądam pod maskę i znów wyciek oleju.
  Chciałem spytac czy miał ktoś podobne przypadłości.. Bo obawiam się że znów dojdzie do awari w niedługim czasie.
  Wszelkie sugestie mile widzane


 • Moderator

  Masz jakieś zdjęcia pompy lub pamiętasz gdzie kupowałeś?
  Może jakaś wadliwa seria..

  Wydaje mi się że autko powinno odpalać nawet przy uszkodzonej pompie gdyż część paliwa zostaje w gaźniku.

  Osobiście kupowałem tutaj pompę, pierwsza wytrzymała 2 lata (uszkodziłem ją bo mi upadła gdy zmieniałem silnik) a druga już 8 miesięcy wytrzymuje.


 • Banned

  Fotki zrobię jak tylko ją wymontuję, kupowałem w sklepie z częściami, spytam jutro sprzedawcę z jakiej hurtowni się zaopatrują. Poprzednia była jeszcze fabryczna, różnica w tej nowej to to z jakiej blachy wykonana jest górna pokrywa ( oryginał był w przybliżeniu złotawego koloru ta nowa z takiej szorstkawej srebrnej blachy ).
  Co do odpalania to też mnie to dziwi, ale tylko rozrusznik kręcił.

  Widząc po cenie to nawet taniej wychodzi ;) za tę ze sklepu płaciłem 56 zeta, zauważyłem też że od pewnego czasu nie ma tego syknięcią przy otwieraniu wlewu paliwa.. No i od wtedy jak zaczęła szwankować poprzednia pompka czasami przy uruchamianiu wał ciężko z początku obracał ( zazwyczaj przy mrozach, olej w silniku półsyntetyk ).Dwa chyba razy ciężej zakręcił przy dodatnich temperaturach, akumulator w pełni sprawny.. • Czy ta nowa pompa to przypadkiem nie jest polski zamiennik (rozbieralna)?


 • Banned

  @miechomiecho Nie jest rozbieralna, wyglada jak oryginalna tyle że materiał z którego jest wykonana trochę się różni.


 • Admin

  1. To, że pompa pluje olejem, kwalifikuje ją do natychmiastowej wymiany. Był przypadek, że uszkodzona pompka wywaliła prawie cały olej z silnika po 300 km trasy.
  2. Przyczyną Twoich problemów może być też instalacja elektryczna... ale i tak musisz włożyć nową pompę, więc lepiej zapłonu nie ruszać na razie.

 • Banned

  Elektrykę jeszcze dokładniej sobie przejrzę:)
  Stara pompka poszła do reklamacji, za następną zaśpiewali.. 104zł!
  Podziękowałem, w następnym sklepie płaciłem 46zł za tę samą!Specjalnie porównywałem!
  Poźniej zamieszcze jeszcze fotki tej zepsutej i tej nowej, auto odpaliło od razu po wymianie ( podessałem paliwo do samej pompy wcześniej ). Zobaczymy czy coś się bedzie znów działo..
  W czasie jazdy przy dodawaniu gazu trochę przydławiało. Przy przeglądzie instalacji wymienię jeszcze przewody zapłonowe, trochę już mają :) same świece wymieniałem niespełna miesiąc temu..
  Pytałem również skąd sie zaopatrują ale nie chcieli powiedzieć, na odpowiedź czemu tak drogo za nową usłyszałem : bo inny producent i inny dustrybutor.. W drugim sklepie wyjaśnili mi że zaopatrzenie jest z hurtowni z Katowic, podobno wszystkie sklepy w mieście głównie z tamtąd biorą towary.. • Kiedy ja wymieniałem w swoim Tico pompę paliwa nie musiałem nic zasysać paliwa. Pompa sama błyskawicznie zassała i auto odpaliło . U mnie powodem wymiany było pocenie się samej pompy paliwem.

  Tu cały wątek mój https://zlosniki.pl/post/142521


 • Banned

  Przedmuchałem wcześniej przewód do baku i tak o..zassałem:) dziś jeszcze wymienie same przewody zapłonowe bo chyba już czas, dużo wilgoci w powietrzu i pada więc może przez to tak dziwnie się przyduszał..
  Po zdemontowaniu zepsutej pompki sprawdzałem jak działa, wypluwała wprawdzie jeszcze paliwo ale pluło również olejem no i wydawała jakiś dziwny dźwięk.. W tej nowej zauważyłem że ta krzywka ma większy luz i na boki i taki jakby mały skok zanim robił się opór.. Zobaczymy jak się będzie sprawować. • @Bryza powiedział w Padająca pompa paliwa.:

  Witam Wszystkich.

  Witam

  Dwa tygodnie temu po odpaleniu i na początku jazdy dziwnie przerywało, dopiero wieczorem odstawiając auto zauważyłem wyciek oleju z pompy paliwa, akumulator, skrzynia biegów.. wszystko ochlapane.

  Nie miałem jeszcze takiej przypadłości w swoim aucie. Z jakiego miejsca pompy tryskał olej (z uszczelki pod pompą, na łączeniu połówek metalowej obudowy pompy, z króćca na wąż paliwa)?


 • Moderator

  Ja Ci odpowiem bo na 100% chodzi o otwór "technologiczny" w pompce paliwa.
  Jest skierowany w stronę akumulatora.
  W sumie ten otwór jest po to aby membrana mogła swobodnie pracować bez wytwarzania podciśnień. • @pacior
  Dzieki za wyjaśnienie. Prawdopodobnie pękła membrana i olej przez nią przedostaje się do komory z tym otworem technologicznym.


 • Banned

  @ryszard no właśnie kolega Pacior mnie wyprzedził :) olej wypluwało z tego właśnie otworku..


 • Banned

  Obiecane fotki.. stara pompa:0_1487777195036_IMG_20170222_090810.jpg
  0_1487777223671_IMG_20170222_090838.jpg
  A tu ta za 104 zeta ( w innym sklepie ta sama za 46!!! nawet była w tym samym pudełku!! )
  0_1487777321421_IMG_20170222_093434.jpg
  0_1487777357674_IMG_20170222_093633.jpg 0_1487777361720_IMG_20170222_093716.jpg • @Bryza powiedział w Padająca pompa paliwa.:

  @ryszard no właśnie kolega Pacior mnie wyprzedził :) olej wypluwało z tego właśnie otworku..

  Rozumiem, że wytrysk był z tego otworu napowietrzająco-odpowietrzającego co zaznaczyłem na zdjęciu pompy strzałką.

  0_1487788408689_pompa Tico.jpg

  Czy wyciekał sam olej czy olej z benzyną?


 • Banned

  Zgadza się, dokładnie tym otworkiem wylatuje olej. • @Bryza
  Sprawa miejsca wycieku z pompy zupełnie wyjaśniona. Druga kwestia: czy wyciekał tylko olej czy olej z benzyną? Inaczej czuć było tylko olej czy także zapach benzyny?


 • Banned

  @ryszard tylko i wyłącznie olej. • Skoro wytryskiwał z otworu napowietrzająco-odpowietrzającego pompy 5 (poz. 5 na rys pompy) sam olej bez benzyny to membrana odpowiedzialna za zasysanie i tłoczenie paliwa 3 powinna być cała. Wg mnie rozszczelnił się się pierścień uszczelniający 4 przez który pracująca membrana 3 zasysa olej z komory silnika 6 (korpusu mocowania aparatu zapłonowego i pompy paliwa) i wyrzuca na zewnątrz przez otwór 5. To, że przy ruchu membrany 3 do dołu olej nie wraca z powrotem do komory 6 to zapewne wynika z tego, że otwór 5 jest większy niż nieszczelność na połączeniu trzpienia membrany 7 z pierścieniem uszczelniającym 4. Zastanawiające jest tylko jak to możliwe, że w tak krótkim czasie doszło do uszkodzenia pompy. Ta trefna pompa to firmy Engitec czy Engitech?

  Przekrój pompy paliwa do Suzuki Maruti 800 (bardzo podobna, jeśli nie identyczna jest w Tico)

  0_1487865489091_maruti800 pump schemat_3.jpg


 • Banned

  Jakiej firmy to nie wiem, danych żadnych ani na niej ( prócz numeracji, widać na fotkach wyżej ) ani na pudełku nie było.. przejechałem ok 40 km i uciekł prawie litr oleju..


Log in to reply