Płyn do układu chłodzenia • Witajcie
  Jakim płynem zalewacie układ chłodzenia w swoich samochodach? Jest on mętny po jakimś czasie?
  Ja od dawna zalewam płynem Dynagel 2000 swoje Tico, ale zauważyłem że jest on mętny i na dole zbiorniczka jest taki białawy osad. Też tak macie?

  Słyszałem opinię od jednego mechanika, że Dynagel zjada aluminium....:/
  Mogło by to tłumaczyć mój mętny płyn i osad na dnie w zbiorniczku wyrównawczym. • Ja latam już od paru lat na Petrygo z Orlenu i jest dobrze. ;) • Żadne borygo czy tam petrygo. Po jakimś czasie w układzie będzie breja, w dziwnym kolorze. Polecam płyn Prestone. Wg producenta wystarcza na 5 lat, a ja potwierdzam, że po kilku latach płyn jest czysty, osad może zbierać się tylko w zbiorniku wyrównawczym (tico, 350 000km, chłodnica oryginalna). • U mnie Dynagel jest mętny zarówno w chłodnicy jak i w zbiorniczku :/
  Chyba najwyższy czas zmienić płyn na coś innego. Chłodnicę już dawno temu wymieniałem i mam aluminiową...
  Myślałem nad tym Prestone choć nie pisze, że jest do chłodnic alu (niby pisze ze do wszystkiego...) i jeszcze zastanawiam się nad płynem shella.
  Shell niebieski chyba był wlewany w oryginale na pierwszy montaż... • mam shella, w tej chwili wydaje mi się że może mieć już więcej jak 5 lat ale jest okej.


 • Moderator

  ja leję petrygo ze względu na dużą dostępność,
  unikam tanich wynalazków bo raz już narobiłem sobie kłopotu


 • Admin

  @pacior powiedział w Płyn do układu chłodzenia:

  unikam tanich wynalazków bo raz już narobiłem sobie kłopotu

  Napisz coś więcej, pls... :-)


 • Moderator

  @leo powiedział w Płyn do układu chłodzenia:

  @pacior powiedział w Płyn do układu chłodzenia:

  unikam tanich wynalazków bo raz już narobiłem sobie kłopotu

  Napisz coś więcej, pls... :-)

  Nie mogę teraz odnaleźć zdjęcia ale w jednym z przypadków nowy tani płyn chłodniczy zamienił się w kisiel (była informacja że można mieszać z innymi płynami albo nie było informacji że nie można, zasłonię się niepamięcią). W drugim przypadku płyn po kilku miesiącach z niebieskiego zrobił się dziwnie ciemny choć podobno tak stać się może i nic w tym złego. • @miechomiecho powiedział w Płyn do układu chłodzenia:

  Żadne borygo czy tam petrygo. Po jakimś czasie w układzie będzie breja, w dziwnym kolorze.

  Ja mam Petrygo już od ponad 6 lat (raz wymieniałem, ale też z Petrygo na Petrygo) i nic z tych rzeczy co piszesz się nie działo... • Ja w obu Tico lałem te zielone Petrygo. W obecnym Polo również jest zalany.


Log in to reply