Jestes tu nowy? To sie przywitaj. I...


 • Użytkownik archiwalny

  Witam!!! Przywitałem się już wcześniej, ale jakoś nie widać tego przywitania na forum, więc czynię to jeszcze raz.
  Mam tico od nowości (marzec 1998). Jak na razie sam go sobie serwisuję, pokonując jego słabości, ciesząc się jego mocnymi stronami. Nawet jak był na gwarancji, to olałem ASO, bo to zdziercy. Dzięki temu nabyłem nieco doświadczenia w związku z tym modelem. • Witam!!! Przywitałem się już wcześniej, ale jakoś nie widać tego przywitania na forum, więc czynię to jeszcze raz.
  Mam tico od nowości (marzec 1998). ...

  WITAMY, WITAMY <img src="/images/graemlins/20.gif" alt="" /> • Witam po długiej przerwie.
  Wciąż jestem posiadaczem Tico.
  Autko dalej jeździ i ma się całkiem dobrze, teraz jeździ nim mama ale wciąż z niego korzystam jak zawiedzie jedno z moich codziennie używanych samochodów.
  Auto ma przejechane blisko 120 tys km i w zimę praktycznie nie jeździ.
  Na wiosnę poświęciłem mu dość sporo czasu, spawając podłogę w miejscu poduszki skrzyni biegów, wymieniłem przewody paliwowe, poduszkę lewarka zmiany biegów, tłumik tylny, wyczyściłem i zakonserwowałem podłogę z zewnątrz i wewnątrz, zrobiłem konserwację progów, karoserię i cały przedni pas wyczyściłem z miejsc gdzie pojawiała się ruda i porobiłem zaprawki.

  Za to autko odwdzięczyło się bezproblemowym przejściem przeglądu, gdzie diagnosta stwierdził, że rzadko przyjeżdża tico w takim stanie i przechodzi przegląd bez zastrzeżeń. Ponoć po wprowadzeniu nowych przepisów 80% ticolotów ma problemy z przejściem przeglądu.


 • Moderator

  @horn9 Witaj ponownie :)
  Pamiętam Twoje auto, niebieskie jak się nie mylę..

  ps. niestety dbających o te sprzęty jest garstka, stąd problemy na przeglądach. Moim zdaniem to dobrze, albo właściciele niech zaczną dbać albo niech psują opinię innym markom ;) • @pacior napisał w Jestes tu nowy? To sie przywitaj. I...:

  @horn9 Witaj ponownie :)
  Pamiętam Twoje auto, niebieskie jak się nie mylę..

  ps. niestety dbających o te sprzęty jest garstka, stąd problemy na przeglądach. Moim zdaniem to dobrze, albo właściciele niech zaczną dbać albo niech psują opinię innym markom ;)

  Problemem jest wartość samochodu. Włożenie tysiąca złotych w samochód wart np. 10 tysięcy ma sens ekonomiczny. Włożenie tysiąca w auto warte tysiąc to już wydatek ekonomicznie nieuzasadniony - jakby nie próbować się przed sobą usprawiedliwiać. Tyle, że w takim wypadku normalne powinno być złomowanie i zakup innego, sprawnego pojazdu ale z wiadomych przyczyn idzie się u nas w naprawy "byle jechało". • Dobrze pamiętasz... niebieskie :)
  Teraz wygląda o tak :)
  0_1528439047634_IMG_20180412_191650 — kopia.jpg • @horn9 coś lewy kierunek w zderzaku kiepsko świeci. Masy pewnie dobrej nie ma, • @jaco Masz rację. Zdjęcie robione po zimowych/wiosennych pracach przy aucie i była źle dociśnięta kostka kierunkowskazu- zdejmowałem zderzak bo robiłem konserwację przedniego pasa. • Cześć ! Mam na imię Piotrek, mam 24 lata, moja przygoda z Tico trwa już ok 16 lat. Złośnika czytam od ponad 10 lat, ale jakoś nigdy się nie składało żeby założyć tu konto, ale że zbliża się spot na który chciałbym wpaść, to najwyższa pora pojawić się też na tym forum :)


 • Admin

  Witamy i zapraszamy. Znasz miejsce spotu? • Tak. To tylko trochę ponad 100km ode mnie, zresztą nie raz tamtędy przejeżdżałem w drodze do Lublina :) • @piotrek9214 napisał w Jestes tu nowy? To sie przywitaj. I...:

  To tylko trochę ponad 100km ode mnie

  Na piechotę nie będziesz przecież szedł :)


 • Moderator

  @piotrek9214 Witamy i do zobaczenia na spocie :) • Siemka, jestem Kristian. Pochodze ze Slowacji, mam 22 lat i przygoda z Daewoo to juz chyba od urodzenia a Tico bylo nasze pierwsze autko. Ja sobie kupile swoje pierwsze Tico 100% Korea na 17-ke. Byla to absolutna biedna edycja SX, kolor 91L srebny metalik, nawet radio nie bylo no na ten czas weszlo radio, digitalny zegarek, elektryczne szyby przod, klimatyzacja, zwijane pasy z tylu (u nas wszystkie maja zwijane pasy z tylu). Tico ma czarne plastyki. I wszedl pakiet SR/Super brak tylko progow ktore szukam 3 lata. Mam takze drugie Tico w trakcie remontu calkowitwgo i takze koreanczyk kolor UM0 Ultramarine. I Matiza. Przepraszam jak cos zle napisale :)


 • Moderator

  @urban Witaj na forum :)

  Prosimy o jakieś fotki Twojej maszyny ;)

  Progi wraz z pozostałymi elementami SR może w bliższej lub nieco dalszej przyszłości będzie miał na sprzedaż nasz kolega z forum (życzę mu jednak by było to jak najpóźniej). • No jak by to sprzedawal to kupie bardzo chetnie :) • Witamy :)


 • Admin

  @urban Serdecznie witamy sąsiada. :-) • Witam :) • @pacior napisał w Jestes tu nowy? To sie przywitaj. I...:

  Progi wraz z pozostałymi elementami SR może w bliższej lub nieco dalszej przyszłości będzie miał na sprzedaż nasz kolega z forum (życzę mu jednak by było to jak najpóźniej).

  Jeśli w bliższej (dużo bliższej :P) to mogę koledze te progi nawet zawieźć na Słowację, bo jak co roku jadę na przełomie lipca i sierpnia w Tatry ;)


Log in to reply