[moje auto] Swift GL 1.0 Mk IV '98r. by BPX33

• @leo napisał w [moje auto] Swift GL 1.0 Mk IV '98r. by BPX33:

Ex aequo - ja i Likaon. Ja dawałem 4 tysie, Likaon 4.500. :-)

4000 i 4500 to nie 4250... :P

Zacny wynik, podziwiam. To świadczy m. in. o dobrej kondycji silnika.

No jak mu dałem w palnik wracając to już wyszło 6,4l/100km. :D No, ale tam był słynny "rekord" i generalnie jazda non stop powyżej 120 km/h. ;)

@pacior napisał w [moje auto] Swift GL 1.0 Mk IV '98r. by BPX33:

@BPX33 dzięki, nie myślałem o pociągu ale rozważę taką opcję

Albo rozważ taką opcję jak ja, czyli nocowanie w Polsce, ale chodzenie po Słowacji. :)

• W zeszły czwartek po dokładnie 5 latach i 11 miesiącach wyzionął ducha mój akumulator marki Quand za całe 150 zeta. ;) Jak na to ile kosztował to czas działania w stosunku do ceny wypada lepiej niż bardzo dobrze.
    Quanda próbowałem bezskutecznie reanimować. Nie chciał się już nawet dawać w pełni naładować prostownikiem (przy 11,70V na prostowniku wywalało błąd i koniec). W sklepie sprzedawca stwierdził, że wystąpiło zapewne zwarcie między celami i to było powodem.
    Dziś na szybko go naładowałem, wsadziłem do auta i o dziwo przy napięciu pewnie ok. 11,5V po raz ostatni odpaliłem nim auto.
    Po odwiedzeniu kilku miejscowych sklepów z akumulatorami i generalnym rozeznaniu się w temacie wybór padł na taką oto Yuasę. Parametry ma całkiem przyzwoite: 40Ah, 360A. Cena również była zadowalająca, bo po krótkich negocjacjach udało mi się ją kupić za 170 zł. No i co chyba najciekawsze ma aż 3 lata gwarancji! ;) Jeśli wytrzyma następne 5-6 lat to będę z niej bardzo zadowolony.
    A wygląda tak:
    ybx5054.png

P.S. Jedynym minusem jest to, że klema "+" jest z prawej strony, bo te z lewym "+" się wyprzedały, a dostawy w najbliższym czasie nie będzie. Ale w Suzku kable są na tyle luźno, że dało się je bez problemu lekko naciągnąć. ;)

• Moderator

kojarzę tę markę z akumulatorami żelowymi więc nie jest to chyba bardzo egzotyczny produkt :)

• Ja półtora roku temu kupiłem aku tej marki póki co działa. W wakacje po dłuuugiej imprezie i muzie z auta oczko zmieniło kolor na czarne ale po dłuższej trasie jest znów zielone.
    W UK to generalnie całkiem popularna marka akumulatorów ze średniej półki cenowej.

• Admin

@Gooral napisał w [moje auto] Swift GL 1.0 Mk IV '98r. by BPX33:

W UK to generalnie całkiem popularna marka akumulatorów ze średniej półki cenowej.

Jest to japońska firma, bardzo stara i znana na całym świecie. Teraz ma wytwórnie na wszystkich niemal kontynentach. W Europie fabryki Yuasy znajdują się w UK - stąd popularność firmy na wyspach.
    Uważam, że BPX zrobił dobry zakup za umiarkowaną cenę.
    Mój następny akumulator będzie chyba też Yuasy.

Log in to reply