[Moje Tico] Tico Mixed By Smisny • Ja bym był chętny na pas kierowcy, o ile się nie zacina i nie hałasuje. Zbiornik par paliwa to raczej masz pęknięty? • @smisnykolo powiedział w [Moje Tico] Tico Mixed By Smisny:

  4_1492807987230_18110172_10212991208439466_1798746557_o.jpg

  Na tym zdjęciu drzwi wyglądają jakby były z papieru... :O Tak jakby ktoś pogiął czystą kartkę! • W zasadzie takie są blachy w tico. Mój znajomy blacharz mówi o nich "paździerz" albo "pazłotko" :D • @miechomiecho powiedział w [Moje Tico] Tico Mixed By Smisny:

  W zasadzie takie są blachy w tico. Mój znajomy blacharz mówi o nich "paździerz" albo "pazłotko" :D

  W Swifcie są takie same więc nie wiem o co chodzi BPXowi xD


 • Moderator

  @Gooral powiedział w [Moje Tico] Tico Mixed By Smisny:

  W Swifcie są takie same więc nie wiem o co chodzi BPXowi xD

  No w sumie w 100% zgadzam się z tą wypowiedzią, może same wzmocnienie jest lepsze ale blacha bardzo podobna ;)


 • Admin

  @Gooral powiedział w [Moje Tico] Tico Mixed By Smisny:

  @miechomiecho powiedział w [Moje Tico] Tico Mixed By Smisny:

  W zasadzie takie są blachy w tico. Mój znajomy blacharz mówi o nich "paździerz" albo "pazłotko" :D

  W Swifcie są takie same więc nie wiem o co chodzi BPXowi xD

  :-) Może kolega znalazł zdjęcia, nie wiedział, co napisać... więc COŚ napisał... :-)
  Już wspominałem wcześniej, że akurat tylne drzwi to chyba najsłabszy element. Przednie mają chociaż wzmocnienie w środku (leci stalowa rurka przez całą szerokość), a tylne nie. Może nie wzmacniano tylnych ze względu na to, że są dość wąskie... nie wiem... a mocniejsze elementy konstrukcji w pobliżu to słupki i linia próg/podłoga. Zaś te, jak widać, dzielnie wytrzymały, nie pękając i przyjmując impet na siebie. • @leo powiedział w [Moje Tico] Tico Mixed By Smisny:

  :-) Może kolega znalazł zdjęcia, nie wiedział, co napisać... więc COŚ napisał... :-)

  Nie nie znalazł zdjęć i nie napisał by coś napisać...
  Stwierdzam, że blacha jest gówno warta i tyle. W Swifcie po zderzeniu z Cariną i uderzeniu w prawy błotnik (też żadnych wzmocnień!) ja miałem wgnieciony, a Carina rozwalony cały przód. Więc nie piszcie mi, że Swift ma taką samą blachę, bo zbiera mi się na wybuch śmiechu... • Każde auto to tylko kawałek blachy. Tico ma cienką blachę, ale i oszczędnie wykonane poszycia./wzmocnienia. Pochodzi z czasów, kiedy nie było testów zderzeniowych. Poza tym to klasa budżet.

  A już prawie 20-letnie tico - blacha często pognita, osłabione połączenia. Nie ma się co dziwić, że marnie kończy przy nawet lekkiej kolizji. Progi w tico to żadna moc - 2 blachy - brak poszycia wewnętrznego. Takie porównania z innymi pojazdami nie mają sensu.

  Warto zwrócić też uwagę na to, że współczesne samochody są nieco większe, wyższe. Tico (czy inne auto z lat '90) uderzone przez współczesne auto kończy marnie. A to dlatego, że zderzak 'nowoczesnego' wali często w połowę wysokości takiego tico, w klapę - nie zderzak itp. Czyli nie w miejsca do tego "przeznaczone", często z gorszymi wzmocnieniami lub bez.


 • Moderator

  @BPX33 Twój Swift jest blacharski zdrowy, Carina pewnie była już po dzwonie 😉 • @pacior
  Wszystko zależy od katu uderzenia, od tego czy uderzane auto było na hamulcu czy nie etc. Carina jest o wiele większym i mocniejszym samochodem niż swift wiec to ze raz sie tak stało nie znaczy, że jakby BPX mie dostał w bok za drzwiami to swift by nie wyglądał jak Tico powyżej...sam osobiście miałem sytuacje że w moim mondeo nie było całego przodu do tego stopnia ze podłużnice były rozjechane i drzwi kierowcy sie nie otwierały bo błotniki i to co zostało sie cofnęło a babeczka z Xantii miała tylko rozwalony zderzak błotnik i amortyzator złamany...tylko tyle, że ja stałem na hamulcu a ona jechała z prawej i siła uderzenia nie odbiła mnie do tylu.


 • Admin

  Z mniej drastycznych przypadków: kilkanaście lat temu uderzył matiz w moje tico. Stałem spokojnie na światłach, matiz za mną jechał i hamował, jednak za późno... Dziś już nie pamiętam: albo zmieniał pas na prawy, albo chciał w ostatniej chwili uciec w prawo - w każdym razie zahaczył przednim lewym błotnikiem w prawy róg mojego tylnego zderzaka. Huk w kabinie był okropny. Smarkacz w matizie uciekł (będąc już na prawym pasie poleciał na zielonej strzałce w prawo) - dorwałem go po paru kilometrach, kazałem zjechać na pobocze. Wysiadłem i zobaczyłem skutki: u mnie lekka ryska na rogu plastikowego zderzaka, która... zniknęła CAŁKOWICIE po przetarciu dłonią; znaczy zero śladów - nawet potem rozbierałem tył do konserwacji: żadnych rys, wgięć ani pęknięć na zderzaku, mocowanie zderzaka nieuszkodzone, żadnych odkształceń w bagażniku - no, po prostu NIC. A w Matizie - ostro wgięty błotnik (rysa na parę cm, kończąca się na wnęce nadkola) ze zdartym lakierem do gołej blachy - czyli już na pierwszy rzut oka potrzebny jest blacharz i lakiernik.
  Wszystko zależy od okoliczności. • będą chętni na alusy, mam dwa komplety z założonymi oponami. Jak nie to na olx wystawiam.
  Mam też śruby zabezpieczające do alusów.


 • Moderator

  @smisnykolo powiedział w [Moje Tico] Tico Mixed By Smisny:

  będą chętni na alusy, mam dwa komplety z założonymi oponami. Jak nie to na olx wystawiam.
  Mam też śruby zabezpieczające do alusów.

  Wrzuć na naszą giełdę i podaj oczekiwaną kwotę :)


Log in to reply