Drzonca bez Tico... był wypadek • Dzisiaj niestety
  miałem wypadek. Jechałem główną, z podporządkowanej wyjechała prosto w bok mojego
  Tico Mazda. Kierująca Mazdą nie zauważyła mnie "bo się rozglądała". Policja,
  karetka, wizyta w szpitalu, auto odholowane na parking policyjny. Niestety wątpię by
  nadawało się do naprawy. Z ubezpieczalni oczywiście dostanę marne grosze co nie
  starczy na zakup jakiegokolwiek Tico w sensownym stanie (swoją drogą gdyby ktoś
  wiedział o sprzedaży jakiegoś dobrego Tico niezależnie od ceny to proszę o info -
  pewnie dołożę i coś kupię). Obecne Tico wiernie mi służyło przez 9 lat. Żal...

  Wielka szkoda... a jeszcze niedawno na spocie sie widzielismy Tobie sie nic nie stalo? Co sie stalo z samochodem? Total szok...


 • Użytkownik archiwalny

  Współczuję
  Dobrze że wszystko z Tobą dobrze
  Tico aż tak bardzo ucierpiało?
  Przy jakich to prędkościach było?


 • Moderator

  Tobie sie nic nie stalo?

  Tylko ogólnie się potłukłem, prześwietlenie nie wykazało złamań.

  Co sie
  stalo z samochodem?

  Auto dostało strzała w najgorsze możliwe miejsce - idealnie prostopadle w środek boku (z prawej strony). Drzwi zgniecione, słupek środkowy też, progi, nie wiem czy płyta podłogowa i podłużnica cała. Złego słowa nie powiem o bezpieczeństwie Tico - wzmocnienia w drzwiach faktycznie są i dobrze spełniają swoją rolę. Kabina niewiele naruszona, pasażera nie było ale gdyby był to też chyba wyszedłby tylko z potłuczeniami.
  Co dalej - nie wiem. Sądząc po tym ile dostałem za "szkodę całkowitą" po połamaniu zderzaka i wgięciu pasa przedniego to tutaj naprawa będzie zdecydowanie nieopłacalna. Przypuszczalnie moje cudo skończy na złomie Gdybym miał dom z podwórzem lub garaż to pewnie bym z niego powyjmował jeszcze parę części, tak to tylko przed złomowaniem zdemontuję te drobiazgi które podokładałem (zegarek, szufladka, konsola, antena) - chyba że może ktoś z Was chciałby taki wrak do wybebeszenia? Ostatnio trochę rzeczy powymieniałem i są praktycznie nowe.


 • Moderator

  Przy jakich to
  prędkościach było?

  Raczej niewielkich, zasadniczo droga osiedlowa, ja jechałem koło 20 km/h, Mazda musiała lecieć sporo szybciej skoro mnie nie zauważyła.


 • Użytkownik archiwalny

  Współczuję, nie jest to nic miłego. Dobrze, że nic Tobie się nie stało. Szkoda autka
  Może jednak coś się znajdzie do kupienia. a może jak ochłoniesz to jednak zdecydujesz się na naprawę. Ciekawy jestem czy z samochodem jest aż tak źle - możesz zrobić jakieś fotki? • Dzisiaj niestety miałem wypadek.

  To współczuję
  Najważniejsze jednak, że Ty żyjesz i czujesz się dobrze.
  Wiadomo, szkoda samochodu, ale na szczęście to tylko rzecz, gdy zdrowie i życie ludzkie liczy się najbardziej.
  Myślę, że jeżeli tylko nie ograniczysz się skromną kwotą i nadal chciałbyś kupić Tico, to uda Ci się kupić naprawdę zadbany egzemplarz nawet jeszcze od pierwszego właściciela • Co dalej - nie
  wiem. Sądząc po tym ile dostałem za "szkodę całkowitą" po połamaniu zderzaka i
  wgięciu pasa przedniego to tutaj naprawa będzie zdecydowanie nieopłacalna.
  Przypuszczalnie moje cudo skończy na złomie Gdybym miał dom z podwórzem lub
  garaż to pewnie bym z niego powyjmował jeszcze parę części, tak to tylko przed
  złomowaniem zdemontuję te drobiazgi które podokładałem (zegarek, szufladka, konsola,
  antena) - chyba że może ktoś z Was chciałby taki wrak do wybebeszenia? Ostatnio
  trochę rzeczy powymieniałem i są praktycznie nowe.

  Mozesz dac jakies fotki? Ja kiedys dostalem strzala z lewej strony, w taki sam sposob jak Ty. Slupek udalo sie naciagnac, ale wtedy dach nie ucierpial w ogole. Prog lekko wgnieciony. Nie bylo to mocne uderzenie. Uznali szkode calkowita i dostalem ponad 2000.


 • Moderator

  Mozesz dac jakies
  fotki?

  W załączeniu. Oglądałem go dzisiaj - moim zdaniem elementy podwozia i nadwozia decydujące o bezpieczeństwie są mocno naruszone i nie zdecyduję się na naprawę (pomijając ekonomiczny sens takiego rozwiązania). Niestety muszę się szybko zdecydować co z nim zrobić - obecnie stoi na parkingu policyjnym (płatnym) i każdy dzień generuje koszty (rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej ma go jutro obejrzeć, po jego oględzinach ubezpieczyciel za parking już nie płaci). Prawdopodobnie niestety skończy na złomie... Jeżeli ktoś z Was chciałby moje Tico na części (zadbany silnik, trochę rzeczy ostatnio powymienianych (np. belka dolna przednia - zdaje się miechomiecho że ostatnio takiej szukałeś ), na PW mogę przesłać co ostatnio naprawiałem/wymieniałem) to ja byłbym szczęśliwy że jeszcze ktoś będzie miał z niego jakiś pożytek.
  Żal mi rozstawać się z samochodem który mi wiernie służył tyle lat. Niestety nic nie jest wieczne. Szkoda jednak że kończy w taki głupi sposób...


 • Użytkownik archiwalny

  Biedny Tik Tak, kolejny skończy na "cmentarzu"


 • Użytkownik archiwalny

  Kurcze A jeszcze w piątek oglądaliśmy fajne autko. Szkoda Tico, ale najważniejsze że Tobie nic nie jest! Niestety, przez nieostrożną jazdę innych, często cierpią niewinni uczestnicy ruchu.


 • Użytkownik archiwalny

  Witaj.
  Oj współczuje ci.
  Dobrze że tobie nic nie jest.
  Wiem co to znaczy jak przyjaciela tikusia zabraknie.
  Ja swoim poprzednim do rowu się dachem wbiłem i o wiele gorzej wyglądał.
  Żeby wyjść to musiałem drzwi łamać..., ale to już nie ważne pozdrawiam.


 • Admin

  Dzisiaj niestety miałem wypadek.

  Jeszcze raz wyrazy współczucia. Szkoda auta, szkoda nerwów, ale grunt to własne zdrowie. Dobrze, że konstrukcja stanęła na wysokości zadania i uchroniła Cię od poważnych obrażeń.
  Gdyby doszło do złomowania, napisz - coś jeszcze byśmy wyciągnęli z niego.


 • Moderator

  Gdyby doszło do
  złomowania, napisz - coś jeszcze byśmy wyciągnęli z niego.

  Niestety pewnie dojdzie do złomowania i to w najbliższym czasie (jutro?) o ile nie znajdzie się ktoś zainteresowany całym wrakiem. Obecnie stoi na płatnym parkingu i każdy dzień generuje koszty. Niestety nie mam gdzie go przechowywać. Sam także rozbierał go nie będę bo nie mam do tego czasu, miejsca ani umiejętności, mogę co najwyżej wymontować jakieś drobiazgi. Najchętniej przekazałbym komuś cały wrak, wraz z kłopotem, co z nim potem zrobić. Jeżeli jest ktoś zainteresowany to proszę o szybką informację - inaczej skorzysta autozłom.


 • Użytkownik archiwalny

  Tak to jest z Tico, jeden strzał i po aucie odsłoniło to wszechobecną korozję, jak widać na fotach ... 20km\h .. aż ciary przechodzą


 • Użytkownik archiwalny

  20km/h miał kolega drzonca, a w tym wypadku jego prędkość nie miała większego znaczenia, ponieważ uderzenie było prostopadle do jego kierunku jazdy. A ile na liczniku miała mazda, nie wiadomo, ale po zniszczeniach widać że na pewno więcej niż 20. Sam jeżdżę powypadkowym Tico, więc Twoja teoria jednego strzału nie jest prawdziwa. Choć wcale nie przeczę, że do aut bezpiecznych Tico nie koniecznie się nie zalicza. • 20km/h miał kolega
  drzonca, a w tym wypadku jego prędkość nie miała większego znaczenia,
  ponieważ uderzenie było prostopadle do jego kierunku jazdy. A ile na liczniku miała
  mazda, nie wiadomo, ale po zniszczeniach widać że na pewno więcej niż 20. Sam jeżdżę
  powypadkowym Tico, więc Twoja teoria jednego strzału nie jest prawdziwa. Choć wcale
  nie przeczę, że do aut bezpiecznych Tico nie koniecznie się nie zalicza.

  Racja. Ja dostalem tak samo z lewej strony kiedys, jednak z mniejsza sila. Slupek mialem lekko wgiety i naciagany. A taksowkarz, ktory we mnie walnal tez wcale wolno nie jechal i nawet nie hamowal


 • Admin

  Tak to jest z Tico, jeden strzał i po aucie

  Tak samo, jak z człowiekiem (obojętnie, kim jest i czego by nie napisał)... Oby tylko celny strzał...

  odsłoniło to wszechobecną korozję, jak widać na fotach

  ... 20km\h ..

  Nieważne, co napisał autor - ważne, że niska prędkość padła. Ale czy to sprawca, czy ofiara - czy to ważne...
  Na pewno gdyby tico stało, wyglądałoby gorzej.

  aż ciary przechodzą

  HORROR!


 • Użytkownik archiwalny

  No cóż gdyby znaleźć jakiegoś taniego mechanika co remontuje sobie gdzieś na boku to by się może jeszcze oplaciło. A tak to to raczej bym załatwił na złomie oddanie karoserii za papierek o złomowaniu a silnik i inne rzeczy sprzedał niedrogo. Zawsze coś by uzyskał bo szkoda oddawać za bezcen na auto złom. Bo tam wezmą za free a potem sprzedają za dużą kaskę i się śmieją.


 • Admin

  Wydzieliłem wątek i posprzątałem po niepotrzebnej dyskusji "kolegi" wiecznie niezadowolonego z forum, userów i administracji. Wystarczy tej dziecinady.


 • Admin

  No cóż gdyby
  znaleźć jakiegoś taniego mechanika co remontuje sobie gdzieś na boku to by się może
  jeszcze oplaciło.

  Niewykluczone, ale potrzebne byłyby porządne oględziny. Jeżeli konstrukcja została mocno naruszona (obawiałbym się o progi i podłogę), to strach potem wsiąść do takiego auta... Nawet jeśli prowadziłoby się dobrze, to przy (odpukać) następnej kolizji nie byłoby pewnie różowo.
  Co innego, gdyby była to drobna stłuczka z pogiętym np. przodem i nienaruszoną konstrukcją. Ale jeśli już kabina została "zmniejszona", to IMO trochę strach.


Log in to reply