Urlopujecie...? • @leo przeoczyli zamowienie i musialem wrocic aby to odrobic. A ze zdrowiem tak sobie. Boli mnie lewy bark.


 • Admin

  @Jaco Aha, czyli po prostu ściągnęli Cię z urlopu... Skąd ja to znam... :-(
  Lewy bark, powiadasz? Uraz czy... już peseloza? ;-) • Uraz ale co i gdzie sam nie wiem.


 • Admin

  @Jaco napisał w Urlopujecie...?:

  Uraz ale co i gdzie sam nie wiem.

  Minął prawie rok. Czy przeszło?
  Pytam, bo skojarzyłem sobie Twoją przypadłość z moimi bólami lewego barku. Najpierw myślałem, że gdzieś przeciążyłem rękę albo przewiało mnie, ale gdy po paru miesiącach nadal miałem trudności z podnoszeniem lewej ręki, dźwiganiem i w ogóle z ograniczonym ruchem, polazłem do lekarza. No i po badaniach okazało się, że wysiada kręgosłup szyjny... A objawiało się to właśnie dolegliwościami lewego barku i lekkim drętwieniem rąk podczas dłuższej jazdy motorem albo rowerem. • @leo być moze mam to samo bo od czasu do czasu pobolewa mnie a ręce mi dretwieja w czasie snu. Do lekarza nie chodzę.


 • Admin

  @Jaco Ano widzisz... Ja w ogóle nie łączyłbym bolącego barku z kręgosłupem. A jednak. • @leo napisał w Urlopujecie...?:

  A co tam u was na odcinku urlopowania? :-)

  Witajcie po pewnym czasie :)
  Niestety, pandemia i związane z nią obowiązki sprawiły, że generalnie internet odstawiłem na dalszy plan.
  Tak postanowiłem po czasie zerknąć, co słychać na forum i znalazłem ten wątek.

  Właśnie jestem po urlopie i od tego poniedziałku wróciłem po trzech tygodniach do pracy.
  Urlop był bardzo aktywny, z czego się cieszę.
  Trochę z obawy o zdrowie nigdzie w tym roku nie wyjechaliśmy.
  Pierwszy tydzień urlopu to remont salonu w mieszkaniu.
  Ze względów technologicznych, jak schnięcie miejsc szpachlowanych, farby gruntującej, czy sufitowej i ściennej remont trwał 4 dni, a sprzątanie i ponowne poustawianie mebli itp. kolejne dwa.
  Kolejny tydzień zaczął się od wymiany paneli podłogowych w mieszkaniu siostry - dwa dni.
  Następnie znów dwa dni poświęciłem na prace przy Toyocie córki siostry - wypadający mechanizm wycieraczek przednich z osi silnika oraz walka z centralnym zamkiem drzwi kierowcy. Nie do uwierzenia, ale przewody centralnego zamka były tak cienkie, jak od lampek choinkowych. Na dodatek okazało się, że są stalowe pomiedziowane, co skutkuje brakiem możliwości zlutowania ich zwykłą lutownicą. Po wielogodzinnej walce skończyło się na tym, że poprowadziłem nowe "normalne" przewody (5szt.) od siłownika do centralki w kabinie. Teraz to już wszystko działa.
  Później przyszła pora na porządki w garażu. Późną wiosną pomalowałem jedną ścianę, a wszystkie klamoty stojące wzdłuż niej i na niej (na półkach) zostały przeniesione gdzie tylko się da. Jakoś byłem mało skoordynowany, a dodatkowo rok temu kupiłem w Lidlu dla siostry 3 szt. ramek przeciw owadom do samodzielnego złożenia. Postanowiłem je złożyć i pozbyć się ich z garażu. Ten, kto je składał wie, że złożenie ich idealnie do danego okna jest czasochłonne. Dodatkowo były wielkie upały, że praca szła wolno i pochłonęła dwa dni (oczywiście nie całe po 8 godzin).
  Na zakończenie tygodnia w sobotę postanowiłem pojechać z synem w odwiedziny do rodziców, aby tym razem już nic nie robić i odpocząć.
  Stawiając auto pod domem postanowiłem uchylić wszystkie szyby, aby wnętrze się wentylowało.
  Przy upuszczaniu szyby (wszystkie 4 szt. mam elektryczne) usłyszałem, że tylne prawe okno przy opuszczaniu wydaje w pewnym momencie odgłos, jakby puknięcia. W celu zlokalizowania dźwięku i momentu, w którym się pojawia, kilka razy opuściłem i podniosłem szybę. Niestety, w pewnym momencie szyba się opuściła i nie można już było jej podnieść w górne położenie. Skończyło się na tym, że zamiast odpoczywać wziąłem się za rozbieranie tapicerki drzwi i mechanizmu podnoszenia i opuszczania szyby. Od nowości (16 lat) nikt tam nic nie robił, więc namęczyłem się trochę. Po długiej walce okazało się, że pękł plastik, do którego była zamocowana linka odpowiedzialna za podnoszenie szyby. Skończyło się na tym, że wewnątrz drzwi włożyłem listewkę, która podtrzymywała szybę od dołu, aby nie opadła.
  Dodatkowo wracając do siebie od rodziców zauważyłem, że nie załącza się klimatyzacja i w największy upał (37*C) trzeba było się prażyć w samochodzie przez ponad pół godziny.
  Już w niedzielę na allegro zamówiłem najdroższy mechanizm podnoszenia i upuszczania szyby (64zł z przesyłką) i postanowiłem w poniedziałek pojechać do warsztatu celem sprawdzenia klimy.
  Niestety, w warsztacie mieli dla mnie czas dopiero w środę, jak również w tym dniu dostałem przesyłkę z mechanizmem szyby.
  Obawiałem się o układ klimatyzacji, bo nigdy (z prawdopodobieństwem 95%) od nowości nie była sprawdzana, ani uzupełniana.
  16 lat to jednak spory okres czasu, a na forach samochodowych naczytałem się różnych opowieści, które w większości były drogie finansowo.
  Skracając już wywód, w warsztacie okazało się, że po tylu latach ubyło zaledwie 100g czynnika chłodzącego na 740g oryginalnego, jak również sam olej był naprawdę czysty. Mechanik sprawdził instalację, w tym ciśnienia podczas pracy itp. i zadecydował, że wszystko jest OK, a być może przyczyną było losowe niezałączenie sprzęgła sprężarki. Wszystko generalnie jest OK, klima chłodzi, a mechanik powiedział, że jeżeli jeszcze raz sytuacja się powtórzy, to wtedy bardziej sprawdzi sprzęgło sprężarki.
  Po powrocie z warsztatu wymieniłem w godzinę mechanizm szyby, więc Focus znów jest sprawny :).
  Na zakończenie urlopu pożyczyłem od siostry Hyundai i30 kombi, aby pomóc w przeprowadzce szwagierki. Oczywiście żona wykorzystała Focusa, a ja i30 kombi, więc byliśmy pomocni, bo przeprowadzka była bez mebli.
  Zauważyłem, że stojąc na pochyłym parkingu i30 mimo zaciągniętego hamulca ręcznego lekko się jednak toczy. Zdziwiło mnie, bo akurat i30 była późną jesienią w warsztacie, gdzie w całości zajęto się tylnymi hamulcami. Postanowiłem tym razem pojechać następnego dnia do rodziców i30 i tam zająć się tylnymi hamulcami. Myślałem, że będzie to prosta operacja, bo przecież niespełna rok temu w warsztacie przecież cały układ miał być rozebrany, poskładany i wyregulowany.
  Jak się okazało nie było tak pięknie, jak się spodziewałem.
  Tył lewy - o jeśli rzeczywiście klocki zostały wymienione, to na 100% nie został zdemontowany tarczo-bęben. Wewnątrz niego, podobnie jak w każdym hamulcu bębnowym jest mechanizm samoregulacji w tym przypadku odpowiedzialny za hamulec awaryjny (ręczny). W bębnie jest otwór, przez który prawdopodobnie jedynie pokręcono mechanizmem samoregulacji (słynną zębatką).
  Postanowiłem zdjąć tarczo-bęben. Aby to uczynić trzeba zdemontować zacisk oraz jarzmo. O jeśli zdemontowanie zacisku i jarzma poszło OK, to bęben za żadne skarby nie dał się ruszyć. Nie pomogło stukanie młotkiem, kopanie nogą, psikanie penetratorem itp. Nie dałem rady, skończyło się na regulacji zębatki poprzez wspomniany otwór. Po tej operacji bęben już jest ocierany przez szczęki po zaciągnięciu dźwigni na pierwszy ząbek.
  Tył prawy - tu na pewno poza ewentualną regulacją przez otwór w bębnie nic nie robiono. Na dodatek zapieczony jesienią prowadnik został wybity po wcześniejszym rozwierceniu jarzma, w którym się powinien swobodnie poruszać. Zrobiłem test, ocieranie szczęk o wewnętrzną powierzchnię bębna następowało dopiero po zaciągnięciu dźwigni hamulca dopiero na 6 ząbek. Mówimy tu o ocieraniu, a ile jeszcze brakuje do skutecznego hamowania.
  Zacisk odkręciłem spokojnie, jednak dolna śruba jarzma nie chciał puścić za żadne skarby. Nie pomagało psikanie płynem typu WD 40, stukanie itp.
  Użyłem trochę więcej siły i ......... ukręciłem śrubę :(
  Ukręcona śruba pozostała na całej głębokości w jarzmie.
  No dobra, za to jeden pozytyw, tarczo-bęben dał się zdjąć bez większych problemów.
  Cały mechanizm oczyściłem, wyregulowałem i złożyłem w całość.
  Nie zostało mi nic innego, jak jarzmo skręcić na jedną śrubę, a do niego przykręcić zacisk i wrócić do swojego garażu i coś z tym zrobić.
  Udało się jakoś dojechać do garażu (11km) i znów trzeba było wszystko rozebrać i spróbować rozwiercić i wyjąć ukręconą śrubę.
  Śruba ma gwint M8 (łeb 14mm). Na szczęście rozwierciłem ukręconą śrubę wiertłem 5mm i postanowiłem użyć wykrętaków do śrub firmy Yato. Niestety, wykrętak tylko skrzypiał, a śruba nie puściła. Nie robiłem tego na siłę, bo jeżeli wykrętak by pękł, to nie miałbym jak go rozwiercić. Nie pomogło rozwiercenie wiertłem 6.5mm i zastosowanie grubszego wykrętaka.
  Bałem się rozwiercać bardziej, aby nie zjechać oryginalnego gwintu w jarzmie.
  Wpadłem na inny pomysł, skoro nawet tak rozwiercona śruba nie daje się wykręcić, to zrobiłem w niej gwintownikiem gwint 7mm. Tak więc teraz jest to skręcone z jednej strony śrubą M8 (łeb 14mm), a z drugiej śrubą M7 (łeb 12mm).
  Na razie tak to skręciłem i nawet działa poprawnie, jednak od początku tygodnia szukam nowego jarzma na wymianę.
  Tak więc oto minęły mi trzy tygodnie urlopu. Z jednej strony to kawał wolnego czasu, a z drugiej nie miałem nawet sposobności się ponudzić :) • @Sharky Skoro otwór w jarzmie rozwierciłeś wiertłem 6.5mm, to spokojnie możesz nagwintować M8. Normalnie otwór pod M8 wynosi 6,8mm, więc 0.3mm nie robi większej różnicy. A do tego, oryginalny gwint już jest w środku, więc gwintownik tylko go "przeczyści". • Próbowałem włożyć gwintownik M8, ale musiałbym go chyba wbić na początek młotkiem, bo dociskając ręką nie chciał chwycić gwintu.
  Kolejna rzecz, której się obawiałem, to że gwintownik może nie trafić w stary gwint i zrobi nowy obok już istniejącego, przez co śruba by kiepsko lub wcale by nie trzymała.
  Dlatego wolałem zrobić mniejszy gwint w kompletnie zapieczonej śrubie.
  Jak pisałem, traktuję to rozwiązanie jako tymczasowe do momentu znalezienia i zakupu nowego jarzma.
  Przynajmniej teraz można normalnie korzystać z samochodu.


 • Admin

  @Sharky Witaj.
  No, to miałeś rzeczywiście aktywny urlop. :-)
  Ja również wziąłem 3 tygodnie wolnego, ale wykorzystałem je na lenistwo, wyspanie się oraz kilkudniowy wyjazd tam, gdzie jest mało ludzi w wakacje (duże miasto - Poznań). Planowałem podremontować i pomalować wszystkie moje garaże (mam 3 murowane + 1 blaszak), ale upały zniechęcały mnie do tego. Ratuję więc powoli plan po urlopie, popołudniami... :-) • @leo

  Z garażami masz trochę roboty, ale za to masz miejsce do przeniesienia wszystkich rzeczy.
  Ja też postanowiłem pomalować garaż, ale okazało się, że zawaliłem kompletnie wnętrze rzeczami, które były zamontowane lub oparte o tą ścianę. Mam na niej kilka półek, szafkę, bańki z olejami, płynami, deskami, 4 koła i 4 opony do Focusa itp.
  Oczywiście, po pomalowaniu ściany w krótkim czasie mógłbym wszystko przywrócić do stanu pierwotnego, ale postanowiłem przy okazji zrobić generalny przegląd wszystkiego, poukładać tematycznie, a część rzeczy po prostu wyrzucić.
  To właśnie te porządki trwają tak długo, w tym pozbyłem się wspomnianych 3 kartonów z ramkami na okna przeciw owadom. Panujący ostatnio upał tym bardziej nie przyspiesza prac, a jednocześnie co chwila ktoś przechodzący obok garażu musi ze mną rozmawiać :)
  Tuż po pomalowaniu wspomnianej ściany garaż wyglądał, jak na fotce.
  garaż.jpg

  A to już widok w trakcie robienia porządków:
  garaż1.jpg

  Jeszcze znalazłem fotkę, przed malowaniem.
  Widać, jak wnętrze było zawalone przeróżnymi rzeczami:
  garaż3.jpg

  Wolno mi to idzie :)


 • Moderator

  @Sharky niby nigdzie nie pojechał a rozpisał się najobszerniej 😜 ale do czytania to bardzo fajna relacja 🙂


 • Admin

  @Sharky napisał w Urlopujecie...?:

  @leo

  Z garażami masz trochę roboty, ale za to masz miejsce do przeniesienia wszystkich rzeczy.

  No właśnie - i w każdym garażu coś jest. Dlatego chcę podremontować, pomalować i przejrzeć wszystkie graty - może czegoś się pozbędę, a resztę poukładam tematycznie: w jednym będzie tylko warsztat i narzędzia, w drugim obok - części zapasowe, a w trzecim złożę resztę rzeczy.
  Zdaje się, że masz z sąsiadami podobnie, jak ja... garaż otwarty, coś się grzebie, a tu co rusz ktoś znajomy z garaży przechodzi, zajdzie, zagadnie... Często wraz z propozycją wypicia piwka albo czegoś mocniejszego... I weź tu, człowieku, coś zrób... :-D

  Czym malowałeś garaż? Bo ja wcześniej mieszałem trochę taniej emulsyjnej i wapna (znaczy opcja budżetowa). Ale rozważam opcję pomalowania samą emulsyjną... Ściana nie będzie brudzić na biało rąk czy ubrania, ale czy mur będzie choć trochę oddychał...? • @leo:

  No właśnie - i w każdym garażu coś jest. Dlatego chcę podremontować, pomalować i przejrzeć wszystkie graty - może czegoś się pozbędę, a resztę poukładam tematycznie: w jednym będzie tylko warsztat i narzędzia, w drugim obok - części zapasowe, a w trzecim złożę resztę rzeczy.

  I to bardzo dobry pomysł.
  Warto podzielić garaże tematycznie, dzięki czemu uniknie się bałaganu nie mówiąc o komforcie.
  Mogę Tobie pozazdrościć tylu garaży, bo ja w jednym już powoli mam problemy z pomieszczeniem się ze wszystkim.

  Zdaje się, że masz z sąsiadami podobnie, jak ja... garaż otwarty, coś się grzebie, a tu co rusz ktoś znajomy z garaży przechodzi, zajdzie, zagadnie... Często wraz z propozycją wypicia piwka albo czegoś mocniejszego... I weź tu, człowieku, coś zrób... :-D

  Mi jeszcze nie proponowano coś do wypicia, ale ponieważ żyję "pokojowo" z ludźmi i większości mówię "dzień dobry" to czasami jak przechodzą to rozmawiają ze mną na różne tematy i to w większości przypadków nie związane z motoryzacją.
  Mój garaż znajduje się pod budynkiem mieszkalnym, gdzie dojście do dwóch klatek schodowych jest tylko i wyłącznie obok garaży. Tak więc wszyscy mieszkańcy bloku (dwie klatki) muszą przejść obok mojego garażu.
  Znalazłem nawet fotkę, jak to wygląda. Widać też kawałek mojej Astry, którą sprzedałem 8 lat temu i wciąż ma ją ten sam kupiec :)

  garaż4.jpg

  Czym malowałeś garaż? Bo ja wcześniej mieszałem trochę taniej emulsyjnej i wapna (znaczy opcja budżetowa). Ale rozważam opcję pomalowania samą emulsyjną... Ściana nie będzie brudzić na biało rąk czy ubrania, ale czy mur będzie choć trochę oddychał...?

  Tu nie byłem specjalnie oryginalny.
  Po ostatniej mojej przeprowadzce do nowego mieszkania i jego remoncie (6 lat temu) zostało mi jeszcze trochę resztek farb, w tym Śnieżka grunt. Dodatkowo siostra dała mi resztki farb z malowania swojego mieszkania.
  Łącznie miałem więc ok. 5 litrów mieszaniny białych farb i Śnieżki grunt.
  Dzięki temu nie musiałem gruntować ścian, a jednocześnie wykorzystałem resztki białych farb.
  Malowanie garażu było tak naprawdę kontynuacją pozyskania od spółdzielni mieszkaniowej w moim bloku nieużywanego od lat pomieszczenia gospodarczego z przeznaczeniem na drugą piwnicę.
  Pomieszczenie to było niewykorzystywane od bardzo wielu lat i jego stan był kiepski, choć na szczęście skończyło się tylko na uprzątnięciu, pomalowaniu całości i przerobieniu rur hydraulicznych.
  Jak pierwszy raz z żoną zobaczyliśmy to pomieszczenie gospodarcze, to normalnie ręce opadły i nawet byliśmy bliscy rezygnacji z wynajmu od spółdzielni. Nie mam zdjęć, jak to wyglądało na początku, ale po kilku tygodniach wytężonych prac wieczorami i weekendy osiągnąłem coś takiego:

  piwnica.jpg

  Trzeba koniecznie wziąć pod uwagę, że jest to zdjęcie panoramiczne sklejone z wielu mniejszych i wydaje się duże i przestronne. Tak nie jest, choć niewątpliwie przybyło miejsca na rzeczy, które już nie mieściły się w malutkiej dotychczasowej piwnicy (ok. 1m2). Ta obecna ma ok. 10m2.
  To jest zdjęcie przed zakończeniem całości prac. Przede wszystkim widoczne rury hydrauliczne przerobiłem tak, że krany są na ścianie z drzwiami wejściowymi, dzięki czemu dołożyłem jeszcze jeden regał po lewj stronie.
  Pierwotnie w tym pomieszczeniu była lamperia w kolorze drzwi, ale przemalowałem to na kolor szary - też zlewki kilku farb w tym kolorze. Wcześniej tylko wszystkie ściany i sufit pomalowałem mieszaniną białych farb i Śnieżki grunt. Na koniec położyłem wykładzinę podłogową widoczną na fotce i zmontowałem regały kupione w promocji w Leroyu.
  Ponieważ zostało mi trochę mieszaniny białych farb z tej piwnicy postanowiłem końcówkę wykorzystać do pomalowania garażu. Niestety, szarej farby praktycznie nic nie zostało, dlatego w garażu nie robiłem już lamperii.
  Na koniec znalazłem jeszcze fotkę finalnego przerobienia przeze mnie rur hydraulicznych, dzięki czemu zyskałem miejsce na dodatkowy regał (skrócony o prawie 20cm).
  piwnica2.jpg • @Sharky

  Tył lewy - o jeśli rzeczywiście klocki zostały wymienione, to na 100% nie został zdemontowany tarczo-bęben. Wewnątrz niego, podobnie jak w każdym hamulcu bębnowym jest mechanizm samoregulacji w tym przypadku odpowiedzialny za hamulec awaryjny (ręczny). W bębnie jest otwór, przez który prawdopodobnie jedynie pokręcono mechanizmem samoregulacji (słynną zębatką).

  Małe sprostowanie do tej wypowiedzi.
  Przed chwilą w rosyjskojęzycznej literaturze do Hyundai i30 znalazłem zapis, że opisywana zębatka nie ma mechanizmu samoregulacji i trzeba ją okresowo regulować ręcznie.

  Dziwi mnie to, bo byłem przekonany, że w nowoczesnych samochodach mechanizm samoregulacji hamulców szczękowych to coś zupełnie standardowego. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że dotyczy to jedynie hamulca ręcznego, ale mimo wszystko ręczna regulacja jest zastanawiająca.


 • Admin

  @Sharky Tak, pamiętam, że masz garaż pod blokiem. Plusem na pewno jest to, że masz do niego blisko, za minus można uznać spory ruch przed garażem i niemożliwość pohałasowania w porze wieczornej.
  Ja mam swoje w części garażowej osiedla, gdzie jest ich ok. 700. Nikomu tam nie przeszkadzają hałasy, jest też gdzie postawić samochód na zewnątrz tak, że nikomu nie zawadza. Niestety, mam do nich kilka minut drogi od domu.
  A z tą ilością moich garaży jest śmiesznie. :-) Zaczynałem kiedyś od blaszaka, ale był on dość daleko, bez prądu, bez kanału - taka puszka blaszana o wymiarach 3x5 m. Samara wchodziła, tico oczywiście również, escort kolegi także (pożyczałem mu kiedyś ten garaż). Potem udało mi się wynająć od agencji mieszkaniowej garaż murowany, ze światłem i kanałem, w połowie drogi do mojego blaszaka, no i większy - 3x6 m. Teraz były miejsce i warunki na warsztat z dużym stołem i dużo półek po obu stronach. Blaszak został na graty - sprzedawać go nie opłacało się, bo stary i pordzewiały, poszedłby za grosze, wolałem więc mieć te 15 m2 powierzchni magazynowej. Ale koszty wynajmu murowanego garażu wzrastały, inwestować w remonty mi się nie chciało, bo nie mój... no to kupiłem własny garaż, jeszcze bliżej domu, na górce (znaczy z suchym kanałem), już całkiem spory (choć węższy) - 6,80x2,80 m. Teraz było już naprawdę dużo miejsca. Przeniosłem cały warsztat, doprowadziłem w wynajmowanym garażu instalację elektryczną do stanu pierwotnego (bo do warsztatu sporo ją zmodyfikowałem) i miałem go oddać, ale gruchnęła wieść, że garaże wynajmowane będzie można wykupić. Jako wynajmujący miałem prawo pierwokupu, więc pomyślałem, że drogo pewnie nie będzie, więc wykupię i sprzedam potem z jakimś lekkim zyskiem. Niestety, cenę musiałem zapłacić "normalną" :-), więc darowałem sobie na razie sprzedaż; a gdy doszedł drugi samochód, poprzedni garaż przydał się bardzo. Zaś gdy nabyłem PMa od Paciora, musiałem zrobić porządek w blaszaku - i nawet on wrócił do łask.
  Minusem jest to, że odległość między murowanymi garażami to ok. 150 m, więc trzeba było czasem chodzić za różnymi rzeczami. Chętnie kupiłbym garaż bliżej i sprzedał ten dalszy, ale nie było możliwości. Aż wreszcie sąsiad się wyprowadzał, zaproponował kupno - zdecydowałem się od razu, tak więc teraz mam dwa obok siebie (dzieli je ściana), trzeci jakieś 150 m dalej, a dalej 5 minut drogi piechotą - stary blaszak. Ten nowy nabytek jest bardzo dobrym garażem: duży (też 6,80x2,80 m), z kanałem o długości 6 m i piwnicą o całej powierzchni podłogi. 3 lata temu razem z tym sąsiadem zrobiliśmy nowy dach z blachy (na jego i moim garażu), więc skończyło się babranie z papą co kilka lat. Można się z wieloma rzeczami pomieścić; niestety, garaż ten jest mocno zaniedbany wewnątrz i muszę wszystko tam odnowić - łącznie ze zmianą całej instalacji elektrycznej, nawet położę chyba jakieś tanie płytki gresowe celem wyrównania podłogi (bo sterczą z niej szyny kolejowe, na których zbudowano kanał i piwnicę - a nie podoba mi się to, bo trzeba uważać podczas chodzenia).
  Najpierw pomyślałem, że sprzedam ten trzeci garaż, ale jednak nie. W tych najbliższych zrobię tak: w garażu z warsztatem będzie stało srebrne tico, obok zrobię magazyn różnych rzeczy, części samochodowych, opon i wejdzie tam duster - tych aut używam najczęściej, więc będę miał do nich najbliżej. W trzecim, dalszym postawię PMa, MZtę, simsona i wszystkie używane rowery (już sprawdziłem - po przytuleniu się do ściany tikiem będzie można jednoślady wyprowadzać bez ruszania auta). Jeszcze zostanie trochę miejsca na inne rzeczy, które warto zatrzymać, a które nie powinny stać w blaszaku ze względu na ewentualną wilgoć, wizytę gryzonia lub wysokie temperatury w upalne dni.
  Teraz trzymam całą swoją motoryzację w przyzwoitych warunkach, do tego jest miejsce na graty. Łazić po rzeczy nie muszę. Postanowiłem sobie, że odnowię do końca roku wszystkie garaże i zrobię porządek z gratami. Potem wrócę do grzebania przy samochodach. • @leo
  Mając tyle garaży do zrobienia przynajmniej masz zajęcie.
  Doprowadzenie ich wszystkich do ładu na pewno będzie pożyteczne, ale przede wszystkim da mnóstwo satysfakcji.
  Fajna sprawa to, że masz kanał.
  Wiadomo, że nie siedzi się tam ciągle i ogląda samochód od spodu, ale czasami się jednak przydaje. • @Sharky napisał w Urlopujecie...?:

  Fajna sprawa to, że masz kanał.
  Wiadomo, że nie siedzi się tam ciągle i ogląda samochód od spodu, ale czasami się jednak przydaje.

  Co ja bym dał za dostęp do kanału w bliskiej okolicy... • @BPX33 napisał w Urlopujecie...?:

  Co ja bym dał za dostęp do kanału w bliskiej okolicy...

  @BPX33 zrób lub kup sobie najazdy. Zamiast stać lezy się :P • @Jaco napisał w Urlopujecie...?:

  @BPX33 zrób lub kup sobie najazdy. Zamiast stać lezy się :P

  Najazdy na płytkach to raczej słaby pomysł, bo będą się przesuwać podczas wjeżdżania/zjeżdżania. Zresztą kanał i podniesione całe auto na raz to co innego niż sam przód lub tył. ;)


Log in to reply