Walka z gryzoniem w garażu • Witajcie!

  Dzisiaj wróciłem z małego urlopu i stwierdziłem, że w garażu mam nieproszonego gościa :/

  Do rzeczy: Garaż blaszak wolnostojący, niestety już trochę przegnity od dołu. W środku "ocieplony-obity" deskami. Jakiś czas temu zauważyłem, że mydło które trzymam na ziemi ma parę śladów jak by gryzoń zębami je jadł. Trochę temat odpuściłem z powodu braku czasu. Dzisiaj po powrocie z urlopu, wchodzę do garażu i widzę mydło, które było intensywnie konsumowane. Pierwsza myśl szczur albo mysz. Za chwilę skojarzyłem, że ostatnio musiałem owijać kable taśmą izolacyjną ze świateł LED zamontowanych w Tico ponieważ w jednym miejscu pod zderzakiem dziwnym trafem brakowało peszla ochronnego.

  W garażu stoi nacodzień samochód 2 letni, tylko teraz podczas urlopu stało Tico. Od razu dzisiaj sprawdziłem Tico na kanale czy gryzoń przypadkiem nie narobił jakiś dodatkowych szkód w samochodzie.

  Po zakupie kijanki wypryskałem ją środkiem przeciw kunom i gryzoniom firmy K2.
  Dzisiaj widząc co się stało z mydłem, czynność tą powtórzyłem i dodatkowo zrobiłem to samo z Tico. Dodatkowo środkiem wypryskałem podłogę w garażu.

  Macie jakieś sprawdzone sposoby na walkę z gryzoniami? Myślałem by kupić jakąś trutkę i wysypać przed i w garażu:/
  0_1497285842504_mydlo.jpg • Są jeszcze elektroniczne odstraszacze kun, ale nie znam ich skuteczności. No i chyba po jakimś czasie zwierz się do tego zaadaptuje 😉 • Co do elektronicznych urządzeń mam mieszane uczucia. Skutek może być podobny do elektronicznych odstraszaczy komarów.
  Poza tym w garażu nie mam prądu więc raczej ten sposób odpada:/ • Pozostaje tylko dokarmianie, tylko przydałby się jakiś skuteczny środek.


 • Admin

  @tom83ek powiedział w Walka z gryzoniem w garażu:

  Co do elektronicznych urządzeń mam mieszane uczucia. Skutek może być podobny do elektronicznych odstraszaczy komarów.
  Poza tym w garażu nie mam prądu więc raczej ten sposób odpada:/

  Są urządzenia podłączane do akumulatora, które umieszcza się pod maską auta. Niestety, nie zawsze skuteczne (wiem to z forum Dacii, gdzie szeroko opisywano, jak to kunom szczególnie smakuje jakaś masakrycznie droga rura do renaultowskich diesli).

  Spróbowałbym trutki na szczury. A poza tym - pomyśl, jak uszczelnić ten garaż. Ja też reanimowałem mój stary blaszak kawałkami blachy ocynkowanej, które mocowałem na nity do nieskorodowanych fragmentów poszycia. Pożyczyłem od kolegi wiertarko-wkrętarkę na akumulator (bo tam też nie mam prądu) i korzystając z niej położyłem na istniejący, dziurawy dach "nowe" poszycie ze starej blachy trapezowej z demobilu (kolega kładł na swoim garażu nowy dach, wziąłem od niego stare, co lepsze płaty i przywaliłem śrubami na mój blaszak), a przy okazji podreperowałem płaską blachą ściany. Dodatkowo krawędzie blaszanych łatek podkleiłem uszczelniaczem dekarskim (żeby woda nie wpływała). Sądzę, że da radę w ten sposób zlikwidować szpary, którymi mogą dostawać się gryzonie (choć u mnie tego problemu nie ma, gdyż kolejny sąsiad - garażowicz prowadzi codzienną stołówkę dla kotów... których zawsze jest tam kilka). ;-)

  EDIT: albo mniej humanitarnie, acz skutecznie - pułapki. Mają swoje dobre strony: jeśli złapiesz, to trupa wyrzucisz / zakopiesz i spokój, bo po trutce zwierz może wleźć w jakieś trudno dostępne miejsce i tam dokonać żywota... a Ty będzie się zastanawiał tygodniami, co tak cuchnie... Ja kupiłbym i postawił ze3 pułapki na myszy i ze 3 na szczury. Nie są drogie, tylko trzeba nauczyć się je nastawiać. Kawałeczek sera czy kiełbasy i czekać... • Ja w tamtym roku też miałem myszy w garażu. Kupiłem ziarno BROS i było bardzo skuteczne. Aż wychodziły same by złapać świeżego powietrza i nie dawały rady wyjść z garażu. Bardzo dobry środek gdyż wysusza gryzonia. W ogóle nie czuć jak się rozkładają. Ostatnią znalazłem w tym roku jakoś przed komunią jak sprzątałem w garażu. • @Jaco- powiedział w Walka z gryzoniem w garażu:

  Ja w tamtym roku też miałem myszy w garażu. Kupiłem ziarno BROS i było bardzo skuteczne.

  Coś takiego kupiłeś?
  https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/uprawa-roslin/srodki-biobojcze/srodki-na-szkodniki/preparat-szkodnikobojczy-bros-na-myszy-250-g.html#product • @tom83ek kupiłem taki:

  0_1497332644097_2017-06-13-293.jpg


 • Moderator

  Ja walczę z myszami w domu, odkąd sąsiednia działka stoi zarośnięta to sporo tego zaczęło łazić, gromada jeży też się kręci - ostatnio prawie na jednego wlazłem bo stał pod drzwiami do domu :P
  Stosuję tylko pułapki mechaniczne. • Ale coś na te myszy za wcześnie . Zwykle pojawiają się po zebraniu z pól zboża . • @pacior powiedział w Walka z gryzoniem w garażu:

  Ja walczę z myszami w domu, odkąd sąsiednia działka stoi zarośnięta to sporo tego zaczęło łazić, gromada jeży też się kręci - ostatnio prawie na jednego wlazłem bo stał pod drzwiami do domu :P
  Stosuję tylko pułapki mechaniczne.

  Ja bardzo długo walczyłem w domu z myszami - na przeciwko miałem pole, za każdego roku to samo podczas żniw - myszy pojawiały się w garażu, potem przechodziły do domu i się zaczynała "zabawa". Trutki nie zawsze dawały radę - czasem myszy śmierdziały jak się rozkładały, zwykłe pułapki często nie zaskakiwały..."zbawieniem" okazały się pułapki z Leroy Merlin - odkręca się taki plastikowy korek i w środku jest jakieś coś co przyciąga myszy - po zastawieniu pułapki po godzinie już były pierwsze myszy :D
  To samo było jak mi w Volvie nie wiadomo skąd się nagle mysz znalazła, polecam:

  https://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/ochrona-i-pielegnacja-roslin/pulapki-na-szkodniki/pulapka-na-myszy-supercat-swissinno-solutions-ag,p157262,l398.html


 • Admin

  @pacior powiedział w Walka z gryzoniem w garażu:

  Ja walczę z myszami w domu, odkąd sąsiednia działka stoi zarośnięta to sporo tego zaczęło łazić, gromada jeży też się kręci

  Jeże są OK, polują na myszy...
  Chociaż mogą różne choroby przenosić. • Zakupiłem pułapkę klejową na szczury oraz granulat i położyłem pod ścianą.
  Zobaczymy czy coś się złowi....
  0_1497719946932_puakaklejkoln.jpg • I to coś ma się w tym przykleić ? Postawi nogę i jak wyczuje że coś nie tak ucieknie ? • @Jaco-
  Sam podchodzę z dystansem do tego typu pułapki, ale zobaczymy. Kupiłem tego typu zabawkę bo niby przyklejają się do niej pająki - trochę ich ostatnio było. Więc jak się cokolwiek przyklei to będzie dobrze :) Podejrzewam, że przez najbliższy czas i tak będzie ciężko z schwytaniem gryzonia ponieważ doraźnie wypryskałem garaż środkiem K2 przeciw kunom i gryzoniom zaraz po zobaczeniu "zjedzonego mydła"

  Nie chcę wysypywać samej trutki ponieważ potem wejdzie mi gryzoń między blachę a ocieplenie i będę miał zapachy w garażu. Jeśli to cudo nie pomoże to pozostanie łapka mechaniczna. • Dzisiaj rano przychodzę do garażu, lep klapnięty. Odklejam i taki widok:
  0_1497860146394_20170619_094052.jpg • @tom83ek No to ładnie się udało. Jak czytałem o tym lepie, to byłem trochę sceptycznie nastawiony. A tu proszę, skuteczna rzecz :) . Za to środek od K2 jest chyba mniej skuteczny, skoro gryzonie i tak przyszły. • @Szarik
  Pozostaje mi postawić kolejną pułapkę bo czort wie ile tam tego jest.... Pociesza mnie fakt, że to nie szczury.
  Teoretycznie na etykiecie K2 pisze: Preparat do Odstraszania Kun i Gryzoni K2 Anti Marten 400 ml
  Spryskałem nim samochód oraz podłogę betonową wokół samochodu. A lep stał przy samej ścianie.
  Albo na myszy nie działa K2 albo w ogóle jest daremny. • @tom83ek jakiś mocny tam klej siedzi skoro aż dwie sztuki dały się złapać. Oby tak dalej. Bravo Ty 👏 • Na pierwszym mieszkaniu w UK mieliśmy mysz i właśnie zastosowaliśmy też taki lep, też był skuteczny chociaż ja podchodziłem do niego bardzo sceptycznie


Log in to reply