Tico świece zapłonowe


 • Użytkownik archiwalny

  Witam,

  chciałem Was zapytac co ile wymieniacie świece przy jeździe na LPG? przy okazji remontu załozyłem nowe świece NGK, i teraz po 20kkm zaczął mi szarpac silnik podczas jazdy w wilgotne dni. Przewody WN mam również NGK i maja przejechane 25kkm. Co ile wogóle ASO zalecało wymiane świec w Tico? w Matizie było co 30kkm. napiszcie swoje sugestie na jakich zestawach jeździcie i ile średnio przejeżdzacie na nich


 • Użytkownik archiwalny

  Raczej sprawdź sobie przewody zapłonowe czy nie mają przebicia. A szczególnie czy te przerywanie nie ma miejsca w wilgotne dni czy rankiem bo wtedy właśnie ujawniają się wady zapłonu.
  U siebie stosowałem świece w tico champion i spokojnie wytrzymywały te 50tys jazdy tylko na gazie.Nie wymieniałem co 20tys bo to strata kaski skoro tamte działały idealnie. Teraz w innym samochodzie mam właśnie niedawno kupione NGK i też śmigają idealnie choć stare mimo nadpalonych elektrod pewnie po sporym przebiegiem. Ale to słyszałem, że NGK często podrabiają i lepiej kupować w dobrym sklepie.


 • Moderator

  może trafiłeś na kiepskie świece lub podróbki NGK?
  kiedyś na gazie wytrzymały mi nieco ponad 10k, nie pamiętam producenta.
  Obecnie jeżdżę już 17k na Denso, które polecam. Miałem też w Swifcie.


 • Użytkownik archiwalny

  NKG w sumie wymieniam co 10 tys z wymianą oleju i filtrami. Lub przeczyszczę i lecą dalej.


 • Użytkownik archiwalny

  wymienię świece, zobaczymy. W sumie szkoda by było, jak sie okaże ze przewody NGK sa juz lipne. Nie ma lepszych przewodów. W Matizie na PB na tych przewodach robie 50kkm bez problemu i wymieniam dla zasady.


 • Użytkownik archiwalny

  słuchajce kupiłem świece NGK i sprzedawca dał mi świece NGK ZGR5A V-line 15 [z google wynika ze sa przeznaczone do BMW],pytałem sie go 2 razy i mówil ze one sa zamienne z modelem BPR5Ey-1.1. Gabarytowo świece takie same, tzn rozmiary giwntów, ta sama opornośc ale odstęp elektrod w tych nowych świecach jest 0.9, wszystkie świece jakie do tej pory kupowałem miały odstęp 1.1 zarówno do Matiza jak i do Tico, niewiem co robic. Założe je i jak wyjda cyrki to ich juz nie wróce. a byłem w 3 sklepach i zaden nie miał tych standardowych świec BPREY5-1.1


 • Moderator

  hmm, przy LPG mniejsza przerwa może być zaletą, albo odwrotnie


 • Użytkownik archiwalny

  wymieniłem świece na Iskry, ale przy wymianie ukrecił mi się gwint w głowicy głowica juz wyjeta, teraz szukam nowej "uzywki" • A nie da rady nagwintować? Wiesz, z używkami to nigdy nie wiadomo, na co trafisz .


 • Użytkownik archiwalny

  jedyne wyjście to oddanie do zakładu ślusarskiehgo, tzn rozwiercenie, wprasowanie nowej tulejki i jej nagwintowanie czas mnie goni, poza tym na tej głowicy co miałem do tej pory byl ostatni jej szlif. • Zastanów się nad tym, czy Ci to taniej nie wyjdzie. A przynajmniej pewniej. Ew. na jakimś szrocie wyciągnąć głowicę, ale ugadać się, że w razie gdyby coś było z nią nie tak, to żebyś mógł zwrócić.


 • Użytkownik archiwalny

  jest głowica odemnie 30km, za dobre pieniadze, jutro podjade ja obejrzec.


 • Admin

  może trafiłeś na
  kiepskie świece lub podróbki NGK?

  Mamy tu na kąciku taką teorię, że trzeba patrzeć na miejsce produkcji świec NGK. Francuskich nie brać, dobre są japońskie. • Mamy tu na kąciku
  taką teorię, że trzeba patrzeć na miejsce produkcji świec NGK. Francuskich nie brać,
  dobre są japońskie.

  Dokładnie.

  W Tico seryjnie montowano NGK?


 • Admin

  A kto to pamięta...
  Tym bardziej, że wymiana świec wg instrukcji była co 20 kkm. A gwarancja dwuletnia, więc prawie każdy właściciel nówki jeździł do ASO. Ja przez pierwsze 60 kkm świec w ogóle nie widziałem.
  W instrukcji zalecano właśnie NGK lub Champion. • A kto to pamięta...
  W moim Tico na pierwszy montaż szły świece NGK.
  Wytrzymały ponad 40.000km i pewnie jeszcze jakiś czas bym pojeździł ale zmieniłem profilaktycznie na Iskry, które niebawem będą miały tyle co NGK


 • Użytkownik archiwalny

  jednak w zakładzie nagwintowano mi nowe gniazdo, zrobili mi na miejscu, 20min roboty, skasowali 40zł, zaraz ide składac. Jesli dobrze pójdzie, odpalam fure i jade na majówke


 • Użytkownik archiwalny

  Tico od środy 30.05 do 03.05 zrobiło 800km, wiec raczej jeździ jednak zregenerowałem głowice, koszt jednego gniazda w zakładzie ślusarskim 40zl, + komplet uszczelek,części i itp wyszło prawie 200zl.


 • Użytkownik archiwalny

  Kiedy ostatnio zakładałem gaz, pytałem czy wypadałoby zmienić świece i przewody na nowe. Mechanik, myślę że znany tutaj na forum Pan Prządka z Dęblina polecał Sentechy, jako b. dobre do gazu. Sam jeżdżę teraz na świecach NGK (około roku i jest ok) i.. starych znalezionych kablach (nieznanej firmy, nie wiem skąd ). Kable WN, które kupiłem przy okazji świec (również NGK) wytrzymały jakieś pół roku, po czym pojawiło się przebicie..


 • Użytkownik archiwalny

  Sentechy były dobre jak wchodziły na rynek i sam wtedy kupiłem. Wytrzymały ok 80tys km iparę lat jazdy aż jeden upalił się na końcówce. Bratu stentech w seacie wytrzymał rok więc loteria. Co do świec sam polecam championy bo u mnie spokojnie śmigały 50tys i więcej na gazie. Do ngk też nie mam jakiegoś ale bo od czasów malucha wiem, że iskry to szajs a po zmianie na ngk w malacz zapomniał co to popsuta świeca.
  Co do przewodów używałem janmory ale te czarne "made in England" i były wyśmienite.


Log in to reply