jaki przegub zewnetrzny?


 • Użytkownik archiwalny

  Mam pytanie jaki polecacie przegub zewnętrzny do naszego tikusia? Już dwa razy wymieniałem różnych firm i po roku pękały gumy i na nowo trzeba zakładać. Z prawej strony mam jeszcze oryginalny i trzyma a druga strona to tragedia pęka pa roku użytkowania.
  Mam pytanie wiecie gdzie można kupić oryginalne przeguby bo one wytrzymują spokojnie 10 lat lub jakiej firmy polecanie ale żeby wytrzymały dłużej niż rok? • Witaj
  Parę wątków niżej jest temat o osłonach przegubów.
  Jeśli chodzi o samą osłonę polecam Ci na dzień dzisiejszy GKN Lobro z zamienników, jeśli przegub to oryginał bo alternatywy dla nich jakoś nie widzę.

  Osłonę GKN kupisz na allegro, a przegubów oryginałów szukaj w takich hurtowniach jak: Potak, Apcar. Może jeszcze się uda...:)


 • Użytkownik archiwalny

  http://allegro.pl/show_item.php?item=2220381712
  a czy ten jest oryginalny taki jaki montowany w fabryce?


 • Użytkownik archiwalny

  Na allegro teraz większość sprzedawców pisze o częściach, że oryginały itp. A najczęściej to tanie zamienniki z Korei.
  Co ciekawe ja osobiście kupiłem na złomowisku całe półosie za 35zł. Gdzie są 2 przeguby z dobrymi osłonami. Więc może poszukaj gdzieś blisko całego elementu.
  Z osłon moge polecić firmę AD bo u mnie już z ponad 6 lat śmigają choć są już też popękane. • http://allegro.pl/show_item.php?item=2220381712
  a czy ten jest
  oryginalny taki jaki montowany w fabryce?

  Jeśli zdjęcie przedstawia licytowany komplet to osłona gumowa na 90% nie jest oryginalna. Mam oryginalną jeszcze w garażu i trochę inaczej jest wyprofilowana.

  Sam przegub ciężko poznać czy oryginalny...


 • Użytkownik archiwalny

  Z takich w miare godnych polecenia to Glo, GKN, Japan Line i ew Statim(sam takie posiam i się z nimi nic nie dzieje) Co do reszty firm to nie znam ich jakości


 • Użytkownik archiwalny

  Statim odradzam. Sam założyłem taki jakieś 10 kkm temu. Przy większym skręcie znowu pojawiły się stuki a osłonę po 8 kkm musiałem wymienić.


 • Użytkownik archiwalny

  Tez odradzam statim.
  Kamoka odradzam jeszcze bardziej


 • Admin

  Z osłon moge
  polecić firmę AD bo u mnie już z ponad 6 lat śmigają choć są już też popękane.

  Poprawka: AD nie jest żadnym producentem, tylko hurtownią motoryzacyjną, która kupuje w dużych ilościach najróżniejsze części od różnych producentów, oznacza swoim logo i sprzedaje w detalu. Tak więc jedna osłona AD może być firmy X, a za rok osłona AD - firmy Y.
  Sam kupiłem kiedyś akumulator z dużą naklejką AD, na którym z boku widniała maleńka nalepka "Wyprodukowano w Centra S.A.".


 • Użytkownik archiwalny

  A co myślicie aby kupić normalny przegub a dodać tylko osłonę gumowa firmy gkn tą co polecacie
  http://allegro.pl/oslona-przegubu-daewoo-suzuki-gkn-i2176067567.html
  tutaj jest

  Co wy na to?Dodać tą osłonę bo ona nie pęka tak szybko jak pozostałe?


 • Użytkownik archiwalny

  Co to za kalkulacja by dac za przegub kaskę a potem za osłonę ponad 40zł to wyjdzie tyle samo co jakiś super oryginalny przegub firmowy a nie z allegro.
  A może w sklepie jakimś mozna dostać uniwersalną osłonę trochę większą by miała więcej fałd gumy. Bowiem te w tico mają za mało ich i guma jest napięta więc szybko pęka. Może to jest sposób na to bo w seacie właśnie takie są osłony gdzie jest dużo fałd i guma wytrzymuje 16lat. A nowa taka podróba padła po 2 bo była wykonana z mniejszej ilości gumy i pekała


 • Użytkownik archiwalny

  Tez odradzam
  statim.
  Kamoka odradzam
  jeszcze bardziej

  Kamoki nie znam ale to podobno chińszczyzna. A statima mam od ok 30 tyś. km i nie ma z nimi problemu tylko osłony były słabe i nie wytrzymały nawet roku. A moim zdaniem żeby mieć spokój na lata to do przegubów dokupić dodatkowo te osłony gkn ew jeszcze coś takiego ale ciekawe jakiej jakości jest guma


 • Użytkownik archiwalny

  A na allegro któryś przegub jest oryginalny?

  http://allegro.pl/przegub-polosi-daewoo-tico-zew-i2197815460.html

  Ciekawi mnie ten przegub, podejrzanie drogi i napisy na smarze w kolorze troszke GM-owskim • A na allegro któryś przegub jest oryginalny?

  Sądzę, że nie jest to oryginał
  Kupowałem już wiele oryginalnych części i w każdym przypadku była naklejka z kodem paskowym i podanym numerem fabrycznym. W przypadku nowszych części GM też była zawsze naklejka z logiem GM, jednak nie jestem już w stanie potwierdzić, czy w każdym przypadku był podawany również numer katalogowy części.


 • Użytkownik archiwalny

  A ktory przegub z Allegro bylby najlepszy?

  Da sie gdzies kupic jeszcze oryginalny przegub?


 • Użytkownik archiwalny

  ja polecam nippartsa, do tikacza wygląda to tak - przegub napędowy, całkiem dobre przeguby firmy która specjalizuje się w produkcji częsci do aut azjatyckich


 • Użytkownik archiwalny

  Ja kupiłem Kamoka i nie stuka ale zrobił mi psikusa wyrobił mi wieloklin w piaście i teraz czeka mnie wymiana i przegubu i piasty widać złe spasowanie części ;( • Mam pytanie jaki
  polecacie przegub zewnętrzny do naszego tikusia? Już dwa razy wymieniałem różnych
  firm i po roku pękały gumy i na nowo trzeba zakładać.

  Przeguby do Tikaczy przeważnie wszystkie są dobre, nawet zamienniki.
  Gorzej z gumami, które pękają po roku lub dwóch.
  Jak zakładasz gumy, to zakładaj krócej na oś. Niech guma nie wchodzi na rowek, który jest na ośce. Wtedy, przy skrętach guma się mniej rozciąga, mniej pracuje na zgięciach i dłużej wytrzymuje.


 • Użytkownik archiwalny

  Dzwoniłem do różnych firm.Nie mają już oryginalnych przegubów a więc ta oferta nie wiem czy zostały mu resztki czy to zamiennik?
  Co o tym sądzicie?


 • Użytkownik archiwalny

  Jeśli nie ma opakowania z napisem daewoo czy GM to tylko zamiennik o niewiadomej jakości. Na allegro często nawet kladą części na pudełkach z napisem daewoo by ludzie myśleli, że to oryginały.


Log in to reply