Czy warto robić wyprawki w Tico?

• Użytkownik archiwalny

Heja!

Rdza zaczęła od kilku lat zjadać mojego 12-letniego Tikacza - na klapie slinika obok wajchy podnoszenia, u dołu na drzwiach przednich i tylnych. Czy warto się bawić w wyprawki u lakiernika czy sobie odpuścić (bo zanim rdza zje cały samochód to minie 10 lat) ?

Pozdroo

• Użytkownik archiwalny

Zależy u jakiego mechanika.Jeśli masz znajomego co naprawia sobie tak by dorobić to wtedy zrobi to za mała kaskę.Inaczej to lepiej samemu to zrobić bo i tak za pół roku czy rok trzeba poprawiać bo blacha słaba w tikaczach na drzwiach.
    U mnie znajomy mechanik zrobił mi za 150zł:

• malowanie i zaprawki 4 drzwi poniżej listwy
    • naprawa sporych wgnieceń na drzwiach pasażera i kierowcy plus malowanie
    • malowanie progów
      Za ta kaskę fajnie zrobił i nawet nie musiałem kupować lakieru a ten kolor 42U jest drogi bardzo.Mimo tych zaprawek powoli na rantach rdza wychodzi więc można opóźnić jej poczynania.

• Użytkownik archiwalny

Wg mnie jezdzic w tico dotad dopoki nie przegnije na wylot. Wtedy kupic na szrocie jakies nie najgorsze elementy, albo jakies reperaturki w IC np. progów i tyle. Szkoda kasy w blacharza. U mnie jest nowy lakier + baran na progach i tez rdzewieje.

• Moderator

potwierdzam zdanie poprzedników, chciałbym Cie jednak poprawić,
    zamiast wyprawki trza użyć słowa zaprawki
    jeśli możesz popraw temat

• Użytkownik archiwalny

jak masz mozliwość to elementy które rdzewieja dokladnie oczyść i pomaluj podkladem reaktywnym, to znacznie opóźni czas rdzewienia

• Użytkownik archiwalny

Tu sie nie ma co bawić u lakiernika bo przekroczy to wartość auta Prawdziwy właściciel tiktaka robi taką robotę "własnymy ręcamy" Czyli: oczyścić, mazgnąć cortaninem, odtłuścić, pyknąć bazą, bezbarwny i przez zimę sie przekula

• Użytkownik archiwalny

Witam.
    A powiedzcie mi czy się nie mylę. Podłoga w Tikaczu ma na przodzie tuż za wahaczami słaby punkt tak?

• Admin

Tu sie nie ma co
    bawić u lakiernika bo przekroczy to wartość auta

O jakiej wartości piszesz? Aktualnej rynkowej czy takiej rzeczywistej?
    Warto rozróżnić, bo nie ma sensu wszystkiego przeliczać na kasę.

Prawdziwy właściciel tiktaka
    robi taką robotę "własnymy ręcamy" Czyli: oczyścić, mazgnąć cortaninem, odtłuścić,
    pyknąć bazą, bezbarwny i przez zimę sie przekula

A ja zdecydowałem się po raz pierwszy skorzystać z usług blacharza-lakiernika i zainwestować w blacharkę, żeby jeszcze parę lat nie tylko była cała, ale też dobrze wyglądała. Autko ma 12 lat, mechanicznie jest bez zarzutu i jestem pewien, że jeszcze sporo wytrzyma... Ponieważ zależy mi też na estetycznym wyglądzie i stać mnie na spełnienie tej zachcianki, a nie posiadam sprzętu do samodzielnych robót, po raz pierwszy zapłacę specowi.
    Czyżbym nie był "prawdziwym właścicielem"?

• Admin

Witam.
    A powiedzcie mi czy
    się nie mylę. Podłoga w Tikaczu ma na przodzie tuż za wahaczami słaby punkt tak?

Coś w tym chyba jest... Od nowości mam konserwowany spód, a w tym roku zobaczyłem właśnie za wahaczami jakieś ogniska rdzy. Na forum też nieraz pokazywano zdjęcia skorodowanych miejsc w tych okolicach.

• Użytkownik archiwalny

Coś w tym chyba
    jest... Od nowości mam konserwowany spód, a w tym roku zobaczyłem właśnie za
    wahaczami jakieś ogniska rdzy. Na forum też nieraz pokazywano zdjęcia skorodowanych
    miejsc w tych okolicach.

Znalazło by się jakieś foto?

• Admin

Znalazło by się
    jakieś foto?

ZTCP kiedyś Esen coś pokazywał. Widywałem też zdjęcia innych, ale nie mogę na szybko teraz znaleźć. Trzeba byłoby mocniej poszukać po tematach, a ja muszę lecieć...

• Użytkownik archiwalny

Witam ,ja też mam od nowego zakonserwowany spód a teraz zauważyłem,że podłoga od strony pasażera z przodu jest mokra, czy to może już gnić?

• pewnie, że tak
    wystarczy, że zahaczyłeś gdzieś podwoziem, albo obiłeś je kamieniami.

Poza tym swoje robi wnoszenie śniegu do środka, dywaniki mokną i gnije od środka.

• Użytkownik archiwalny

Jak kol Zagadka słusznie napisał, pomyliły mi się strony

• Użytkownik archiwalny

Lepiej sprawdź czy
    Ci antena nie przecieka.

Antena jest po stronie kierowcy, a jemu gnije od strony pasażera

• Użytkownik archiwalny

Widzę, że dokładnie czytasz moje posty, co Ci się chwali , a ja drugi raz walę babola

• Użytkownik archiwalny

Widzę, że dokładnie
    czytasz moje posty, co Ci się chwali ,

Nie tylko Twoje

a ja drugi raz walę babola

Co się przejmujesz , zdarza się najlepszym

• Użytkownik archiwalny

Ja w moim stwierdziłem że na razie zamalowuję hameraidem. Akurat mam srebny (91L).
    Co prawda hameraid jest troszkę jaśniejszy. Ale bardzo się nie rzuca w oczy...

• choć kompresor jest w domu z całym zestawem do malowania...
    • ale czasu brak...

Log in to reply