Daewoo Tico PM 1993


 • Admin

  @pacior napisał w Daewoo Tico PM 1993:

  @leo do kopułki możesz zajrzeć, przyznam że ja nigdy nie zaglądałem do niej w PM-ie więc może być nawet i fabryczna

  I tak zrobię, gdy wreszcie wezmę autko na warsztat.
  Jeśli fabryczna, to dobrze. One są trwałe; w srebrniaku wymieniłem na nową dopiero po 191 kkm - i to też niepotrzebnie, bo była dobra (szukałem po prostu przyczyny awarii, a to wysiadł moduł).
  Jednak zajrzeć trzeba i przeczyścić to i owo. Nie wiem, skąd to się bierze, ale z czasem na tych ameliniowych końcówkach tworzy się gruby, białawy nalot - taka śniedź. Trzeba to usuwać. No i może coś z uszczelnieniem kopułki może być słabo.
  Prawdopodobnie kabli WN też nie wymieniałeś, wyglądają na stare. Przejrzę, może wymienię, a jeśli nie, to wrzucę do bagażnika jakiś sprawny zapas.

  Najważniejsze, że po naładowaniu akumulatora odpalił. Już się naprawdę bałem jakiejś poważniejszej, kosztownej awarii.
  A na razie zamówiłem i czekam na pompę wodną. Chyba zaopatrzę się też profilaktycznie w simmering wału. Nie wiem tylko dotychczas, czy jest to 32x47x8, czy 32x47x6. W necie są różne informacje... Czy ktoś, kto wymieniał, wie to NA PEWNO?
  Chodzi mi myśl o zakupie droższego simmeringu PTFE (z teflonem). Może by spróbować tego wynalazku... Hmm... • @leo napisał w Daewoo Tico PM 1993:

  2 GB karty SD na empetrójki mi wystarczy (a mam dwie takie karty, więc spoko). Jedynie kolor srebrny trochę się kłóci z resztą, ale... mogło być gorzej

  Ja też ma 2GB . Skoro srebrny to przełóż do srebrnego 😛


 • Admin

  @Jaco Nooo... jest to pewien pomysł. :-)


 • Moderator

  @leo ja miałem wcześniej fajne radio z 1993r i pasowało idealnie, niestety się popsuło 😞

  Nie znalazłem starej pompy wody, pewnie poszła na złom. • @leo jeszcze zostaje pomalowanie na czerwono jak ja u siebie liczniki.

  Ostatnio nawet ktoś to zauważył wśród znajomych i był zachwycony .


 • Admin

  @pacior napisał w Daewoo Tico PM 1993:

  Nie znalazłem starej pompy wody, pewnie poszła na złom.

  Szkoda. Wobec tego sfocę tą zepsutą, po jej wyjęciu. Dzięki za dobre chęci. :-)


 • Admin

  @Jaco napisał w Daewoo Tico PM 1993:

  @leo jeszcze zostaje pomalowanie na czerwono jak ja u siebie liczniki.

  I ewentualnie tak zrobię.
  Myślałem przez chwilę o zamianie, ale jednak tego nie zrobię. W SXie mam włożone za friko przez dealera badziewie firmy Eve (jeszcze kaseciaka) i standardowe, fabryczne głośniczki, zaś Pacior włożył do PMa dobre głośniki w tylną półkę i Blaupunkt, jako lepszy sprzęt, potrafi je wykorzystać. Nie ma sensu tego zmieniać.


 • Moderator

  @leo ten Blaupunkt jest solidny ale ten stary Clarion który siedział tam wcześniej był dużo przyjemniejszy jeśli chodzi o jakość dźwięku 😍😍 • @pacior napisał w Daewoo Tico PM 1993:

  ten stary Clarion który siedział tam wcześniej był dużo przyjemniejszy jeśli chodzi o jakość dźwięku

  Miałem kolegę co miał jakiegos Clariona. Dla mnie on szelescil. Wszystko zależy od głośników i ustawień dźwięku .


 • Admin

  @pacior napisał w Daewoo Tico PM 1993:

  @leo ten Blaupunkt jest solidny ale ten stary Clarion który siedział tam wcześniej był dużo przyjemniejszy jeśli chodzi o jakość dźwięku 😍😍

  @pacior To dlaczego zmieniłeś?

  @Jaco Ja mam clariona w dusterze, od 9 lat. To nie jest żaden sprzęt high-endowy, ale spoko daje radę. • @leo dlatego napisałem o głośnikach i ustawieniach.

  Pamiętam jak na targach można było kupić super wypasione głośniki samochodowe które montowano w maluchach, fiatach i polonezach :

  text alternatywny

  text alternatywny

  text alternatywny


 • Admin

  @Jaco Kochaaany... W tamtych czasach w naszym aucie siedziało radio Safari 2 ze zwykłym, pojedynczym owalnym głośnikiem, a ja na półce pod kierownicą woziłem kaseciaka Grundiga MK 235 z dorobionym zasilaniem z akumulatora w postaci jednego, ale solidnego dwuomowego opornika... :-D

  text alternatywny

  text alternatywny

  Zaś Ty o takich "wypasach" piszesz... :-D