Daewoo Tico PM 1993

• @leo napisał w Daewoo Tico PM 1993:

To fabryczne zawyżanie prędkości ma swoje dobre strony.

A mnie strasznie denerwuje, bo czuję się oszukany. :P

A po modyfikacjach trzeba już nauczyć się uważać... :-)

E tam, gadanie! Wystarczy nie przekraczać +10 km/h mijając fotoradar i po problemie. ;)

Mój tymczasem obudził się do życia.

No mój też! Na jakieś 30 minut... XD

• Admin

@BPX33 napisał w Daewoo Tico PM 1993:

A mnie strasznie denerwuje, bo czuję się oszukany. :P

Ale trudniej złapać mandat, czy to z fotoradaru, czy z suszarki.

E tam, gadanie! Wystarczy nie przekraczać +10 km/h mijając fotoradar i po problemie. ;)

No, niekoniecznie. Czytałem gdzieś o tym, że różnie są te fotoradary ustawiane, z tolerancją większą lub mniejszą.

Exide na razie wykazuje dobre i stałe parametry. Zobaczymy jutro, pojutrze.

No, niekoniecznie. Czytałem gdzieś o tym, że różnie są te fotoradary ustawiane, z tolerancją większą lub mniejszą.

Od 11 lat tak jeżdżę. W tym czasie zjeździłem już prawie całą Polskę wzdłuż i wszerz i jakoś nie dostałem ani jednego mandatu za prędkość. Z tego co mi wiadomo to fotoradary łapią dopiero od +21 km/h w górę (wypowiadał się w tym temacie kiedyś dość wysoki rangą policjant w TV publicznej).

Exide na razie wykazuje dobre i stałe parametry. Zobaczymy jutro, pojutrze.

Może coś z niego będzie w takim razie. ;)

• @leo jakim wskaźnikiem robisz pomiary ? Bo chciałbym kupić jakiś aerometr, ale nie wiem czym się posiłkować. Dobrze widoczną skalą ?

• Admin

@likaon napisał w Daewoo Tico PM 1993:

@leo jakim wskaźnikiem robisz pomiary ? Bo chciałbym kupić jakiś aerometr, ale nie wiem czym się posiłkować. Dobrze widoczną skalą ?

Wiesz co... mam jakiś stary areometr, bodajże z przełomu lat 80-tych i 90-tych. Skala raczej nie jest dokładna, bo są zaznaczone trzy punkty: 1,20 , 1,25 i 1,30 g/cm3, na rozpiętości ok. 5 cm - tyle wystarczy do oszacowania gęstości.
    Jednak po moich doświadczeniach z podobnymi dwoma wskaźnikami z gruszką, mierzącymi temp. zamarzania płynu chłodniczego i do spryskiwaczy, które kupiłem kiedyś w supermarkecie, dochodzę do wniosku, że lepiej dołożyć parę zł i poszukać czegoś droższego i bardziej profesjonalnego. Te supermarketowe przekłamują strasznie (np. wskaźnik płynu do spryskiwaczy wykazuje zamarzanie zwykłej wody w temp... -10 st. C) i tak naprawdę do niczego się nie nadają.
    Czyli bardziej od skali celowałbym w jakość wykonania, co wiąże się też z ceną.

Jednak po moich doświadczeniach z podobnymi dwoma wskaźnikami z gruszką, mierzącymi temp. zamarzania płynu chłodniczego i do spryskiwaczy, które kupiłem kiedyś w supermarkecie, dochodzę do wniosku, że lepiej dołożyć parę zł i poszukać czegoś droższego i bardziej profesjonalnego

Ale tego w markecie nie użyczysz.

• Admin

@Jaco Parę lat temu kupiłem, bodajże w puławskim Kauflandzie.