[moje auto] Swift GL 1.0 Mk IV '98r. by BPX33


 • Admin

  @BPX33 napisał w [moje auto] Swift GL 1.0 Mk IV '98r. by BPX33:

  Generalnie dość mocno się grzeje (jak je chłodzę jest poprawa).

  Żeby się jakiś stan zapalny nie robił... To lepiej idź do ortopedy jakiegoś. Za jakiś czas może być za późno.


 • Moderator

  @BPX33 następnym razem też spróbuję chłodzić, tym bardziej że chodząc z opaską moje kolano się gotuje.

  Wstępnie się z nim umawiałem na niedzielę ale po nocy na Babiej wyleciało mi to z głowy, nawet nie zaglądałem na forum i zapomniałem że też jesteś w górach 😝 • @leo kolano boli mnie tylko te kilka razy w roku jak się porządnie męczę, więc na razie chyba odpuszczę jakiekolwiek konsultacje ;) Swego czasu miałem problemy z prawą piętą (bolała dość mocno zwłaszcza przy dłuższych podróżach autem - wiadomo noga ciągle oparta w jednej pozycji - a bólu nabawiłem się najprawdopodobniej nad morzem gdy wbiegając do wody uderzyłem nią o coś twardego na dnie), byłem dwa razy u dwóch różnych lekarzy, raz nawet miałem prześwietlaną i nic nie znaleźli. Przeszło samo z czasem. Kolano nie boli już następnego dnia, więc jest to raczej objaw stricte związany z chwilowym przeciążeniem. Będąc w górach nigdy się nie oszczędzam i zawsze idę "pełną bombą" (raz nawet udało mi się wyprzedzić dwóch wojskowych :P).

  @pacior czyli już wróciłeś na mazowieckie niziny? Ja jestem jeszcze przez tydzień.

  Operacja pt. "dziura w wydechu" zakończona! Okazało się, że środkowy (pierwszy) tłumik pękł i stąd takie dziwne dźwięki. Został wycięty, wstawiona rura w jego miejsce i takim sposobem mam przelot od kolektora wydechowego do końcowego tłumika. Jest głośno, ale (chyba!) znośnie, choć mijając patrol policji na poboczu odpuściłem nieco gaz :P A no i przy przegazówkach i schodzeniu z obrotów zaczął skubaniec strzelać! XD Będzie czym straszyć niegrzeczne dzieci... :D • Podsumowanie wyjazdu:

  Suzek przejechał dystans ponad 2900 km przy średnim spalaniu, które ani razu nie przekroczyło 5l/100km, więc jestem pod mega wrażeniem! Nowe hamulce sprawdziły się genialnie, łożyska wytrzymały i moje kolano też. Przedostatniego dnia pobytu wybrałem się z córką gaździny na "bieganie" po górach to dziołcha mnie tak przegoniła pod górę (w dół nadążałem bez problemu), że myślałem, że wyzionę ducha. :P Trasę, którą wg czasów z mapy/drogowskazów mieliśmy zrobić w 10 godzin i 10 minut zrobiliśmy w 5 godzin i 30 minut. :D CHCĘ WIĘCEJ TAKICH WYJAZDÓW!!!

  Na zakończenie "wisienka na torcie", czyli obiecana fotorelacja: Tatry i okolice 2019

  P.S. Jeśli pogoda dopisze to w najbliższą niedzielę kilkudniowy wyjazd na typowe "nic nie robienie" na Mazury, aby zresetować się przed nadchodzącym wielkimi krokami kolejnym rokiem szkolnym w pracy ;)
  P.S. 2 Jeśli komuś bardzo podoba się jakaś fotka to mogę podesłać ją w pełnej rozdzielczości. Zainteresowanych zapraszam na prive. :)


 • Admin

  Ech... Piękne okolice, piękna pogoda, piękna wycieczka... Przypominają mi się czasy, gdy i ja łaziłem jak głupi po Tatrach...
  Gdzie zamieszkałeś? Jakie były warunki, koszty? Polecasz to miejsce czy niekoniecznie?


 • Moderator

  @BPX33 zazdroszczę 🙂 ja mam pękniętą łękotkę i uszkodzone więzadło, o Tatrach nie mam co marzyć 😔 • @BPX33 ty weź lepiej sprawdź czy nie masz nic z śródstopiem, bo nawet pęknięte coś może być a ciebie lekko boli, a ciężko to się leczy. • @leo od 3 lat jeżdżę do Zębu. Nocleg 20 zł, śniadanie/kolacja 5 zł, obiad 10 zł. Polecam, bo inaczej bym tam nie wracał ;)

  @pacior łoo Panie! To żeś się załatwił na cacy. A chociaż wiesz przez co jesteś w takim stanie?

  @likaon a co ma śródstopie do kolana? Jak nie będę mógł chodzić to wtedy pójdę do lekarza ;) A jak mi powie, że nie mogę już jeździć w góry to odrąbię sobie "zepsutą" nogę i będę chodził dalej :P Nie ma bata, żebym przestał chodzić po Tatrach! Choćbym miał się czołgać to będę dalej jeździł :)


 • Moderator

  @BPX33 ja kolano rozwaliłem schodząc z góry zimą w okolicach.. Braniewa 😁 teren zdradliwy, śnieg po kolana, kilka razy wpadałem do wody, pod śniegiem cienki lód a ja w zimowych kaloszach które niezbyt stabilizowany nogi.. i tak 4 dni po 15-20km marszu przy temperaturze poniżej minus 15..

  Też mimo bólu z gór nie rezygnuję, w poniedziałek mam konsultacje u ortopedy • @BPX33 Aj, coś mi się ubzdurało że to stopa boli. No nic, nie było pytania. • Urlop, urlop i po urlopie. Na zakończenie był udany wyjazd na Mazury. Pogoda może idealna nie była, ale nie ma co narzekać. ;)

  Takie tam z widokiem na Jezioro Śniardwy:

  IMG_20190805_193558.jpg

  IMG_20190805_193614.jpg


Log in to reply