Jaki akumulator wybrać?

• Użytkownik archiwalny

Witam, mam zamiar kupić nowy akumulator do tico bo już nawet jednej nocy na polu nie wytrzymuje, tylko jaki wybrać? Słyszałem że centra jest dobra, miał ktoś taką? Dokładnie chodzi mi o 35ah, no właśnie i jaki prąd rozruchu, teraz mam 240 i kiedyś było ok, może jak by wcisnął 260 lub 360a to by lepiej kręcił, czy 240 wystarczy? pozdro.

• Użytkownik archiwalny

Niedawno był poruszany temat zakupu akumulatorów - poszukaj w archiwum

• Użytkownik archiwalny

Polecał bym bosh-a ale wiadomo jest drogi. Mnie też czeka wymiana i spróbuje pokombinować żeby większy wstawić. Jak narazie rano odpalam na kable z 2 aku od lanosa 60aH także daje rade.

• Użytkownik archiwalny

No właśnie większy, ja myślałem żeby wsadzić 45ah ale czy alternator sobie poradzi? Żeby nie było tak, że będę jeździł cały czas na niedoładowanym, a alternator będzie zbytnio przeciążony...

właśnie znalazłem takie cacko za nie duże pieniądze
    http://allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s4-40-ah-tico-matiz-jazz-i1382900502.html
    u mnie najtańszy 35ah kosztuje 230zł a ten z przesyłką 200zł i to jest 40ah i 330a co o tym myślicie?

• Użytkownik archiwalny

mam swifta, ale i tak sie wypowiem.

mam w nim starą centre niewiadomego pochodzenia. ostatnio wlałem do niej ok 0,7 l wody dest. bo brakowało, az tyle.....

i smiga, nic tylko centra oczywiscie 35 Ah

• Użytkownik archiwalny

Po pierwsze nigdy nie kupię aku przez internet tylko w sklepie. Bo z życia wiem że jak się trafi na bubla to potem kłopot ma się i tak a tu dodatkowo wysyłać trzeba.
    I trzeba miec szczęście bo jedna przytaczana centra trzyma 7 lat a druga ledwo dwa.
    Skoro akuś do tico jest taki drogi to polecam tak jak ja zrobiłem, czyli zakup tańszego o normalnych rozmiarach. Zwykły sznajder plus 38AH kosztuje ok 170zł a jakiś mniej znanej firmy nawet 120zł. Więc szkoda dawać 230 za ten malutki fabryczny. Sam kupiłem sznajdera 45AH za 180zł i już roczek działa.
    A co do ładowania jeśli alternator ładuje i nie ma spadków napięć na kablach to przy normalnej jeździe nie powinno być tragedii. Zawsze można za zaoszczędzone pieniążki zamontować jakieś światełka dzienne i kłopot z głowy.

• Po pierwsze nigdy
    nie kupię aku przez internet tylko w sklepie.

Ja tak kupiłem ale byłem w pilnej potrzebie. Stary powiedział pa pa a rano trzeba do pracy. Kupiłem w Norauto za prawie 500 złotych (499,99) a taki sam w internecie 150 złotych tańszy

Bo z życia wiem że jak się trafi na
    bubla to potem kłopot ma się i tak a tu dodatkowo wysyłać trzeba.

Prawda. No cóż, ryzyko ale przy akumulatorach to chyba małe?

• Prawda. No cóż,
    ryzyko ale przy akumulatorach to chyba małe?

A jak trafisz na fałszowaną podróbkę?
    Bo już nie takie rzeczy ludzie podrabiali...

• Użytkownik archiwalny

Ja tam mam już spore doświadczenie i sam wolałem brać w sklepie. Bo akumulatory teraz to loteria i wolę mieć reklamacje gdzieś w sklepie. W razie nieuznania gwarancji zostaje tylko koszt dojazdu.
    A miałem takie akusie i wytrzymywały odpowiednio:
    centra 36ah - 2 lata i złom, centra 44Ah chyba ze 6-7
    centra 160Ah 6v pierwsze komunistyczne ponad 12lat a kupione następne w sklepie ledwo podziałały ponad 2 lata.
    Autopart Plus 48Ah jeden wymieniony po 3 miesiącach a drugi padł przed końcem gwarancji.Gwarancja nie uznana.
    Akucenter 44AH wytrzymał w maluchu 6lat i poszedł z samochodem.

A co do cen to lepiej popatrzeć w paru sklepach bo ceny potrafią być różne, szczególnie w motoryzacyjnych mają nieraz spore przebitki...

• Użytkownik archiwalny

A jak trafisz na
    fałszowaną podróbkę? Bo już nie takie
    rzeczy ludzie podrabiali...

Jeśli zakup przez internet to tylko od normalnego, stacjonarnego sklepu z akumulatorami, który jednocześnie sprzedaje wysyłkowo, czy wystawia na Allegro.
    Taki sklep wie jak akumulator zapakować i czym wysłać żeby dotarł bezpiecznie.
    Ja kupowałem wysyłkowo Panasonica i cała transakcja z dostawą przebiegła po prostu super.
    Przy okazji polecę akumulatory tej firmy- chyba jako jedyne sprzedawane są w indywidualnych pudełkach a jakość jest "bez pudła"

• Użytkownik archiwalny

Jednak się zdecydowałem na tego:
    http://allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s4-40-ah-tico-matiz-jazz-i1382900502.html
    40ah - nie za mało, nie za dużo, 330a więc mam nadzieję, że po kilku dniach na mrozie autko odpali bez problemu. pozdro

• Polecał bym bosh-a
    ale wiadomo jest drogi.

W radomiu za boscha silvera do yarisa zaplacilem tyle ile kosztuje centra /....