Szuflada pod fotel - opis


 • Moderator

  W kilku miejscach na forum była wspomniana szuflada pod fotel, niestety nigdzie nie było zdjęć, ani opisu. Ostatnio zamówiłem taką szufladkę w firmie "AUTO Chmielińscy" i pomyślałem, że podzielę się wrażeniami. Do zamontowania potrzebujemy szufladki właściwej (nr katalogowy 85510A78B00-5SF), dwóch wsporników (numery 85520-70B00-000 oraz 85530-70B00-000) - wygląd pokazany na pierwszym zdjęciu oraz czterech blachowkrętów. Wsporniki mocujemy blachowkrętami od spodu do fotela - przygotowane są już fabryczne otwory, nie trzeba do tego zdejmować fotela, wskazany jest za to możliwie krótki śrubokręt. W prowadnice zamontowanych wsporników delikatnie wsuwamy szufladkę, aż zaskoczy. Wygląd po zamontowaniu na zdjęciu w załączeniu. • Świetny dodatek

  Nie wiesz, czy jest coś takiego do Matiza?


 • Moderator

  Nie wiesz, czy jest
  coś takiego do Matiza?

  Nie mam pojęcia. Jak jest gdzieś na necie obrazkowy katalog części do Matiza to tam takie fabryczne dodatki będą pokazane. Obejrzyj też fotel od spodu czy są może jakieś otwory przeznaczone do mocowania wsporników - jeśli tak, to przypuszczalnie szufladki występowały (a może nawet przypasuje taka od Tico?). • Muszę głowę pod fotel włożyć po powrocie do domu. W sumie to okazja będzie, bo kupiłem nowe pokrowce i zamontuję je chyba w sposób quasi profesjonalny - po wymontowaniu foteli z samochodu :oki: • Fajny dodatek
  Jaki koszt takiego cuda? • Super sprawa, a przede wszystkim praktyczne rozwiązanie na walające się po kabinie rzeczy
  Jedyne, co mnie zniechęca, to cena ok. 60zł


 • Moderator

  Jaki koszt takiego
  cuda?

  Niestety tanio nie jest. Szuflada ze wspornikami 59 zł plus przesyłka 23 zł. Chyba że ktoś jest z Pułtuska to przesyłka odpada.


 • Moderator

  Jedyne, co mnie
  zniechęca, to cena ok. 60zł

  Fakt, cena spora. Wygoda kosztuje • a szuflada w czasie hamowania się nie wysuwa? jest jakoś blokowana?


 • Admin

  Wygląd po zamontowaniu na zdjęciu w załączeniu.

  Fajna i przydatna rzecz, jeśli ktoś zdecyduje się na gromadzenie w środku drobiazgów.
  Ja zaś nazywam miejsce pod fotelem pasażera "lodówką" i wożę tam przynajmniej jedną 1,5-litrową butelkę napoju, rolkę papierowych ręczników, jakiś spray i coś tam się jeszcze zawsze zmieści... Do szuflady nie wlazłoby to wszystko. Ale gdybym nie miał takich złych nawyków, sam kombinowałbym z nią (albo zakup, albo jakaś samoróbka).


 • Moderator

  a szuflada w czasie
  hamowania się nie wysuwa? jest jakoś blokowana?

  Sama się nie wysunie. Jak przyjrzysz się zdjęciom to widać w szufladce takie wgłębienia po bokach, w miejscu gdzie szufladka ślizga się po prowadnicach. Wsporniki mają takie sprężynujące blaszki, które przy zamkniętej szufladzie wchodzą w te wgłębienia i ją blokują.


 • Moderator

  Fajna i przydatna
  rzecz, jeśli ktoś zdecyduje się na gromadzenie w środku drobiazgów.
  Ja zaś nazywam
  miejsce pod fotelem pasażera "lodówką" i wożę tam przynajmniej jedną 1,5-litrową
  butelkę napoju, rolkę papierowych ręczników, jakiś spray i coś tam się jeszcze
  zawsze zmieści... Do szuflady nie wlazłoby to wszystko. Ale gdybym nie miał takich
  złych nawyków, sam kombinowałbym z nią (albo zakup, albo jakaś samoróbka).

  Ja tą szufladę zamontowałem pod fotelem kierowcy, nie pasażera. Zresztą nie wiem czy pod fotel pasażera pasuje - szuflada jest niesymetryczna, chyba po to żeby nie zahaczać o dźwignię do regulacji położenia fotela. Ta dźwignia pod fotelem pasażera jest z drugiej strony niż pod fotelem kierowcy.

  Edit:
  Chyba jednak dźwignia nie przeszkadzałaby. Właśnie jeszcze raz obejrzałem zdjęcia i dźwignia jest nieco wyżej. Niemniej jednak szufladka jest z jakiegoś powodu niesymetryczna - zobaczysz na spocie w sobotę. • A ja sobie uświadomiłem, że do Matiza takiej szuflady nie ma na pewno. Pod fotelami jest poprzeczne wzmocnienie struktury nadwozia - taki poprzeczny profil zamknięty, więc nie ma gdzie szuflady pomieścić... • Fakt, cena spora. Wygoda kosztuje

  Jeżeli tylko taka wygoda warta jest poniesionych kosztów, to oczywiście zgadzam się - liczy się zadowolenie użytkownika


 • Użytkownik archiwalny

  O ile pamiętam rysunki, to szuflada zdaje się jest dedykowana pod fotel pasażera... Ale jak widać pasuje


 • Użytkownik archiwalny

  A mógłbyś zmierzyć nam dwie rzeczy? Chodzi o "wysokość" całości łącznie z prowadnicami, czyli od płaszczyzny spodu fotela do spodu szuflady. I drugi wymiar- jaka jest odległość pomiędzy spodem fotela a górną krawędzią wsuniętej szuflady?
  To by nam pomogło ustalić czy aby się nie nada do Matiza...


 • Moderator

  O ile pamiętam
  rysunki, to szuflada zdaje się jest dedykowana pod fotel pasażera...

  Na stronie http://www.wolff.zabrze.stk.net.pl/TicoCzesci/102.htm mocowana jest pod fotelem kierowcy. Przyjrzałem się dokładnie i już wiem czemu niecka szuflady jest niesymetryczna. Szuflada zamocowana pod fotelem jest przesunięta w kierunku tunelu środkowego. Dzięki niesymetrycznej budowie nie zahacza o poprzeczną belkę pod fotelem (tą do której jest przykręcone mocowanie fotela), która to belka w pobliżu tunelu środkowego jest wygięta do góry. Chyba ta szuflada nie pasowałaby pod fotel pasażera.


 • Moderator

  A mógłbyś zmierzyć
  nam dwie rzeczy? Chodzi o "wysokość" całości łącznie z prowadnicami, czyli od
  płaszczyzny spodu fotela do spodu szuflady.

  Około 11 cm.

  I drugi wymiar- jaka jest odległość
  pomiędzy spodem fotela a górną krawędzią wsuniętej szuflady?

  Około 5 cm.

  To by nam pomogło
  ustalić czy aby się nie nada do Matiza...

  A jak wygląda mocowanie foteli i ukształtowanie podłogi pod fotelami w Matizie?

  Przy okazji - na stronie http://www.wolff.zabrze.stk.net.pl/index.htm jest link do katalogu części Matiza z mailem do kontaktu w celu udostępnienia. W katalogu taka szuflada powinna być pokazana (jeżeli występowała).


 • Użytkownik archiwalny

  Dzięki za wymiary! W katalogu Matiza na 100% nie ma takowej szuflady, dlatego kombinujemy czy ta z Tico by tam weszła.


Log in to reply