Zlokalizowany wyciek oleju

• Użytkownik archiwalny

Witam serdecznie. Dziś rano montując akumulator do autka I o odaleniu go zlokalizowałem wyciek o którym wsomniałem w innych wątkach.Bardzo mocno mnie to zanieokoiło gdyż ten wyciek jest tak jakby w ierwszej fazie grzania silnika, raczej nie wyciek tylko plucie olejem.
    Mamy omkę paliwa i zaraz w niej ale od dołu jest tam jakiś otówr lub czegos tam brakuje bo właśnie stamtąd chlapie olejem, tak jak mówiłem , czegos tam chyba brakuje. Srawdzałem stan olejui mam go cały czas na takim oziomie na jakim powinien byc.
    Czy jesteście mi w stanie pomóc?
    Moge wstawić fotkę ale to doiero ok 17godz.

Życzę miłego dzionka.

• Użytkownik archiwalny

Po pierwsze pisz po polskiemu, bo po przeczytaniu twojego tekstu jestem oszołomiony

Po drugie- masz pompkę paliwa do wymiany. Poszukaj w archiwum- temat plującej olejem pompki był poruszany wielokrotnie

Po trzecie- otwór w pompce ma być, gdyż w przypadku uszkodzenia membran ma sie z niego wydostawać olej (ot, taki zaworek bezpieczeństwa)

• Użytkownik archiwalny

Witam serdecznie.
    Tak masz rację to co tam napisałem to masakra. Muszę się wziąć za klawiaturkę gdyż chyba mam ją zasyfioną.
    Z góry przepraszam.

No to cóż trzeba będzie wymienić ale zapytam się jeszcze czy nie powinienem mieć problemu z odpaleniem, zasilaniem silnika, bo jeśli membrama jest uszkodzona to pompka paliwa nie domaga tak a tu wszystko w porządku, zapala bez problemu i jedzie też bez problemu tylko, że nie równo pracuje na jałowych.

Pzdr

• porządku, zapala bez problemu i jedzie też bez problemu tylko, że nie równo pracuje na
    jałowych.
    Pzdr

Pompka moze pracowac bez wiekszych problemow jesli uszkodzona bedzie membrana od strony silnika (beda tez wycieki oleju). O ile dobrze pamietam, jesli pojdzie ta druga membrana, to bedzie wyciek paliwa i pompka wtedy faktycznie nie bedzie pompowac.

• Użytkownik archiwalny

Witam
    No to w porządku, zamawiam pompkę i do dzieła.
    Dzięki serdeczne.

A jeszcze mam pytanie. Czy pompa jest jedna do wszystkich modeli i roczników??

• Moderator

Czy pompa jest jedna do wszystkich modeli i roczników??

Pompka jest jedna, są za to różne możliwości wyboru: oryginał, koreański zamiennik(na allegro jako oryginał korea xD)
    i polski zamiennik który pozwala na ewentualną wymianę membran.

• Jest taka sama, uzywaj czasem wyszukiwarki

• Użytkownik archiwalny

Pompka moze pracowac bez
    wiekszych problemow jesli uszkodzona bedzie membrana od strony silnika (beda tez wycieki
    oleju). O ile dobrze pamietam, jesli pojdzie ta druga membrana, to bedzie wyciek paliwa i
    pompka wtedy faktycznie nie bedzie pompowac.

Od chwili jak założyłem pompkę elektryczną skończyły się problemy z podawaniem paliwa
    do gaźnika

• Użytkownik archiwalny

Od chwili jak założyłem
    pompkę elektryczną skończyły się problemy z podawaniem paliwa
    do gaźnika

A od czego ta pompa jest lub co to za model?

• Admin

Od chwili jak założyłem
    pompkę elektryczną skończyły się problemy z podawaniem paliwa
    do gaźnika

Ja również chwalę sobie elektryczną pompę.
    Co prawda nie miałem kłopotów z mechaniczną, zawsze podawała paliwo, jak należy... Ale teraz przestałem się obawiać nieoczekiwanych wycieków oleju czy paliwa ze wspomnianego otworka, a poza tym - co równie ważne - spokojnie wyłączam silnik na LPG i uruchamiam "od strzału" na benzynie.

• Użytkownik archiwalny

A od czego ta pompa jest lub
    co to za model?

Jest to pompa przeponowa elektryczna,12 V, która była stosowana kiedyś do ogrzewania w niemieckich busach.Dostałem ją od faceta handlujacego na giełdzie we Wrocławiu, który jeździ do Niemiec po części. Podobno trudno ją kupić, ale czasami się udaje.

• Użytkownik archiwalny

i polski zamiennik który
    pozwala na ewentualną wymianę membran.

ja osobiście odradzam polski zamiennik jak jest założona instalacja LPG.
    Miałem sytuację że jeden z króćców wypadł z obudowy filtra a paliwo lało się na silnik .. polski zamiennik ma wciskane króćce ..

• Użytkownik archiwalny

ja osobiście odradzam polski
    zamiennik jak jest założona instalacja LPG.

W tej sytuacji idealnie sie sprawdza pompa elektryczna-przeponowa.

Miałem sytuację że jeden z
    króćców wypadł z obudowy filtra a paliwo lało się na silnik .. polski zamiennik ma wciskane
    króćce ..

W pompie elektrycznej nawet przy jakimś uszkodzeniu(np.wypadnięcie króćca,pęknięcie przewodu gumowego paliwa)nic sie nie stanie, bo pompa po przełączeniu na zasilanie LPG zostaje wyłączona i nie podaje Pb, mając jeszcze dodatkowe zabezpieczenie w postaci zamkniętego elektrozaworu.

• Użytkownik archiwalny

Witam.
    Sorki za odświeżenie tematu, jutro idę rano sprawdzić bo chyba znowu mi padła pompka paliwa, heh żyła nie cały rok kupiona w sklepie. Bo nie podobno, że zaczął mi spijać olej, niedawno mu wlewałem bo miał minimum gdyż lało się przez simering więc uzupełniłem i dziś sprawdzam znowu prawie na minimum. Myślę że to jednak pompka bo okoliczne przewody itp sa mokre a jak pomacałem ten otworek od pompki to tyż był mokrawy a i żona po fakcie mi powiedział ,ze od jakiegoś czasu znowu jej się pojawił ten dziwny dźwięk jak tico jest zimne tzn to takie chlupanie.

Czy ktoś kupował pompkę na allegro i przetrwała ona dłużej jak rok?Mógłby ktoś polecić jakąś aukcję?
    Pzdr

• Użytkownik archiwalny

Nie kupuje się tych wynalazków z allegro bo tam piszą o tych koreańskich, że wszystkie oryginały. Lepiej dać te 20zł więcej i kupić prawdziwny oryginał GM w sklepie. U nas kosztował 70zł więc nie taki majątek wielki.A jak widać wymieniać co roku te podróbki nie wychodzi taniej.

• Użytkownik archiwalny

Witam. No ja też w sklepie dałem 70 zł i okazało się że to lipa.

A ktoś korzystał z tej polskiej rozbieralnej???
    Jest to dobry patent???
    Są dostępne zestawy naprawcze??

• Witam. No ja też w
    sklepie dałem 70 zł i okazało się że to lipa.
    A ktoś korzystał z
    tej polskiej rozbieralnej???
    Jest to dobry
    patent???
    Są dostępne zestawy
    naprawcze??

Membrana jest bodaj identyczna jak ta we fiacie 126p, więc z dostępem nie powinno być problemu

• Użytkownik archiwalny

A czy ktoś to przerabiał?? Może ktoś coś powiedzieć czy to jest dobre?? Wydaje mi się że to chyba jest tanie rozwiązanie i dobre.

• Użytkownik archiwalny

A czy ktoś to
    przerabiał?? Może ktoś coś powiedzieć czy to jest dobre?? Wydaje mi się że to chyba
    jest tanie rozwiązanie i dobre.

Przerabiałem to.
    Koszt ~15zł, wykonanie poniżej jakiejkolwiek normy. Po założeniu ciekło bardziej niż przed...

Lepiej wymienić na "made in Korea" nierozbieralną.

Log in to reply