Przetwornica 12V na 230V z Allegro? • Mam pytanie czy ktoś z Was używa takiej taniej do 100zl przetwornicy. Chodzi mi o to czy to w ogóle dziala.
  Nie chcę wydawać dużo kasy na takie urządzenie ktore będzie użyte raz na jakiś czas.

  A choćby na parkingu gdzie nie ma gniazdek a trzeba by było naprawić coś z kluczem elektrycznym udarowym.

  Piszcie. • @Jaco w przyczepie mam przetwornice na 2 gniazdka. Stała moc to 700W, max 1000W. Dałem za nią coś ok 160 zł. Działa bez zarzutu, używamy jej do ładowania telefonów (czasem i 4-5 na raz), odkurzacza, telewizora, halogena, pompki do materaca i nigdy nie było z niczym problemu. Moja jest marki Volt Polska. W zestawie były krokodylki do podłączenia pod aku.


 • Moderator

  Ja mam UPS-a którego miałem wykorzystać jako przetwornicę ale jeszcze nie zabrałem się za testy 😔 gdyby to działało to byłoby tanio 😁 • @pacior widziałem na yt takie przeróbki.

  Ktoś jeszcze? • Ja posiadam przetwornicę z 12V na 230V ale o mocy 150W.
  Używałem jej do podłączenia lutownicy jak nie miałem prądu w garażu albo do podładowania laptopa.

  Przy obciążeniu mocą 150W płynie prąd ok 13A - to sporo

  Jeśli chciałbyś używać przetwornicy do klucza elektrycznego który ma moc powiedzmy 1000W to przetwornica musiała by być też odpowiedniej mocy. Prąd płynący przez instalacje przy mocy 1000W to ok. 83A. Myślę, że żadna instalacja samochodowa z gniazdka bezpiecznika nie wytrzyma takiego prądu - musiałbyś podłączyć bezpośrednio pod akumulator przetwornicę i jeszcze najlepiej przy włączonym silniku. Mniej sprawny akumulator takiego obciążenia może nie wytrzymać i okaże się, że będziesz miał problem z zapaleniem samochodu.

  Druga sprawa: przetwornice z 12V na 230V charakteryzują się zazwyczaj przebiegami prostokątnymi a nie pełną sinusoidą. W związku z powyższym takie przetwornice nie nadają się do wszystkich urządzeń (w silnikach elektrycznych może występować np buczenie). Najlepsze przetwornice są takie które generują czysty sinus jak w sieci energetycznej ale takiej przetwornicy do 100zł raczej nie kupisz. • Jeszcze nie kupiłem. Oglądam na YT https://www.youtube.com/watch?v=oF3DXW7ICwo dla przykładu. • Ja mam taką przetwornicę12v 2kW,sinus modyfikowany, na akumulatorze 12v55a ciągnie wszystko, spawarka zrobi gluta, ale zrobi. Czeka ją test z Aku 12v225a od ciężarówki. Klucz udarowy mam na Aku 20v, więc nie sprawdzę czy uciągnie. • Mój klucz udarowy ma 210W tak pisze na nim.


Log in to reply