Spuchnięta bateria w telefonie


 • Admin

  Czy ktoś wie, dlaczego bateria w telefonie spuchła, podważając wieczko?
  Telefon Samsung, bateria oryginalna. Siedziała w telefonie ze 2-3 lata, potem wymieniłem na nieoryginalną. Minęło 1-5, może 2 lata, nieoryginalna wytrzymywała coraz krócej, włożyłem z powrotem starą, oryginał. Po jakichś 2 miesiącach ta też coraz krócej wytrzymywała, licznik zużycia wariował, telefon kilka razy wyłączył się sam podczas wybierania połączenia. Od dwóch dni telefon nieużywany sam się wyłącza.
  Odstawało wieczko, zdjąłem i widzę spuchniętą baterię. Dlaczego tak się dzieje? • @leo Może być po prostu wada i zużycie baterii. A może coś z prądem ładowania jest nie tak (uszkodzenie ładowarki albo modułu w telefonie). • U mnie spuchła bateria w telefonie gdy ten przez ok 2 lata nie był używany (ładowany). Przed zaprzestaniem używania telefonu bateria działała dobrze i oczywiście nie była spuchnięta. • U mnie w jednym telefonie "zajechałem" w przeciągu roku dwie baterie (właśnie spuchły). Ale w moim przypadku ich "puchnięcie" wywołane było zbyt intensywnym korzystaniem z telefonu co doprowadzało do przegrzewania się tychże baterii. • @leo czy po naładowaniu telefon był cały czas pod ładowarką ? Np: ładowanie na noc i pozostawiony naładowany aż do rana ?


 • Admin

  @likaon napisał w Spuchnięta bateria w telefonie:

  @leo czy po naładowaniu telefon był cały czas pod ładowarką ? Np: ładowanie na noc i pozostawiony naładowany aż do rana ?

  Tak. Podłączałem ładowarkę wieczorem, szedłem spać, wyłączałem dopiero rano.
  Czyli nie monitorowałem stanu naładowania i nie wyłączałem zaraz po uzyskaniu 100%. Czy to błąd?

  Jeszcze jedno: telefon ładowany był losowo dwiema ładowarkami o różnym prądzie - 1 A lub 2 A. Ale nie wiem, czy to też ma znaczenie. • @leo Teoretycznie ładowarka powinna sama przejść w tryb podtrzymania po naładowaniu do 100%. Ale tu właśnie może być uszkodzenie modułu. Może nie przechodziła w taki tryb i była przeładowana. Można ściągnąć program Ampere i sprawdzić, czy telefon cały czas się ładuje i jakim prądem. • @leo zasada numer 1 to że telefon ładujemy tylko ładowarką od tego telefonu. Jeśli jak piszesz ładowałeś raz 1A a raz 2A to nie dziw się że tak się stało.
  Większy prąd zrobi swoje. Jak będziesz ładował byle czym i byle gdzie to bateria będzie umierać .
  To specjalnie zrobiono jedno gniazdo ładowania i nie wymienialne baterie aby kupować nowe telefony.

  Wszystko zależy od uszkodnika telefonu.


 • Admin

  @Szarik Uszkodzenie modułu - ale ten moduł jest w telefonie, prawda?
  Bo chyba same ładowarki nie mają takich modułów...?
  Ja mam nadzieję, że z telefonem jest wszystko OK, a bateria spuchła po prostu ze starości i wyeksploatowania...

  @Jaco Piszesz, że większy prąd zrobi swoje. Może się mylę, ale wydaje mi się, że ładowarka jednoamperowa jest w stanie zapewnić maksymalny prąd o natężeniu 1A, zaś dwuamperowa da max. 2A. A ile tego prądu pójdzie na baterię, zależy od samej baterii. Po prostu pobierze sobie tyle, ile akurat potrzebuje, nie przekraczając oczywiście możliwości samej ładowarki.
  Jednoamperowa ładowała zawsze dłużej, zaś dwuamperową ładowanie odbywało się szybciej. • Mi bateria zawsze puchła jak ją zostawiałem na noc, niezależnie od ładowarki, teraz telefon rzadko mam nabity na maxa i jakoś to się sprawdza.


Log in to reply