Mój Romet K125


 • Admin

  @pacior powiedział w Mój Romet K125:

  Z 15 zmieniłem na 16 zębów, nie trzeba tak silnika wysoko kręcić - przy pewnych obrotach silnika wibracje są mniejsze lub większe więc porównam co lepsze dla mnie

  Taka zmiana jest OK. Delikatnie (w zasadzie nieodczuwalnie) mniejsza moc, za to delikatny przyrost prędkości (obstawiam okolice 5 km/h). Finalnie może być tak, że prędkościomierz będzie wskazywał faktyczną prędkość (warto porównać z GPSem). :-)

  Problem w tym że już próbowałem je papierem przecierać i nic to nie dawało, złej okładzinie nic nie pomoże..

  A, skoro tak, to wszystko jasne. Dużo zapłaciłeś za TRW?


 • Moderator

  @leo powiedział w Mój Romet K125:

  Finalnie może być tak, że prędkościomierz będzie wskazywał faktyczną prędkość (warto porównać z GPSem). :-)

  Niestety ale na tym liczniku nie można polegać.

  A, skoro tak, to wszystko jasne. Dużo zapłaciłeś za TRW?

  Średnio około 90zł kosztują, ja mam za 53zł z wysyłką.


 • Admin

  Licznik w mojej MZ (zębatka i opona - książkowo) przekłamuje o ok. 5 km/h (zawyża). Znaczy... tak, jak to najczęściej bywa. :-)


 • Moderator

  Dziś wykupiłem OC w Pzu, składka 186zł, pewnie znalazłbym coś taniej ale kwota akceptowalna :)

  Jak dotąd moja najdłuższa trasa to 120km, tyłek bolał ale jazda sporo trwała gdyż przemierzałem zarośnięte drogi Kampinosu ;) Sporo tam wyludnionych wsi, drogi na papierze niby są ale czasem miałem wątpliwości czy to jeszcze droga publiczna.. nie chciałbym dostać mandatu za jazdę po parku narodowym :D


 • Admin

  A dziś przyszedł list z PZU z propozycją przedłużenia ubezpieczenia za simsona. Motorower (50 cm3) "stoi" na mojego 19-stoletniego syna, zapłaciłby za drugi rok. Nasze okolice nie należą do "drogich" w sensie wysokości składek.
  Samo OC - 203 zł. Z NNW - 302 zł. Nóż się w kieszeni otwiera... takie kwoty za pierdziawkę 50 cm...
  Chyba opłacę za pół roku, a gdy chłopak zjedzie na wakacje, to dokona darowizny na mnie. Miał nabywać zniżek, ale nie do końca wiem, czy jest sens, jeśli w ogóle nie wróci z UK. • @leo ta kwota za OC wynika raczej z wieku syna, jest w grupie wysokiego ryzyka.


 • Admin

  Pacior! Na niedzielę "straszą" temperaturami nawet 18 st. C.
  To co, wyciągamy motóry i zaczynamy nieśmiało sezon?
  :-)


 • Admin

  Kurde zazdroszczę. Szkoda, że nie udało mi się przekonać pani w niemieckim urzędzie, że powinna mi wklepać A1 jak mi zmieniała prawo jazdy z polskiego na niemieckie.

  Chętnie bym pojeździł na jakimś motorze od czasu do czasu, ale 50ccm to jednak za mało. 125 to tak by było akurat na przejażdżkę w sobotni wieczór.


 • Admin

  Musiałeś zmieniać na "den deutschen Führerschein"? Nie mogłeś na polskim plastiku jeździć? Dziwne.
  Ale to chyba i tak by nie pomogło, jeśli w DE nie wolno powozić 125 na B.

  A taka możliwość jest świetna; faktycznie, ta pojemność zupełnie wystarcza do uprzyjemnienia sobie paru chwil życia. :-)


 • Admin

  @leo mogłem tylko są wady takiego rozwiązania

  Powiedzmy że zgubię prawo jazdy - muszę lecieć do Polski dwa razy po nowe

  W Polsce zabierają prawo jazdy często i często za byle co bo oznakowanie mamy wiadomo jakie.

  Jeśli by mi zabrali polskie, mam po ptokach, nie mam żadnego prawa jazdy. Jeśli mi w Polsce zabiorą niemieckie, to je wysyłają do Niemiec i tam sobie mogę odebrać i jeździć dalej. Ba! Jeśli by mi zabrali niemieckie (w DE można sobie wybrać kiedy chcesz mieć zakaz jazdy tak nawiasem mówiąc), to można poprosić o zalaminowanie, że nie ważne tylko na terenie RFN

  Wymiana na niemieckie jest tylko przez ileś pierwszych lat w Niemczech bezproblemowa. Po chyba 5 latach trzeba robić już kurs albo jeździć w nieskończoność na innym z kraju UE.

  Poza kartą kasy chorych to jest jedyny prawdziwy niemiecki dokument urzędowy który mi się należy z racji bycia obywatelem UE. Obywatele spoza UE mają niebieskie karty i to im służy jako dowód osobisty. Ja mam tylko Polski dowód, bo jako obywatel UE niebieskiej karty mieć nie mogę. Taka luka w prawie bo w DE polscy obywatele mają być traktowani tak jak niemieccy. Blaue Karte jest dla obcokrajowców. Ausweis tylko dla obywateli.

  Niemieckie prawo jazdy to taki token który mówi "pan tu mieszka".


 • Moderator

  @leo ja akurat będę na akcji poszukiwawczej 😁
  Sezonu jeszcze nie rozpocząłem ale przyszedł z Chin nowy gaźnik Mikuni VM22 a dziś dotarła druga paczka z dyszami, niebawem pokaże to cudeńko 😍 Zamówiłem też drugą parę spodni, są tak wygodne że noszę na codzień 😎


 • Admin

  @esen Hmmm, nie wiedziałem o tym wszystkim. Rzeczywiście, lepiej było Ci wymienić.

  @pacior Rozumiem. Czyli będziesz miał ładną pogodę na poszukiwaniach. :-)
  Mnie za to rodzina zaplanowała niedzielę wyjazdową... ale postaram się znaleźć godzinkę na przejażdżkę. Już ładuję akumulator. :-)


Zaloguj się, aby odpowiedzieć