Mój Romet K125

• Admin

@pacior powiedział w Mój Romet K125:

Z 15 zmieniłem na 16 zębów, nie trzeba tak silnika wysoko kręcić - przy pewnych obrotach silnika wibracje są mniejsze lub większe więc porównam co lepsze dla mnie

Taka zmiana jest OK. Delikatnie (w zasadzie nieodczuwalnie) mniejsza moc, za to delikatny przyrost prędkości (obstawiam okolice 5 km/h). Finalnie może być tak, że prędkościomierz będzie wskazywał faktyczną prędkość (warto porównać z GPSem). :-)

Problem w tym że już próbowałem je papierem przecierać i nic to nie dawało, złej okładzinie nic nie pomoże..

A, skoro tak, to wszystko jasne. Dużo zapłaciłeś za TRW?

• Moderator

@leo powiedział w Mój Romet K125:

Finalnie może być tak, że prędkościomierz będzie wskazywał faktyczną prędkość (warto porównać z GPSem). :-)

Niestety ale na tym liczniku nie można polegać.

A, skoro tak, to wszystko jasne. Dużo zapłaciłeś za TRW?

Średnio około 90zł kosztują, ja mam za 53zł z wysyłką.

• Admin

Licznik w mojej MZ (zębatka i opona - książkowo) przekłamuje o ok. 5 km/h (zawyża). Znaczy... tak, jak to najczęściej bywa. :-)

• Moderator

Dziś wykupiłem OC w Pzu, składka 186zł, pewnie znalazłbym coś taniej ale kwota akceptowalna :)

Jak dotąd moja najdłuższa trasa to 120km, tyłek bolał ale jazda sporo trwała gdyż przemierzałem zarośnięte drogi Kampinosu ;) Sporo tam wyludnionych wsi, drogi na papierze niby są ale czasem miałem wątpliwości czy to jeszcze droga publiczna.. nie chciałbym dostać mandatu za jazdę po parku narodowym :D

• Admin

A dziś przyszedł list z PZU z propozycją przedłużenia ubezpieczenia za simsona. Motorower (50 cm3) "stoi" na mojego 19-stoletniego syna, zapłaciłby za drugi rok. Nasze okolice nie należą do "drogich" w sensie wysokości składek.
    Samo OC - 203 zł. Z NNW - 302 zł. Nóż się w kieszeni otwiera... takie kwoty za pierdziawkę 50 cm...
    Chyba opłacę za pół roku, a gdy chłopak zjedzie na wakacje, to dokona darowizny na mnie. Miał nabywać zniżek, ale nie do końca wiem, czy jest sens, jeśli w ogóle nie wróci z UK.

• Moderator

@leo ta kwota za OC wynika raczej z wieku syna, jest w grupie wysokiego ryzyka.