Rejestrator jazdy, kamera w aucie

• Użytkownik archiwalny

Używacie rejestratorów jazdy? Ja ostatnio sobie sprawiłem, Overmax OV-CAM04, dzisiaj brakowało kilkunastu centymetrów, żeby się przydała...

• Nawet ładnie nagrywa nocą, a to nie jest wcale takie oczywiste...

Sądząc po marce chyba nie była droga?

Podaj cenę i model, bo ostatnio myślę o kupnie takiego urądzenia

Jakiej wielkości kartę pamięci zamontowałeś?

• Admin

Ja używam, zwykle na dłuższej trasie. Jeśli nie zapomnę wziąć z domu...
    Patrząc na to, co się dzieje na drogach, dochodzę do wniosku, że nie zaszkodzi - a pomóc może.
    Oczywiście - oby nie.

• Użytkownik archiwalny

Overmax OV-CAM04, dałem 190zł w Selgrosie Karta 16gb, najlepiej Class10, poniżej Class6 nie będzie widział karty niestety.. Sporo jeżdżę, bo ok 40tkm rocznie, więc kupiłem, a widząc to co się dzieje na drogach, kamerka może się szybko zwrócić..

• Ja używam, zwykle
    na dłuższej trasie. Jeśli nie zapomnę wziąć z domu...

Ja robię dokładnie tak samo.
    Moja zwróciła się w ok. 2 tygodnie po nabyciu, czego nikomu nie życzę.

• Użytkownik archiwalny

cena bardzo dobra ale wąsko łapie pole (120* trochę mało)

• Użytkownik archiwalny

cena bardzo dobra
    ale wąsko łapie pole (120* trochę mało)

większość tak łapie, nawet tych droższych z tego co widziałem na allejro.

140 - wydaj powyżej 500 zł ...

• Użytkownik archiwalny

większość tak
    łapie, nawet tych droższych z tego co widziałem na allejro.

140 - wydaj
    powyżej 500 zł ...

zgadza się dlatego jestem na etapie poszukiwań a jest taki co spełnia moje wszelkie oczekiwania no ale cena powala i nie ma promocji na niego od roku a tysiaka to nie bardzo uśmiecha mi się położyć (fakt to drobiazg bo raptem dwa tygodnie temu poszedł gość na mój pas i lusterko poleciało za 900zł i szukaj wiatru w polu i udowodnij mu że to on zjechał na mój pas)

• Używacie
    rejestratorów jazdy?

Ja używam PQI AirCam (moim zdaniem jest go klon Go Pro Hero 1). Kamerka typowo wyczynowa ale daje radę jako rejestrator. Zapłaciłem za nią (nówka) z rok temu ok. 400zł w serwisie www.ibood.pl

Plusy: szeroki obraz, karty do 32gb, dobra i płynna jakość przy 720p oraz 1080p.

Minusy: brak możliwości podglądu filmu (brak ekranu), bateria trzyma ok. 1.5h, nie ma możliwości ładowania i nagrywania jednocześnie, brak możliwości nagrywania w pętli.

Używam jej zarówno w samochodzie jak i na skuterze.

Cóż - nie ma sprzętu idealnego...

Przykładowy filmik z jazdy w kilku rozdzielczościach do wyboru:

https://www.youtube.com/watch?v=1rHv0Rqsds4

A zestaw wygląda tak:

• Użytkownik archiwalny

zgadza się
    dlatego jestem na etapie poszukiwań a jest taki co spełnia moje
    wszelkie oczekiwania no ale cena powala i nie ma promocji na niego od roku a
    tysiaka to nie bardzo uśmiecha mi się położyć

na który polujesz ?

(fakt to drobiazg bo raptem dwa
    tygodnie temu poszedł gość na mój pas i lusterko poleciało za 900zł i szukaj wiatru
    w polu i udowodnij mu że to on zjechał na mój pas)

ładnie, co to za auto że lusterko 900 zł ... ?

• Użytkownik archiwalny

na który polujesz ?
    ładnie, co to za
    auto że lusterko 900 zł ... ?

WINYCAM V300 HD ewentualnie SMARTY HD BX1500+ (nie miałem osobistej styczności z tym modelem ale wg parametrów ....)

cena netto w ASO, bo poszło na lizingowe AC, a z montażem nie wiem ile wyszło (bruto bliżej 2tzł), bo bezgotówkowo to było (a o cene tylko zapytałem,czy warto na AC puszczać? i stwierdziłem że tak )

• Użytkownik archiwalny

WINYCAM V300 HD
    ewentualnie SMARTY HD BX1500+ (nie miałem osobistej styczności z tym modelem
    ale wg parametrów ....)

ciekawe jak w nocy z nagrywaniem.
    Ten drugi też kąt 120 stopni niestety ... ale "fajny" bo mały Minus za brak ekranu

cena netto w ASO,
    bo poszło na lizingowe AC, a z montażem nie wiem ile wyszło (bruto bliżej 2tzł), bo
    bezgotówkowo to było (a o cene tylko zapytałem,czy warto na AC puszczać? i
    stwierdziłem że tak )

wszystko jasne, już myślałem że jakimś nowszym autem jechałeś i używka tyle

• To w 205 nagrywane? Na Bielanach?

• To w 205 nagrywane?
    Na Bielanach?

To trasa Banaha - Bitwy Warszawskiej - Prymasa 1000 lecia - Obozowa - Księcia Bolesława (Lidl).

A auto to rzeczywiście 205-tka.

• Ja uzywam sj1000, nie dostępna na allegro, tych u chinoli.

całkiem sympatyczny review
    Jest to kamerka sportowa, ale ma mocowanie jako kamera do auta i posiada tryb, który uaktywnia ją po podłączeniu zew. zasilania, czyli np: jak odpalamy auto,a wyłącza się po zgaszeniu auta.

strona producenta

• Użytkownik archiwalny

Ja planuję użyć do rejestracji smartfona + odpowiednią aplikację. Wady to słaby kąt widzenia (ale to można obejść) i kiepska jakość nocą (tego nie można już obejść, ale zazwyczaj jeżdżę w dzień). Plusem jest oczywiście niższa cena

• Użytkownik archiwalny

Ja planuję użyć do
    rejestracji smartfona + odpowiednią aplikację.

też będę robić testy

Wady to słaby kąt widzenia (ale to
    można obejść) i kiepska jakość nocą (tego nie można już obejść, ale zazwyczaj jeżdżę
    w dzień). Plusem jest oczywiście niższa cena

zależy od uchwytu, jakość nocą - zależy od komórki

• Ja planuję użyć do
    rejestracji smartfona + odpowiednią aplikację. Wady to słaby kąt widzenia (ale to
    można obejść) i kiepska jakość nocą (tego nie można już obejść, ale zazwyczaj jeżdżę
    w dzień). Plusem jest oczywiście niższa cena

A dasz radę nagrywać smartfonem w pętli? No i karta to min. 32GB jeśli chcesz nagrywać w HD.

• A dasz radę
    nagrywać smartfonem w pętli? No i karta to min. 32GB jeśli chcesz nagrywać w
    HD.

jak się nic nie wydarzy po drodze, to po prostu skasuje materiał

• No niestety, ja mam ten problem że tylko godzinę mogę nagrać na karcie 8 gb, ale jest tryb pętli więc zbytnio się tym nie przejmuję.
    Co do kąta widzenia, są nakładki rozszerzające na obiektyw smarkfona, kiedyś od chinoli też je ciągnąłem

Log in to reply