Opony zimowe - które wybrać ?

• Użytkownik archiwalny

Rozmiar 155/70R13 ( możliwe że jedna z ostatnich zim na tych maluchach )
    Które wybrać Dziękuję za podpowiedzi

P.s: opony potrzebuję na Szwedzką zimę przede wszystkim.

• Rozmiar 155/70R13 (
    możliwe że jedna z ostatnich zim na tych maluchach )
    Które wybrać
    Dziękuję za podpowiedzi

Miałem Nokian na Vectrze B, nie było takiej zaspy, z której bym nie wyjechał

• Użytkownik archiwalny

Miałem Nokian na
    Vectrze B, nie było takiej zaspy, z której bym nie wyjechał

miałem Frigo Directional do tej pory i to samo, nie mniej jednak te opony potrzebne mi są na Szwedzką zimę tu nie sypią solą wiadomo najlepsze kolce, ale w PL są zabronione ... więc pozostają mi dobre zimówki. Gdyby w tym rozmiarze robili WR to bym się nie zastanawiał, bo z nimi miałem styczność w rodzinniaku

• Moderator

Na śnieg Frigo są niezastąpione. Tico jeździłem jak pługiem dużo lepiej niż Corolką na Nokianach. W tym sezonie Corolkę też ubrałem we Frigo i czekam na śnieg. Niestety na mokrym (bez śniegu) są mocno średniawe. Jak potrzebujesz opon śniegowych to zostałbym przy Frigo.

PS. W Alto mam Vredesteiny - też nieźle się spisują na śniegu (ale nie aż tak dobrze jak Frigo) za to na mokrym nieco lepiej.

• Użytkownik archiwalny

Na śnieg Frigo są
    niezastąpione. Tico jeździłem jak pługiem dużo lepiej niż Corolką na Nokianach.

pytanie na jakich Nokianach ?

Jak potrzebujesz opon śniegowych to zostałbym przy
    Frigo.

właśnie w Szwecji nie sypią solą, tylko piachem, śnieg raczej ubity, w razie czego mam łańcuchy

• Moderator

pytanie na jakich
    Nokianach ?

Nie powiem Ci dokładnie jaki to model, bo już wyrzuciłem te opony, pamiętam tylko że były to zimowe Nokiany, paroletnie ale bieżnika miały jeszcze ładnych kilka milimetrów i jeździło się na nich po śniegu fatalnie.

• Użytkownik archiwalny

PS. W Alto mam
    Vredesteiny - też nieźle się spisują na śniegu (ale nie aż tak dobrze jak Frigo) za
    to na mokrym nieco lepiej.

SnowTrac 2 czy 3?

Bo mam "dwójki" i jestem mocno ciekaw jak się będą spisywać.

• Użytkownik archiwalny

Na tych Dunlopach co w ankiecie to 2 lata temu klepalem na sniegu wiekszosc aut na pojezdzawkach

• Tylko Michelin! W tym roku zaczynam drugi komplet; nieważne czy śnieg, czy błoto pośniegowe, czy woda zawsze idą tak samo pewnie... Zerwać przyczepność to jest niemała sztuka, bo cholernie mocno się wgryzają...
    A no i ostatnio wygrały test w Auto Świecie-Poradnik, wyprzedzając bodajże Continental'e i Dunlop'y ze względu na najniższe koszty użytkowania(najmniejsze zużycie bieżnika w teście-czyt. na dłuuugo wystarczą)...

• Użytkownik archiwalny

Na tych Dunlopach
    co w ankiecie to 2 lata temu klepalem na sniegu wiekszosc aut na pojezdzawkach

Krzysiu, mi chodzi o zwykłe drogi, rajdów nie będę uskuteczniać

Tylko Michelin!
    W tym roku zaczynam drugi komplet; nieważne czy śnieg, czy błoto
    pośniegowe, czy woda zawsze idą tak samo pewnie... Zerwać przyczepność to jest
    niemała sztuka, bo cholernie mocno się wgryzają...

komplet tych samych ? bo nowe a stare to różnica, ja piszę o A3 ... Dębice też były ok, ale czas na coś nowego

A no i ostatnio
    wygrały test w Auto Świecie-Poradnik, wyprzedzając bodajże Continental'e i Dunlop'y
    ze względu na najniższe koszty użytkowania(najmniejsze zużycie bieżnika w
    teście-czyt. na dłuuugo wystarczą)...

testy, testami, wolę opinię na własnej skórze. TS800 i Dunlopy też źle nie wypadają z ubytkiem bieżnika i są cichsze ( jeśli czytaliśmy ten sam test ).
    Test był bodajże z ADAC-u, albo podobnego I tam nie było A3 tylko A4 ...

znalazłem lina :
    http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon-zimowych-adac-2011-2012-w-rozmiarze-175-65-r14

osobiście wiem że nie wezmę opon typu Uni MS66 i Pirelli 210 ... najgorsze opony na zimę z jakimi miałem styczność ...

• komplet tych samych
    ? bo nowe a stare to różnica, ja piszę o A3 ... Dębice też były ok, ale czas na coś

No obecnie mam A3 i jeszcze nie udało mi się zerwać przyczepności(zero pisku)...

nowego
    testy, testami,
    wolę opinię na własnej skórze. TS800 i Dunlopy też źle nie wypadają z ubytkiem
    bieżnika i są cichsze ( jeśli czytaliśmy ten sam test ).

Przeczytaj sobie jeszcze raz uważnie ten test... Michelin ma prawie 4 krotnie niższe zużycie bieżnika od Continent'ali, a Dunlop'y to w ogóle są w czarnej d***e pod tym względem...

• Użytkownik archiwalny

No obecnie mam A3 i
    jeszcze nie udało mi się zerwać przyczepności(zero pisku)...

a miałeś ?

Przeczytaj sobie
    jeszcze raz uważnie ten test... Michelin ma prawie 4 krotnie niższe zużycie
    bieżnika od Continent'ali, a Dunlop'y to w ogóle są w czarnej d***e pod tym
    względem...

A4, nie A3 ... ile jeszcze razy napiszę, dodatkowo jak byś doczytał - może to ostatni sezon na 13", więc jak ktoś naprawdę mnie nie przekona co by dołożyć 200 zł na komplecie to podziękuję za A3 nawet z tą kartą assistance

• Użytkownik archiwalny

Tylko Michelin!
    W tym roku zaczynam drugi komplet; nieważne czy śnieg, czy błoto
    pośniegowe, czy woda zawsze idą tak samo pewnie... Zerwać przyczepność to jest
    niemała sztuka, bo cholernie mocno się wgryzają...

za przeproszeniem...sranie w banie bo albo masz coś z autem albo kierowca nie halo skoro nie potrafi zimą zerwać przyczepności, nawet przy ESP masz jakiś uślizg, i to bez starania się

A no i ostatnio
    wygrały test w Auto Świecie-Poradnik, wyprzedzając bodajże Continental'e i Dunlop'y
    ze względu na najniższe koszty użytkowania(najmniejsze zużycie bieżnika w
    teście-czyt. na dłuuugo wystarczą)...

I potem polak jeździ 10/15 lat na jednych gumach bo bieżnika jest hohohoho, co z tego,że guma sparciała ale bieeeżnika jeszcze jest duuuużooo

• a miałeś ?

Te pierwszej generacji...

A4, nie A3 ... ile
    jeszcze razy napiszę,

To jeden czort.

dodatkowo jak byś doczytał - może to ostatni sezon na 13",
    więc jak ktoś naprawdę mnie nie przekona co by dołożyć 200 zł na komplecie to
    podziękuję za A3 nawet z tą kartą assistance

To po co Ci na jeden sezon nowe opony???

• za
    przeproszeniem...sranie w banie bo albo masz coś z autem albo kierowca nie halo
    skoro nie potrafi zimą zerwać przyczepności, nawet przy ESP masz jakiś uślizg, i to
    bez starania się

Ja mówię o niekontrolowanym zerwaniu przyczepności, a nie specjalnym...

I potem polak
    jeździ 10/15 lat na jednych gumach bo bieżnika jest hohohoho, co z tego,że guma
    sparciała ale bieeeżnika jeszcze jest duuuużooo

No w "starych" miałem jeszcze 5,5 mm i bym jeździł dalej gdyby nie to, że robię coraz większe przebiegi roczne...

• Użytkownik archiwalny

Jak ostatni sezon na 13 to bez sensu ładować kasę wyższą półkę... ja bym brał Uni ew Fuldę a jak nie ostatni to Nokianki

• Jak ostatni sezon
    na 13 to bez sensu ładować kasę wyższą półkę... ja bym brał Uni ew Fuldę a jak
    nie ostatni to Nokianki

A ja na ostatni brał bym jakieś używki albo przebolał i latał na starych...

• Użytkownik archiwalny

I potem polak
    jeździ 10/15 lat na jednych gumach bo bieżnika jest hohohoho, co z tego,że guma
    sparciała ale bieeeżnika jeszcze jest duuuużooo

właśnie moje Dębice dlatego zmieniam w końcu 11 lat mają niby są ok, ale wolę nie ryzykować

Te pierwszej
    generacji...

też miałem MTX-y z czasów świetności Miśków i nie do zajechania były, głośne tak samo

To jeden czort.

a to ciekawe - ja jestem ślepy czy co ...

A4

A3

To po co Ci na
    jeden sezon nowe opony???

patrz wyżej

• właśnie moje Dębice
    dlatego zmieniam w końcu 11 lat mają niby są ok, ale wolę nie ryzykować

Moje stare też miały 11 lat i teraz będą miały drugie życie...

też miałem MTX-y z
    czasów świetności Miśków i nie do zajechania były, głośne tak samo

Obecne(w porównaniu do moich letnich) są bardzo ciche.

a to ciekawe - ja
    jestem ślepy czy co ...

Ja mówiłem o zużyciu, a nie rzeźbie bieżnika. Z resztą Michelin'y zawsze miały niskie zużycie...

• Użytkownik archiwalny

Obecne(w porównaniu
    do moich letnich) są bardzo ciche.

to jakieś lipne te letnie miałeś

Ja mówiłem o
    zużyciu, a nie rzeźbie bieżnika. Z resztą Michelin'y zawsze miały niskie
    zużycie...

też mają zapewne inne, niskie ale nie takie same ... przecież to dwie różne opony, tak jak u Conti TS800/830 czy u Goodka 7+/8

Jak ostatni sezon
    na 13 to bez sensu ładować kasę wyższą półkę... ja bym brał Uni ew Fuldę a jak
    nie ostatni to Nokianki

żadnych Uni Fulda jest minimalnie tańsza od Nokianów, Conti kuszą ceną w jednym sklepie Normalnie prawie cena Miśków A3

Jak wyjdzie to będą potem 14, jak wyjdzie grubiej to min. 15 ... się zobaczy
    Wszystko też zależy od drugiego nabytku, czy nie będzie zbytnio zeżarty, jak nie, to on odziedziczy 13

Zaloguj się, aby odpowiedzieć