Przetwornica / falownik / inwerter do zastosowań hobbystycznych
-
Chcę zakupić przetwornicę, czyli falownik 12 V do 230 V, z czystym, pełnym sinusem. Zastosowanie sporadyczne, awaryjne: kempingowe, działkowe, garażowe, domowe (w razie "W").
Znalazłem cztery o parametrach, które by mnie interesowały. Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenia w tej materii lub zna te marki / modele? Który najlepiej wybrać? Doradźcie, proszę: -
Green Cell, AZO, Volt to chyba loteria. Pierwszej firmy nie znam.
Od 3 miesięcy użytkuję jednak UPS-a w technologi On-Line (pełny sinus na wyjściu) marki Green Cell.Na chwilę obecną ciężko coś więcej powiedzieć - działa nawet podłączony do agregatu, który lekko został wcześniej obciążony by ustabilizować napięcie i częstotliwość.
Na twoim miejscu chyba bym poszedł w Green Cell-a albo Volt-a
-
Na początku garażu bez prądu używałem przetwornicę volta z aproksymowaną sinusoidą, ok. 2 kw miała. Spisywała się bardzo dobrze, a potem sobie mini generatorek solarny zakupiłem, więc sprzedałem znajomemu tego volta, a on używał go podczas braku prądu, podłączonego do kampera i pędził na nim 3 tv, dekodery ( bo wszystko ciągle u niego musi chodzić) i piec, co mnie mocno zdziwiło. Dobre 5 lat ma i nic nie klęka. Zmieniłem tylko dlatego, że na przetwornicy nie chodziła mi spawarka :p
-
-
@leo ja mam od ponad 2 lat w przyczepie volta (sinus modyfikowany) i problemów z nim nie mam. Także jako użytkownik mogę polecić.
-
@leo bardzo głośno chodziły jakiekolwiek silniki podłączane do niej, a transformator od spawarki buczał. No i nie podłączałem ledów nigdy do niej, bo wszystko na Aku miałem, więc ładowałem w domu. Spawarka by chodziła, jakby rozruch był na poziomie 3,3 kw, tyle ma generatorek i można latać z nim po polu i spawać traktory :)
-
No więc kupiłem. Zdecydowałem się na Volta 800 W pracy ciągłej, 1600 W chwilowej. Taki kompromis między ceną a parametrami.
Chyba nieźle schodzą. Kupiłem za 487 zł: KLIK , była to najtańsza oferta tego przetwornika, a po paru dniach ten sam sprzedawca woła 514 zł (najtańsi chcą 509 zł).
Podłączyłem na próbę do nowego akumulatora 40 Ah, w pełni naładowanego. Wykazywał 13,1 V, po podpięciu falownika na pusto, bez obciążenia, napięcie na aku spadło do 12,9 V - gdzieś czytałem, że przetwornica bez obciążenia pobiera ok. 1,5-1,8 A (czyli tak, jakby podłączyć pod aku żarówkę 21 W). Podłączona lampka nocna - spadek do 12,8 V. Podpięta wiertarka 500 W - silnik na pełnych obrotach, spadek do 12,2 V; wiertarka pracuje bez zastrzeżeń. Po próbach jestem zadowolony. W razie potrzeby mam awaryjne źródło prądu zmiennego 230 V. -
@leo napisał w Przetwornica / falownik / inwerter do zastosowań hobbystycznych:
Po próbach jestem zadowolony. W razie potrzeby mam awaryjne źródło prądu zmiennego 230 V.
Było lodówkę lub pralkę podłączyć :)
-