Światła awaryjne - awaria


 • Admin

  Tico się zepsuło.
  Pierwszy raz się spotkałem z takim zjawiskiem: zatrzymałem autko na poboczu, włączyłem światła awaryjne - a te nie działają; znaczy wszystkie kierunkowskazy (wraz z kontrolkami) świecą ciągłym światłem, nie migają.
  Kierunkowskazy z obu stron, włączane dźwignią, działają normalnie - jedynie po włączeniu wszystkich "migaczy" (czyli świateł awaryjnych, przyciskiem za kierownicą), migania nie ma.
  Miał ktoś coś takiego?

  (Ja stawiam na uszkodzony przerywacz. )


 • Użytkownik archiwalny

  Też stawiam na uszkodzony przerywacz, miałem podobnie w swoim poprzednim Tico z tym, że u mnie akurat światła awaryjne działały dobrze, a kierunkowskazy "kleiły" się na stałe po odpaleniu zimnego auta. Wystarczyło włączyć chociażby światła mijania, albo poczekać trochę czasu aż akumulator się doładuje i wszystko działało normalnie. Wymiana przerywacza załatwiła całą sprawę • też bym obstawiał przerywacz, może same styki zaśniedziały.


 • Admin

  Bardziej stawiałbym na przypalenie / osmolenie styków, dlatego zapewne się "kleją"...
  Dziś kupiłem w sklepie przerywacz do dużego fiata firmy APE (tylko taki mieli). Taka większa kostka niż nasze przekaźniczki. Idę do garażu, spróbuję podmienić. • No i jak? Naprawiłeś ? • Jeśli dalej będzie to samo to sprawdź jeszcze bezpiecznik od awaryjnych.. i klaksonu
  Miałem kiedyś to samo i okazało się że wywaliło bezpiecznik z sygnału dźwiękowego..


 • Admin

  No i jak? Naprawiłeś ?

  I tak... i nie.

  Tico jest... SAMONAPRAWIALNE.
  Lokalizując przekaźnik (którego nigdy nie potrzebowałem wyciągać) włączyłem awaryjne i okazało się, że wszystko działa, jak należy. Wobec tego nie wymieniałem przekaźnika na ten fiatowski (tym bardziej, że potrzebna byłaby przeróbka: nasze mają 3 wyprowadzenia, ten od fiata zaś 4). Jedynie rozebrałem, drobniutkim papierkiem ściernym przeczyściłem styki, przedmuchałem, przetarłem specyfikiem do styków i złożyłem z powrotem.
  Bardzo delikatne te nasze przekaźniczki.
  Będę obserwował. A tymczasem dziękuję wszystkim za porady - także te ostatnie (które też mogą być trafne).


Log in to reply