Opony do Tico - NANKANG: AS-1 vs. NS-20

• Użytkownik archiwalny

Witam serdecznie, przymierzam się do zakupu nowych opon do Tico w dość nietypowym rozmiarze 155/55R14. W grę wchodzą dwa modele z firmy Nankgang: AS-1 klik oraz NS-20 klik.
    Powiedzcie mi, która opona byłaby najlepsza? Auto będzie jeżdżone tylko i wyłącznie w ciepłe i słoneczne dni. Zastanawiam się nad modelem NS-20, gdyż teoretycznie ta opona jest cichsza od tej drugiej o 1 decybel
    Proszę o możliwe jak najszybszą odpowiedź.

• Nie wiem czy jakość opon chińskiej marki Nankang się poprawiła, ale wcześniej była tragiczna. Kolega miał w Astrze II i na mokrym się kilka razy prawie zabił. Nawet jak masz zamiar jeździć tylko w słoneczne dni, to jeszcze się zastanów. W słoneczne dni też się deszcze zdarzają

• Czytałem opinie o tych oponach i ludzie piszą, że są bardzo dobre (zwłaszcza patrząc na stosunek cena-jakość). Która najlepsza - to już chyba musisz ocenić sam. Czytałem opinie TU oraz TU i są prawie identyczne.

Mam tylko takie pytanie. Czemu chcesz wkładać opony 14"? Nie boisz się, że będą ocierać?

• Czytałem opinie o
    tych oponach i ludzie piszą, że są bardzo dobre (zwłaszcza patrząc na stosunek
    cena-jakość).
    Mam tylko takie
    pytanie. Czemu chcesz wkładać opony 14"? Nie boisz się, że będą ocierać?

Przy takim profilu (55) to chyba ledwo 13" wchodzą

A z czego felgi? Ze swifta GTI stalówki, czy z jakiegoś WagonR/Agila?

• Przy takim profilu
    (55) to chyba ledwo 13" wchodzą

Niby patrząc TUTAJ , powinny wejść i to bez problemu

• Użytkownik archiwalny

Czemu chcesz wkładać opony 14"? Nie boisz się, że będą ocierać?

Zakładam raczej tylko dla wyglądu, ocierać mam nadzieję, że nie będą, gdyż średnica koła będzie taka sama jak w przypadku 12". Ba, nawet szerokość będzie taka sama jaka fabrycznie była zakładana w DLXie. Opony w tym rozmiarze są też bardzo popularne w Japonii, tam jeździ więcej takich wynalazków, które mają średnicę koła jak Tico

• Użytkownik archiwalny

A z czego felgi? Ze
    swifta GTI stalówki, czy z jakiegoś WagonR/Agila?

Felgi zostały wyprodukowane przez niemiecką firmę RC Design, szczerze mówiąc, to nawet nie wiem czy były zakładane fabrycznie w jakimś samochodzie. Tak wyglądają na Tico:

• Użytkownik archiwalny

Nawet jak masz zamiar
    jeździć tylko w słoneczne dni, to jeszcze się zastanów.

Ogólnie to nawet za bardzo wyboru nie mam jeżeli chodzi o opony, bo w tym rozmiarze w Polsce są dostępne tylko te dwa Nankangi i jeszcze jakiś jeden, tańszy chińczyk Jeżeli chodzi o firmę Nankang to nie mam żadnych doświadczeń, ale w Oplu jeżdżę na chińskich oponach Tracmax Radial F107 i złego słowa powiedzieć o nich nie mogę.

• Moderator

Będzie twardo na tak niskim profilu, no ale czego nie robi się dla felg Szczególnie, że te są bardzo ładne

A w kwestii opon - i tak nie ma zbyt wielkiego wyboru, więc chyba nie masz wyjścia i wybrać któryś z podanych modeli.

• Użytkownik archiwalny

Ja bym wziął ns-20 ze względu na ładniejszy bieżnik . Nie wiem jak nankang ale spora część chinoli jest bardzo kiepska na mokrym więc trzeba o tym pamiętać. Dziwny rozmiar więc wyboru dużego nie ma. Sam miałem podobne felgi aez ale 13` i już mi się wydawały spore jak do tico.

• Moderator

Ja bym wziął ns-20
    ze względu na ładniejszy bieżnik .

Też tylko to przychodzi mi do głowy Miałem nankang-i w tico, zrobiłem na nich może z 5kkm i nie pamiętam bym na nie narzekał

• Jaka szerokość tych alusów w calach? Może być "niemiecki naciąg" przy oponie 155

Sam wzór i stan felg świetny

• Moderator

Jaka szerokość tych
    alusów w calach? Może być "niemiecki naciąg" przy oponie 155

Przy szerokości 5,5 będzie ten niemiecki naciąg

• Użytkownik archiwalny

Teoretycznie opona będzie szersza od felgi, więc miejmy nadzieję, że takie zjawisko nie wystąpi. Nie przepadam za tego typu "tuningiem"