Przeguby Zewnętrzne

• Użytkownik archiwalny

Witam , mam pytanie do kolegów posiadających książkę Trzeciaka a mianowicie czy dałby ktoś wrzucić zdjęcia lub skany na temat wymiany przegubów zewnętrznych ?

Oraz żeby nie zakładać drugiego wątku ostatnio przy podłączaniu innego radia a następne przy powrocie do starego padło mi oświetlenie wnętrza tz. oświetlenia licznika, nawiewów oraz lewa przednia i tylna postojówka , co to może być ? Bezpieczniki wszystkie całe.

• Użytkownik archiwalny

Zobacz sobie ten film:

• Moderator

Gdzie masz podłączoną masę od radia?

• Użytkownik archiwalny

Nie wiem. Sprawdzę jutro i dam znać. myślisz że to może być od masy ?

• Witam , mam pytanie do kolegów posiadających książkę Trzeciaka a mianowicie czy dałby ktoś wrzucić zdjęcia lub skany na temat wymiany przegubów zewnętrznych ?

Akurat tego nie mam, ale wymiana przegubu/osłony jest naprawdę prosta (chodzi oczywiście o przegub napędowy zewnętrzny).

1. Na początek wykonujemy standardowe czynności:

• zdjęcie koła, podlewarowanie, zabezpieczenie przed przetoczeniem itp.
    • odkręcamy nakrętkę przegubu - klucz 30mm,
    • odkręcamy dwie śruby mocujące zwrotnicę do amortyzatora, klucz 17mm,
    • to wszystko, nie demontujemy nic więcej - również nie odkręcamy zacisku hamulca, jarzmo, sworzeń wahacza lub końcówkę drążka kierowniczego (chyba, że ktoś się mocno uprze na poznanie budowy Tico).

2. Likwidujemy opaski zaciskowe i zdejmujemy osłonę przegubu.

3. Wycieramy smar do momentu, aż będzie widoczna zawleczka w kształcie litery OMEGA, którą to zawleczkę rozszerzamy - dzięki temu będzie możliwe oddzielenie półośki od przegubu.

4. Zakładając nowy przegub, przed jego włożeniem trzeba nałożyć do jego wnętrza dużo smaru (dołączonego w komplecie) i dopiero włożyć na swoje miejsce.

5. Pozostałe czynności wykonujemy w odwrotnej kolejności niż przy demontażu.

Jak widać, nie jest to wcale trudne

• Admin

Witam , mam pytanie
    do kolegów posiadających książkę Trzeciaka a mianowicie czy dałby ktoś wrzucić
    zdjęcia lub skany na temat wymiany przegubów zewnętrznych ?

Jest sporo opisów na forum. Użyj szukajki.

• Admin

Zobacz sobie ten film

Dodany do opisów napraw w Linkowni.

• Użytkownik archiwalny

Leo,szukałem na 2 forach i nigdzie nie mogłem znaleźć tego tak prosto napisanego jak to napisał Sharky dzięki wielkie oraz dla dieludolfs .

A co do mojego drugiego problemu ma ktoś jakieś przypuszczenia co to może być ?
    niewygodnie się jeździ bez licznika..

• Moderator

A co do mojego
    drugiego problemu ma ktoś jakieś przypuszczenia co to może być ?
    niewygodnie się
    jeździ bez licznika..

Sprawdziłeś tą masę od radia? Problem polega na tym, że w fabrycznej kostce nie ma masy, trzeba się podłączyć do punktu masowego poza kostką. Jest za to w kostce kabelek sygnalizujący włączenie świateł, do regulacji podświetlenia radia. Jeśli podłączasz radio przy wyłączonych światłach i sprawdzasz znaczenie poszczególnych kabli woltomierzem, to możesz przypadkowo wziąć kabel od podświetlenia jako kabel masowy. Nie muszę pisać czym skutkuje taka pomyłka po włączeniu świateł...

• Admin

Leo,szukałem na 2
    forach i nigdzie nie mogłem znaleźć tego tak prosto napisanego jak to napisał Sharky
    dzięki wielkie oraz dla dieludolfs .

Przed sekundą skorzystałem z wyszukiwarki naszego forum. Wszedłem w Zaawansowane, wpisałem "wymiana osłony" (w cudzysłowiu oczywiście), zaznaczyłem Nowsze niż: 10 - rok i kącik Daewoo Tico. Zwróciło mi 67 (sześćdziesiąt siedem) wyników, z których większość to opisy lub relacje z wymiany osłon przegubów zewnętrznych.
    Wniosek: nie szukałeś albo nie chciałeś znaleźć, ewentualnie nie potrafisz szukać (chociaż trudno to zrozumieć, bo nawet sposób korzystania z szukajki został opisany w podwieszonych wątkach).
    Przepraszam, ale nie będę przeklejał kilkudziesięciu linków.

A co do mojego
    drugiego problemu ma ktoś jakieś przypuszczenia co to może być ?
    niewygodnie się jeździ bez licznika..

Kolega zadał wcześniej wyraźne pytanie - odpisałeś, że sprawdzisz jutro i odpowiesz - czekamy już półtora tygodnia na odpowiedź.

Co więc jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?
    Przyjechać i naprawić?

• Użytkownik archiwalny

Wymiana przebiegła pomyślnie. Po 1,5 juz było po robocie wielkie dzięk
    Prawdopodobnie nie umiem korzystać z wyszukiwarki.

Leon bez nerwów. Patrzylem za masą ale nigdzie nie widziałem
    \jestem laikiem w dziedzinach motoryzacji a tico to moje pierwsze auto.

Dziś mam jechać do mechanika , ale po rozmowie z którym nie wiem czy ma to sens. Mówiłem mu ze bezpieczniki całe to on nie wie co innego i zebym przyjechał to sprawdzi te bezpieczniki.

• Admin

Ależ jestem baaardzo spokojny... Tylko nie widzę sensu rozpisywania się, skoro nie reagujesz na to, co Ci się pisze. Trochę konsekwencji, kolego, a do czegoś dojdziemy.
    Bezpiecznik masz przepalony na 95%, tylko prawdopodobnie nie umiesz go zlokalizować. Na pewno sprawdzałeś wszystkie?

Log in to reply