Pompa Paliwa


 • Użytkownik archiwalny

  Dzisiaj auto nagle zaczęło mi szarpać i zgasło nie dało się ponownie odpalić. Ściągnąłem wężyk z gaźnika i paliwa nie pompuje w ogóle. zassałem z baku to idzie. Pompę mam 3 miesiące polską AKOR. Czemu w ogóle nie pompuje ? • Temat pompy paliwa był wielokrotnie poruszany tutaj na forum.
  Na pompie nie warto oszczędzać bo potem są takie przygody jak Twoja. Wiele osób narzekało na zamienniki... KUP ORYGINALNĄ


 • Użytkownik archiwalny

  Ano nie pompune bo masz rozbieralną typu od cc czy malucha. A tam są membrany wymienialne ale jak widać żenująco trwałością się oznaczają. Odnieś ten badziew temu kto ci to wcisnął. Dołóż te 30zł więcej i kup oryginał GM. Dawno oduczyłem się dziadowizny i kupowania rzemieślniczych zamienników trochę tańszych od dobrych części.


 • Użytkownik archiwalny

  Zastanawiam się czy będę mógł ja oddać i dopłacić do oryginalnej czy wyślą ją na reklamacje a to potrwa z 2 tygodnie....


 • Użytkownik archiwalny

  Powiedz gościowi w sklepie że mu dopłacisz do oryginału bo tego szajsu nie chcesz. Pewnie nie będzie chciał wymienić przed uznaniem reklamacji. Ale szkoda zakładać takiej ponownie, chyba że będziesz sam wymieniał membrany.
  Co do firmy Akor to wcale nie jest taka wspaniała. kiedyś kupiłem wpornik do tico. Rozleciało się aluminium jakby setki lat miało bo utleniło się w oczach. Tak samuleja metalowo-gumowa nie chciała się nabić w tico bo miała większą średnicę od fabrycznej. • Powiedz gościowi w
  sklepie że mu dopłacisz do oryginału bo tego szajsu nie chcesz. Pewnie nie będzie
  chciał wymienić przed uznaniem reklamacji. Ale szkoda zakładać takiej ponownie,
  chyba że będziesz sam wymieniał membrany.

  Wszystko zależy od tego w jaki sposób dystrybutor rozlicza się z sprzedawcą i od dobrej woli sprzedającego. Jeśli sprzedawca zwróci gotówkę za produkt, który zostanie przez dystrybutora naprawiony to potem sprzedawca z czymś takim się musi "bujać"
  Tak czy inaczej tą pompę oddać na gwarancji i poprosić o możliwość dopłaty do oryginału, a jak się nie uda to kupić oryginał a tą mieć jako rezerwa albo sprzedać

  I na koniec.. warto śledzić co się dzieje na forum by potem nie wpakować się na jakąś mine przy zakupie.


 • Użytkownik archiwalny

  Quźwa do niektórych rzeczy, części itp sprzedawanych powinno być inne oddzielne prawo bo sorki ale czekać dwa tygodnie to przesada. Tak jak koledzy mówią zależy od sprzedawcy, jak będzie w porzo to luzik i przyjmnie bez problemu ale jak złotówa to jest problem, quźwa zastanawiam się bo jaką cholerę oni takie gówna produkują i sprzedają??? • zastanawiam się bo jaką cholerę oni takie gówna produkują i sprzedają???

  Ludzie kupują z prostej przyczyny: bo jest tańsze a interes się kręci... W dzisiejszych czasach nie wszystkich stać na oryginalne części i potem się kombinuje by kupić taniej. Wtedy, trzeba mieć tylko świadomość że produkt może być gorszej jakości choć oczywiście nie musi. Najgorzej jak ktoś kupuje produkt za pół ceny a potem oczekuje trwałości jak oryginału:) • kapitalizm kolego kapitalizm.


 • Użytkownik archiwalny

  Ja dałem za swoja 56zł, sprzedawca twierdził, że są dobre. W mojej pompie nie chce zassać bo wyrzucać wyrzuca dobrze. • Oryginał kosztuje trochę więcej ale by był spokój na 100 000km bo tyle średnio oryginalne pompy wytrzymują, a tak to teraz więcej zmarnujesz czasu na zabawach niż to warte.

  Sprzedawca nie powie Ci, że coś jest beznadziejne bo byś nie kupił...:) Każdy będzie zachwalał swój towar...


 • Użytkownik archiwalny

  Ano nie pompune bo
  masz rozbieralną typu od cc czy malucha. A tam są membrany wymienialne ale jak widać
  żenująco trwałością się oznaczają. Odnieś ten badziew temu kto ci to wcisnął. Dołóż
  te 30zł więcej i kup oryginał GM. Dawno oduczyłem się dziadowizny i kupowania
  rzemieślniczych zamienników trochę tańszych od dobrych części.

  tu się z kolegą nie zgodzę... jak na razie najdłuzej jeżdiłem na takiej pompie... i byłem bardzo zadowolony... Membramy są ok... A siadają zaworki, teoretycznie nie wymienne... • tu się z kolegą nie
  zgodzę... jak na razie najdłuzej jeżdiłem na takiej pompie... i byłem bardzo
  zadowolony... Membramy są ok... A siadają zaworki, teoretycznie nie wymienne...

  Chyba pierwsza pozytywna opinia dot. polskiego zamiennika pompy. Czyżby wprowadzono poprawki technologiczne?


 • Użytkownik archiwalny

  Ja się nauczyłem jakości tych pompek rozbieralnych za czasów jak mialem malucha. Tak samo miałe ciągłe problemy bo pompka nie trzymała paliwa bo zaworki wciąż padały. Membrany faktycznie można było kupić i były trwałe. Dopiero jak kupiłem oryginał fiata problem znikł a ile wydałem przedtem to łatwo policzyć że guzik się zaoszczędza na tych rzemieślniczych częściach.
  Teraz każdy wie jak robią prywaciarze wystarczy popracować z zakładach i zobaczy się robią dla max zysku.A te certyfikaty co posiadają to pic na wodę. Bo by zdobyć wysyłają idealny produkt a jak już dostaną robią po swojemu.


 • Użytkownik archiwalny

  W mojej membrany były ok ale zaworek szlak trafił właśnie... Oddałem do reklamacji i jak mi zwrócą to oddam i kupie oryginał GM.


 • Użytkownik archiwalny

  Nie tak dawno dotarła do mnie informacja iż w Jelczu
  będą produkowane podwozia do sprzętu wojskowego,
  w których dla potrzeb ogrzewania będą stosowane
  pompki elektryczne do paliwa(kiedyś stosowane do samochodu Jelcz).Ja mam zamontowaną taką pompkę i od
  kilku lat zapomniałem o problemach z pompą paliwa w Tico.Koledzy też takie mają(kilku)i nikt do tej pory nie zgłaszał problemów.Szczególnie zdają one egzamin w Tico z LPG.Może będzie można taką kupić i problem będzie rozwiązany.

  PZDR Lars.


 • Moderator

  chyba sobie sprawię taką pompkę bo moja już niedługo wyzionie ducha


 • Użytkownik archiwalny

  Witam.
  Pozdrowienia dla Larsa. dawno kolegi nie widziałem tu na forum.

  To co to są za wszelkie pompy do gaźników na allegro??
  Ceny zaczynają się od 50 z groszem w górę.
  Wystarczy wpisać pompa paliwa do gaźników i wyskakują.

  Przykład który mnie interesuje ale nie do Tico tylko do zasilenia silnika Swifta z gaźnikiem od poloneza:

  http://allegro.pl/pompa-paliwa-do-gaznika-zewnetrzna-nowa-qap-i2954634601.html


 • Użytkownik archiwalny

  Wolałbym zainwestować w tą pompę jakiś tekst


 • Użytkownik archiwalny

  głupia nie jest tylko ta cena.
  jaki to jest typ pompy?


Log in to reply