Które TU wybrać i ile płacicie za OC ?


 • Użytkownik archiwalny

  Witam.

  Nie wiem czy jest tak u wszystkich posiadaczy Tico, ale ja płace za dużo za pojemność (0,8), rocznik 1999, prawko 10lat, wiek powyżej 30lat,
  bezszkodowa jazda powyżej 8lat, u mnie to jest 399zł ? ile panowie płacą za swoje Tico ?
  za 1,5 mieha będę kupował OC i niewiem którego wybrać , żeby mnie "siekierą" po kieszeni nie dostał...
  Ostatnio się dowiedziałem , że kolega ma 2000 rok i płaci 98zł masakra po prostu. Dla mnie to jakaś paranoja.


 • Użytkownik archiwalny

  ładnie Cię kasują:-)
  Ja ostatnio kupiłem poprzez portal wygodnie.pl (naprawdę nie reklamuję i nie mam w tym żadnego interesu, jestem po prostu zadowolony). Najtaniej wyszło w uniuqce niecałe 200zł za rok.


 • Użytkownik archiwalny

  Witam.

  Witam

  ile panowie płacą za swoje
  Tico ?

  Ful zniżki
  Tico rok 1996, składka jednorazowa 162 zł.
  Opłacone 09-10-2010 więc świeżutkie


 • Moderator

  OC ze zniżką 60% w PZU 159 zł (kupowane online). Rok temu miałem w HDI (kupowane przez supermarket ubezpieczeń mBanku). Tym razem PZU było najtańsze (co roku sprawdzam kilkanaście firm).


 • Użytkownik archiwalny

  Przebijam 154zł w TUW


 • Użytkownik archiwalny

  Polecam popytac się u brokerów. Nieraz można trafić na promocję dla nowych i tanie OC dzieki temu. A na drugi rok jak podniosą to inną firme brać
  Tak miałem w Filarze OC 146zł z full zniżką a na drugi rok zażyczyli sobie 230 Więc przeszedłem do PZU oddział Katowice choć jestem z Łódzkiego(ok 180zł) na 3 lata ale potem oni podnieśli sobie na 230zł więc od dwóch lat jestem w TUW i mam składkę 162zł Taniej nie da rady więc jestem zadowolony z firmy. A nie jak dawniej w PZU gdzie przez ponad 8 lat mi wciąż podnosili składki a koledzy ze mnie się śmiali, że płaca mniej i daję się łupić monopoliście.


 • Użytkownik archiwalny

  Witam.
  Nie wiem...

  śląskie, full zniżki HDI 218 (w czerwcu) - w tamtym roku 183


 • Moderator

  Przebijam 154zł w
  TUW

  Ładna cena. TUW ma u mnie mega minusa za brak kalkulatora OC online. Szkoda, bo na pewno wziąłbym go pod uwagę wykupując ubezpieczenie na kolejny rok, natomiast jeżdżenie po agentach żeby zaoszczędzić jeszcze 5 zł mi się raczej nie opłaca.


 • Moderator

  Nieraz można trafić na promocję dla nowych i tanie OC dzieki temu. A na
  drugi rok jak podniosą to inną firme brać
  Tak miałem w
  Filarze OC 146zł z full zniżką a na drugi rok zażyczyli sobie 230

  Typowe polskie myślenie - mamy klienta trzeba go czesać. Niestety tak jest w sporej liczbie firm - stary klient dostaje dużo gorsze warunki niż nowy. Np. na stronie https://www.pzuonline.pl/kalkulator można wyliczyć sobie składkę OC w PZU. Przed chwilą obliczałem ją testowo i zauważyłem, że dla tych samych danych, różniących się jedynie tym czy jest to przedłużenie OC w PZU, czy nowe ubezpieczenie otrzymuję składkę wyższą o 15% dla kontynuacji! Podobnie miałem w HDI w mBanku - przedłużenie ubezpieczenia było sporo droższe niż zakup nowego. Cóż, jak firma chce na mnie zarobić za dużo to nie zarobi wcale, mogę co roku ubezpieczać się gdzie indziej


 • Użytkownik archiwalny

  Typowe polskie
  myślenie - mamy klienta trzeba go czesać. Niestety tak jest w sporej liczbie firm -
  stary klient dostaje dużo gorsze warunki niż nowy. Np. na stronie
  https://www.pzuonline.pl/kalkulator
  można wyliczyć sobie składkę OC w PZU. Przed chwilą obliczałem ją testowo i
  zauważyłem, że dla tych samych danych, różniących się jedynie tym czy jest to
  przedłużenie OC w PZU, czy nowe ubezpieczenie otrzymuję składkę wyższą o 15% dla
  kontynuacji! Podobnie miałem w HDI w mBanku - przedłużenie ubezpieczenia było sporo
  droższe niż zakup nowego. Cóż, jak firma chce na mnie zarobić za dużo to nie zarobi
  wcale, mogę co roku ubezpieczać się gdzie indziej

  To raczej nie tak:
  2lata temu dostałem kotynuacje w PZU na 300+ zł (sławetne reklamy, że jest taniej , poszedłem do agenta i hdi dawało 184 (czy jakoś tak-pisałem wyżej, a więc najtaniej).W tym roku też poszedłem i hdi było tylko parę zł droższe jakiś inny wynalazek więc zostałem (reszta od30-100zł więcej), bo nie chciało mi się dla paru zł marnować czasu w zmiany.
  Zapytałem agenta jak to jest, że podpisując z innym często jest dużo taniej. Odowiedział, że dla nowych klientów dają zniżki za przystąpienie, żeby przyciągnąć


 • Użytkownik archiwalny

  Tylko że w kochanym PZU to jest aż nadto widoczne gorsze traktowanie wieloletnich klientów. Sam miałem samochód u nich od wielu lat i tylko składka rosła. Tak samo ubezpieczenie budynków płacone od zawsze I co w ciągu 2 lat składkę podnieśli o 100% bo materiały zdrożały budowlane itp Ale nie liczyli że wszystko jest u nich ubezpieczone od wielu, wielu lat i zero odszkodowań.
  Na szczęście te miliony wydane na reklamę o tym, jacy oni są świetni poszły w błoto. Bowiem szkoda im było tych kilkuset tysięcy na odszkodowanie dla Chopina za te połamane maszty.A cała Polska przekonała się o ich atrapach.


 • Moderator

  Zapytałem agenta
  jak to jest, że podpisując z innym często jest dużo taniej. Odowiedział, że dla
  nowych klientów dają zniżki za przystąpienie, żeby przyciągnąć

  Dopóki firmy zamiast wprowadzić program lojalnościowy oparty na stażu klienta (np. tyle procent zniżki ekstra ile lat ubezpieczasz auto w naszej firmie) będą premiować nielojalność i coroczną zmianę ubezpieczyciela to nie widzę powodu abym miał psuć tę ich pseudomarketingową strategię zostając u jakiegoś ubezpieczyciela na dłużej. W ten sposób najbardziej zadowoleni są marketingowcy gdyż dostają sowite premie za wyniki (dzięki nowej promocji mamy 100 tys. nowych klientów - nie ważne że 150 tys. odeszło do konkurencji, przyciągniemy ich z powrotem za rok kolejna promocją ).
  Na marginesie - taka strategia sprawdza się w kontaktach z wieloma firmami - im mniej czujesz się związany z daną marką i gorzej ich traktujesz tym lepiej oni traktują ciebie. Przykład z innej branży - przez 8 lat byłem abonentem Orange, jakiś rok temu zaproponowali mi przedłużenie umowy z promocyjną stawką ok. 60 gr/min dla stałych klientów Wyśmiałem ich i złożyłem wniosek o przeniesienie numeru do mBank mobile (stawka 19 gr/min do wszystkich łącznie z Play). Gdy się o tym dowiedzieli wychodzili ze skóry żeby mnie zatrzymać, nagle okazało się że mogą mi zaproponować dwukrotnie lepsze warunki niż na początku (choć dalej gorsze niż w mobile).


 • Użytkownik archiwalny

  Nieważne które weźmiesz i tak przy stłuczce będą te same problemy. Ja za OC i NNW płace niecałe 250 zł w dużym zaokrągleniu • Na szczęście te
  miliony wydane na reklamę o tym, jacy oni są świetni poszły w błoto. Bowiem szkoda
  im było tych kilkuset tysięcy na odszkodowanie dla Chopina za te połamane maszty.A
  cała Polska przekonała się o ich atrapach.

  Bo sztorm byl zbyt maly


 • Użytkownik archiwalny

  Nieważne które
  weźmiesz i tak przy stłuczce będą te same problemy.

  A co Cię stłuczka? Martwi się ten którego puknąłeś


 • Użytkownik archiwalny

  Bo sztorm byl zbyt
  maly

  Cytat:

  PZU S.A. odmawia wypłaty odszkodowania dla armatora żaglowca CHOPIN - powód: żagle zostały połamane podczas takiej pogody na którą żaglowiec nie był ubezpieczony - silny wiatr a sztorm - to przecież różnica! NIE WYPŁACAMY! Krzysztof Baranowski wyjaśnia, jak PZU chce wymigać się od płacenia.

  eot


 • Moderator

  Na szczęście te
  miliony wydane na reklamę o tym, jacy oni są świetni poszły w błoto. Bowiem szkoda
  im było tych kilkuset tysięcy na odszkodowanie dla Chopina za te połamane maszty.A
  cała Polska przekonała się o ich atrapach.

  Każdy ubezpieczyciel składa się z dwóch działów - dział wyłudzania składki i dział odmowy wypłaty odszkodowania. Ostatnio miałem dwie stłuczki - Tico (nie z mojej winy, likwidacja z OC sprawcy w Hestii) i Toyota (likwidacja z AC w PZU). PZU likwidowało szkodę ponad dwa miesiące, po drodze starając się mnie orżnąć zakwalifikowali szkodę jako całkowitą (mimo wyceny kosztów naprawy w ASO mniejszej niż 70% wartości pojazdu), zaniżyli wartość pojazdu (oszacowali jego wartość niżej niż przy kupowaniu nowego AC po naprawie, mimo korzystania z tego samego katalogu), ignorowali moje wezwania do przesłania swojej wyceny, wypłacili mi zaniżone odszkodowanie przekazem pocztowym mimo oddania auta do ASO z którym mają umowę serwisową itd. Finalnie wszystko skończyło się dobrze. Hestia nadal próbuje mnie orżnąć na siłę kwalifikując szkodę jako całkowitą i "urealniając" wysokość odszkodowania odejmując netto od brutto - na razie zwróciłem się o interwencję do Rzecznika Ubezpieczonych i zobaczymy co dalej, ale pewnie będę się musiał spotkać z nimi w sądzie. • Na marginesie - taka strategia sprawdza się w kontaktach z wieloma firmami - im mniej czujesz się związany z daną marką i gorzej ich traktujesz tym lepiej oni traktują ciebie. Przykład z innej branży - przez 8 lat byłem abonentem Orange, jakiś rok temu zaproponowali mi przedłużenie umowy z promocyjną stawką ok. 60 gr/min dla stałych klientów hehe Wyśmiałem ich i złożyłem wniosek o przeniesienie numeru do mBank mobile (stawka 19 gr/min do wszystkich łącznie z Play). Gdy się o tym dowiedzieli wychodzili ze skóry żeby mnie zatrzymać, nagle okazało się że mogą mi zaproponować dwukrotnie lepsze warunki niż na początku (choć dalej gorsze niż w mobile).

  Generalnie się zgadzam, nie tylko w firmach ubezpieczeniowych nie dba się o dotychczasowych klientów, a wszelkie promocje, rabaty itp. dotyczą tylko nowych.
  Sam byłem klientem Orange przez 6 lat (dwie komórki). Przy propozycji przedłużenia umowy dostałem tak beznadziejne oferty, że wypowiedziałem umowę z zapisem, że z drugim abonamentem będzie podobnie za parę miesięcy. Specjalnie tym się nie przejęli, lecz dodatkowo na złość obciążyli mnie zapłatą za jeszcze jednym miesiąc, mimo, że umowę wypowiedziałem w siedzibie Orange z ponad miesięcznym wyprzedzeniem. Skończyło się na pisaniu odwołania, po czym dostałem przeprosiny z informacją, że to był incydentalny przypadek. Po paru miesiącach wypowiadałem umowę na drugi telefon i również była powtórka z rozrywki - znowu naliczyli mi opłatę za jeszcze jeden miesiąc. Znów odwołania itp. i znów przeprosiny
  W obu przypadkach przeszedłem do Ery, gdzie na wstępie otrzymałem dużo lepsze warunki, aparat itp. w dużo niższych cenach niż znacznie droższe abonamenty w Orange.
  Obecnie mam 3 abonamenty w Erze i też będę z nich rezygnował po 6 latach, gdyż z każdym przedłużeniem umowy warunki są coraz mniej atrakcyjne, a telefony w cenach poniżej 200zł to najczęściej zwykłe modele podstawowe.
  Na zakończenie inny przypadek z UPC, tzn. jestem ich abonentem od ok. 10 lat i podobnie z roku na rok są coraz gorsze warunki przy przedłużaniu umowy. Przykładowo ja przedłużając mój pakiet TV + Internet płacę 129zł, gdy siostra stając się ich nowym abonentem za identyczny pakiet płaci 69zł • Witam.
  Nie wiem czy jest
  tak u wszystkich posiadaczy Tico, ale ja płace za dużo za pojemność (0,8), rocznik
  1999, prawko 10lat, wiek powyżej 30lat,
  bezszkodowa jazda
  powyżej 8lat, u mnie to jest 399zł ? ile panowie płacą za swoje
  Tico ?

  A sprawdzałeś czy masz drwali z siekierami w bagażniku?
  Może oni Cię rąbią?


 • Użytkownik archiwalny

  A sprawdzałeś czy
  masz drwali z siekierami w bagażniku?
  Może oni Cię rąbią?


Log in to reply