Ile razy powinno się zakręcić przednie koło ?

• Użytkownik archiwalny

Witam.

Jak w temacie.., po podniesieniu koła ile razy powinno się zakręcić przednie koło, jak jest na luzie? Jak jest u was ?
    U mnie ostatnio z prawej strony z przodu troszke się zacisk "zapiekł", po posmarowaniu jest już normalnie.
    Ale coś mi się wydaje że troszkę za ciasno chodzi. U kolegi chodzi lżej.
    Nie znalazłem takiego ciekawego posta na taki temat.

Z tyłu chodzi bardzo dobrze jak się zakręci koło , to się kręci kilka minut, a z przodu lipa..

• Użytkownik archiwalny

Witam.
    Jak w temacie.., po
    podniesieniu koła ile razy powinno się zakręcić przednie koło, jak jest na luzie?
    Jak jest u was ?
    U mnie ostatnio z
    prawej strony z przodu troszke się zacisk "zapiekł", po posmarowaniu jest już
    normalnie.
    Ale coś mi się
    wydaje że troszkę za ciasno chodzi. U kolegi chodzi lżej.
    Nie znalazłem
    takiego ciekawego posta na taki temat.
    Z tyłu chodzi
    bardzo dobrze jak się zakręci koło , to się kręci kilka minut, a z przodu lipa..

Jak się nie grzeje zbyt mocno po jeździe to jest ok

• Witam.
    Jak w temacie.., po
    podniesieniu koła ile razy powinno się zakręcić przednie koło, jak jest na luzie?
    Jak jest u was ?
    U mnie ostatnio z
    prawej strony z przodu troszke się zacisk "zapiekł", po posmarowaniu jest już
    normalnie.
    Ale coś mi się
    wydaje że troszkę za ciasno chodzi. U kolegi chodzi lżej.

Nie ma co porownywac. Ma chodzic bez wiekszego oporu i sie nie grzac.

Nie znalazłem
    takiego ciekawego posta na taki temat.
    Z tyłu chodzi
    bardzo dobrze jak się zakręci koło , to się kręci kilka minut, a z przodu lipa..

Nie porownuje sie przedniej osi z tylna Przeciez z przodu masz hamulce tarczowe, a z tylu bebnowe. Poza tym przednia os jest osia napedowa

• Użytkownik archiwalny

Jak się nie grzeje
    zbyt mocno po jeździe to jest ok

Raz mi się grzały jak pisałem wyżej, więc po zdjęciu zacisku i przesmarowaniu tłoczka płynem hamulcowym, chyba najlepiej płynem hamulc. nasmarować, już były w porządku.
    Teraz się nie grzeją ale u kolegi chodzą lżej o wiele, i nie wiem może łożyska są troche "dotarte" i dlatego ciężej chodzi niż u kolegi.
    Jak machne ręką to koło obruci się tylko 2 razy

• Raz mi się grzały
    jak pisałem wyżej, więc po zdjęciu zacisku i przesmarowaniu tłoczka płynem
    hamulcowym, chyba najlepiej płynem hamulc. nasmarować, już były w porządku.
    Teraz się nie
    grzeją ale u kolegi chodzą lżej o wiele, i nie wiem może łożyska są troche "dotarte"
    i dlatego ciężej chodzi niż u kolegi.

Nie zaleca sie uzywania do tego celu plynu hamulcowego...

Plyn ten jest zracy i zniszczy gumowe oslony prowadnikow. Do smarowania prowadnikow wypadalo by uzyc smaru

• Użytkownik archiwalny

Nie zaleca sie
    uzywania do tego celu plynu hamulcowego...
    Plyn ten jest zracy
    i zniszczy gumowe oslony prowadnikow. Do smarowania prowadnikow wypadalo by uzyc
    smaru

Smaru np. Łt... do łożysk może być?

Dlaczego u kolegi lżej koła chodzą ? A jak bym wymienił łóżysko z przodu ... to będzie lżej chodzić ?

• Użytkownik archiwalny

Smaru np. Łt... do
    łożysk może być?

Miedziowy jak coś

Dlaczego u kolegi
    lżej koła chodzą ? A jak bym wymienił łóżysko z przodu ... to będzie lżej chodzić ?

Chyba szukasz dziury w całym

• Użytkownik archiwalny

Miedziowy jak coś

Smar miedziowy, ciekawa nazwa... dzięki.

Chyba szukasz
    dziury w całym

Chce poprostu wiedzieć, "wiedza to potęgi klucz..."

• Użytkownik archiwalny

Chce poprostu
    wiedzieć, "wiedza to potęgi klucz..."

Jak coś "chodzi" dobrze to nie ma co poprawiać,bo można bardziej zepsuć niż poprawić.

• Użytkownik archiwalny

Jak coś "chodzi"
    dobrze to nie ma co poprawiać,bo można bardziej zepsuć niż poprawić.

Z tym się zgodzę, czasem można zabardzo "poprawić"
    więc jak łożyska chodzą nic nie trze no nic nie ruszać tylko posmarować smarem miedziowym i ma chodzić ..

• Użytkownik archiwalny

Z tym się zgodzę,
    czasem można zabardzo "poprawić"
    więc jak łożyska
    chodzą nic nie trze no nic nie ruszać tylko posmarować smarem miedziowym i ma
    chodzić ..

W ostateczności jak ci to już tak przeszkadza to możesz wymienić uszczelkę tłoka w zacisku i osłonę przeciwkurzową.Wyczyścić prowadniki i je nasmarować.Powinien lepiej odbijać.

• Użytkownik archiwalny

Jak tylko się do tego zabiore dam znać jaki rezultat był czyszczenia lewej i prawej strony - przód.
    w tym tygodniu.

• Z zapiekającymi sie zaciskami przerabiałem temat w polonezie, regularnie raz na 3 miesiące lub po dłuższym postoju (kilka dni). Smarowałem wysokotemperaturową pastą miedziową i to tak średnio działało, aż pewnego razu zaopatrzyłem się małą tubkę koloru niebieskiego jakiegoś bialego smarowidła opisaną "smar do zacisków hamulcowych" i to był strzał w 10. Zaciski przestały się zapiekać. Smar kosztował około 5 zł. Jak znajdę w rupieciach to dam znać co to jest. W tico jeszcze tego problemu nie zaznałem więc nie sprawdzałe czy tu zadziała .

pozdrawiam
    Damian

• Użytkownik archiwalny

Jak znajdę w rupieciach to dam znać co to jest. W tico jeszcze tego problemu nie
    zaznałem więc nie sprawdzałe czy tu zadziała .
    pozdrawiam
    Damian

Ok to daj znać...

• Admin

Z zapiekającymi sie
    zaciskami przerabiałem temat w polonezie, regularnie raz na 3 miesiące lub po
    dłuższym postoju (kilka dni). Smarowałem wysokotemperaturową pastą miedziową i to
    tak średnio działało, aż pewnego razu zaopatrzyłem się małą tubkę koloru
    niebieskiego jakiegoś bialego smarowidła opisaną "smar do zacisków hamulcowych" i to
    był strzał w 10.

Czyżby o to chodziło?

• Dokładnie to.

• Czyżby o to
    chodziło?

Tego typu smar jest najlepszy

Ja akurat używałem u siebie smaru sygnowanego przez któregoś z producentów układów hamulcowych (nie pamiętam dokładnie którego - ale to żadna różnica - wszystkie są niemalże identyczne).

• Użytkownik archiwalny

Czyżby o to
    chodziło?

Dzisiaj jade do sklepu więc rozejrze się za smarem przy okazji..

• Czyżby o to
    chodziło?

Niedługo będę musiał chyba/prawdopodobnie zastosować w/w specyfik

Log in to reply