Preparat do profili zamkniętych


 • Użytkownik archiwalny

  Cześć

  Mam pytanie dotyczące zabezpieczenia profili zamkniętych a w szczególności zabezpieczenie drzwi w Tiko. Niedługo czeka mnie malowanie dołu drzwi gdzie pojawiła się rdza.Chce ją zniwelować i w związku z tym mam pytanie jakie najlepsze jest zabezpieczenie drzwi po malowaniu.Jakiego używacie preparatu do zabezpieczenia szwów dołu drzwi.Co myślicie o tym :

  http://moto.allegro.pl/item444523836_valvoline_zabezpiecz_profile_zamkniete_tectyl_ml.html
  Tectyl ML

  http://moto.allegro.pl/item445457229_srodek_do_profili_zamk_spray_boll_42_promocja.html
  Boll

  http://moto.allegro.pl/item443912489_wurth_antykorozyjny_zabezpiecz_profile_plus_sonda.html
  WURTH

  http://www.melkib.com/teroson.htm
  Teroson

  Które jest najlepsze lub jakich innych używacie metod w walce z rdzą na dole drzwi w naszych tikusiach. Proszę o radę

  Pozdrawiam <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Cześć
  Mam pytanie dotyczące zabezpieczenia profili zamkniętych a w szczególności zabezpieczenie drzwi
  w Tiko. Niedługo czeka mnie malowanie dołu drzwi gdzie pojawiła się rdza.Chce ją zniwelować
  i w związku z tym mam pytanie jakie najlepsze jest zabezpieczenie drzwi po

  W tikaczu w drzwiach jako taki jest dostęp i wystarcza zakonserwować przed wodą doły w środku biteźem lub podobnym preparatem. Koszt wyniesie tyle co wysyłka tamtych z alledrogo a efekt ten sam. Drzwi na zewnatrz od dołu najlepiej oczyścić z rdzy na to dac podkładówke minię,ewentualnie lakier kolor i dodatkowo bitex. Bo te środki tak fajnie reklamowane i tak nic nie dają bo w tikaczu są miejsca, które mimo wszelkich środków i tak po jakimś czasie znów rdzewieją. Ja tak robię i raczej panuję nad rdzą.


 • Użytkownik archiwalny

  Proszę o radę
  Pozdrawiam

  najpierw ostre czyszczenie, szczotka druciana, skrobak, cokolwiek co drapie żeby wydrapać gruba rdze, potem smarowanie tych miejsc Fosolem, odczekanie 10-15 min, wypłukanie wodą, wyschnięcie, malowanie minią antykorozyjną, wyschnięcie, rant od zewnątrz smarowanie masą uszczelniającą na pędzel firmy BOLL, następnie z zewnątrz zapsikanie tego bitexem a od środka szpary, zgrzewy i wszystko co może rdzewieć fluidolem, jak ładnie przyschnie malowanie przygotowanej wczesniej powierzchni z zewnątrz drzwi, oczywiście po uprzednim oczyszczeniu i odtłuszczeniu.

  oczywiście to moja metoda, której użyłem i musze przyznać że wyszło OK i co najważniejsze narazie sie trzyma i nic rdzy nie widać narazie. Zobaczymy co bedzie po zimie. Robiłem to troche wg poradnika krążącego w sieci pt "Jak zwalczyć rdze i pomalować samochód"

  powodzenia


 • Użytkownik archiwalny

  Przeczytalem posty ale w sumie nie wiem czy u mnie bedzie podobnie ze srodkami. Nie mam dzis aparatu i nie wrzuce zdjec ale w dolnej czesci drzwi kierowcy mi troche przyrdzewialy, mam tez jedna duza ryse na tych drzwiach i ze dwa takie male wgniecenia gdzie tez pojawila sie rdza? Wiec co z tym zrobic?
  Z tego co mi tlumaczyli to wyczyscic papierem sciernym i potem kupic kolor (czerwony w moim przypadku) w takiej mini buteleczce z malym pedzelkiem i pomalowac.

  Moglby ktos podac linka do allegro do takiego preparatu bo nie wiem dokladnie jak On sie nazywa.


 • Użytkownik archiwalny

  Przeczytalem posty ale w sumie nie wiem czy u mnie bedzie podobnie ze srodkami. Nie mam dzis
  aparatu i nie wrzuce zdjec ale w dolnej czesci drzwi kierowcy mi troche przyrdzewialy,
  mam tez jedna duza ryse na tych drzwiach i ze dwa takie male wgniecenia gdzie tez pojawila
  sie rdza? Wiec co z tym zrobic?
  Z tego co mi tlumaczyli to wyczyscic papierem sciernym i potem kupic kolor (czerwony w moim
  przypadku) w takiej mini buteleczce z malym pedzelkiem i pomalowac.
  Moglby ktos podac linka do allegro do takiego preparatu bo nie wiem dokladnie jak On sie nazywa.

  Idź do najbliższego sklepu z farbami i powiedz że chcesz o podkład na rdzę czykli minię w puszce. ma ona kolor czerwony ale też są podklady na matal białe. Niestety blach drzwi w tico jest jakaś badziewna i rdzewieje zawsze w tych samych miejscach. I mimo malowania wszelkimi sposobami po zimnie i tak znów trzeba ponawiać robotę, ale dzięki temu spowalnia sie proces.
  ja robie tak: czyszczenie papierem ściernym, maluje cortaninie co raczej guzik on daje, następnie podkład z minii, lakier w kolorze nadwozia w spreju a na końcu maluje miejsce lakierem bezbarwnym. I tyle a jak po zimie wychodzi to znów robie to samo i nawet jest ok.


Log in to reply