Ukraińcy w Polsce. Dobrze czy źle? • Przed chwilą obejrzałem dość ciekawą sondę przedstawiającą to co Ukraińcy sądzą o emigracji do Polski: Sonda w Kijowie

  A Wy jakie macie podejście do imigrantów zza wschodniej flanki?


 • Moderator

  Będąc w Warszawie częściej słyszę język ukraiński od polskiego,
  jednak na co dzień nie mam z nimi do czynienia.. ciężko się wypowiedzieć


 • Admin

  @BPX33 napisał w Ukraińcy w Polsce. Dobrze czy źle?:

  A Wy jakie macie podejście do imigrantów zza wschodniej flanki?

  Fajnie że ktoś do nas chce przyjeżdżać. Lepiej żyć w kraju do którego chcą ludzie przyjeżdzać niż w takim gdzie nikt nawet nie spojrzy gdzie ono leży.

  A z doświadczeń osobistych, to miałem tylko w domach starości, bo rzadko bywam w Polsce i same dobre. Tzn, nie inne niż z Polakami, co nie dziwi bo takie gadanie że "ci to tacy i siacy" jest trochę głupie.

  Fajnie że nasz rynek się szybko dostosował i są napisy i obsługa w języku ukraińskim w wielu firmach i np. biletomatach. To na pewno miłe wobec nich i mówię to z perspektywy "imigranta" w DE.


 • Admin

  Spotkałem się z kilkoma pracownikami wykonującymi niezbyt wymagające zawody / prace. Nie miałem jakichś zastrzeżeń - ludzie, jak ludzie.
  Znałem też troje nauczycieli języków obcych, którzy przed laty przyjechali do mojej mieściny do pracy w szkołach. Nic nie mam przeciwko. Poziom nauczania IMHO średni, od większości Polaków też nie można więcej oczekiwać. Ot, ludzie, którzy chcieli żyć na lepszym poziomie i zdecydowali się na czasową emigrację. Normalni ludzie, jak normalni nasi rodacy. • Mam sąsiada za drogą Ukraińca który ożenił się z polką. Spoko wyluzowany gość. Nie raz byliśmy na piwku.


 • Moderator

  @leo w szkole średniej miałem dwóch nauczycieli języka angielskiego pochodzących z Ukrainy, znali też francuski który miałem w gimnazjum, w efekcie nie nauczyłem się tam angielskiego 😔 ale rosyjski na maturze zdany na 5 😁


Log in to reply