Suzuki Ignis Sport

• @pacior
    Wiesz nie znam tej głowicy kompletnie. Silnik jest 4-ro cylindrowy czyli na każdy cylinder przypadają po 2 zawory wydechowe i po 2 zawory ssące co daje 16 zaworów (płytek) o których piszesz.
    Na zdjęciu widzę 2 wałki rozrządu tak jakby jeden sterujący pracą zaworów ssących i drugi od zaworów wydechowych. W związku z tym brak dźwigienek zaworowych na wałkach dźwigienek jak w Tico. Każdy z wałków rozrządu łożyskowany jest w 5 panewkach. Jakoś nie wyobrażam sobie podkładek regulacyjnych luzu zaworowego pod czopami tych wałków. Bardziej mi wygląda że są pomiędzy krzywkami wałków rozrządu a zaworami na popychaczach zaworów.

• Moderator

@ryszard a jednak tam są 😁 postaram się zrobić kilka zdjęć gdy zajmę się wymianą płytek

• @pacior
    Zrób bo na tym jednym zdjęciu jakoś tych płytek nie widzę i nie mogę więcej z niego wywnioskować.

• Moderator

Wczoraj wymieniłem amortyzatory. Do tej pory nie wiedziałem że KYB produkują także w Czechach, niedawno kupione do Tico były z Japonii..
    Naciągnąłem pasek klinowy, wymieniłem prowadnice w prawym zacisku z przodu i zregenerowalem zacisk tylny też prawy.

Kolejny raz skorzystałem z pompki do odpowietrzania hamulców, lubię ją coraz bardziej ☺️
    IMG_20190831_120641639-1024x768.jpg IMG_20190831_095210816-768x1024.jpg

• Admin

Wreszcie chyba ostatecznie przekonałeś się do KYB :-).
    Widzę, że amorki gazowo-olejowe. Czy to są tylne?

• Kolejny raz skorzystałem z pompki do odpowietrzania hamulców, lubię ją coraz bardziej ☺️

Też kupiłem sobie ale podobną - chyba zaprezentuję ją w oddzielnym temacie.

• Moderator

@leo Amorki są na przód, są dedykowane do zwykłej wersji 1.5 gdyż po wpisaniu nr oryginału google nie wypluwa zupełnie nic, w żadnym katalogu nawet nie występują.
    KYB czyli Kayaba były fabrycznie montowane w Swifcie MK1 więc chciałem pozostać przy marce ;) zresztą wybór jest naprawdę niewielki.

@ryszard może uda mi się jeszcze w tym sezonie wymienić cały płyn hamulcowy to i ja coś przy okazji napiszę o swojej pompce.

Log in to reply