Nawigacja • Witajcie,
  Temat może trochę archaiczny w dobie google maps i innych nawigacji online, ale jako, że niebawem wybieram się do PL autem chciałbym mieć bardziej jakąś offline'ową nawigację.
  Pytanie co możecie polecić? Mam ze 3 nawigacje tom toma - mogę którąś wprawdzie zaktualizować, ale średnio mi się uśmiecha płacić 49£ lub ok 230 zł za coś czego będę używał max 4 razy w roku - na miejscu w UK używam google maps) dlatego też czy możecie polecić coś co można na tom toma wgrać zamiast ori. oprogramowania. Zależałoby mi żeby mapy były aktualne (najlepiej tegoroczne) i żeby miały fotoradary etc.
  Jakieś pomysły? ;) • @gooral
  Ja używam darmowych map Navigator Free. Jeździłem wykorzystując te mapy tylko po Polsce i generalnie są aktualne.


 • Moderator

  Ja używam praktycznie od zawsze tylko Automapy, jest wersja na windows oraz android (chyba z 7 dniowym okresem próbnym). • @pacior napisał w Nawigacja:

  Ja używam praktycznie od zawsze tylko Automapy, jest wersja na windows oraz android (chyba z 7 dniowym okresem próbnym).

  Automape miałem kiedyś na tel (wersje niezbyt legalną) i chyba na dysku zewnn. mam jeszcze backup :D
  Póki co znalazłem mapy do tomtoma zobaczymy co to będzie. Dodane w lutym 2018 więc jest szansa, że będą aktualne ;) • @gooral napisał w Nawigacja:

  co można na tom toma wgrać zamiast ori.

  Nic nie wgrasz bo to jest oparte na Linuksie. Urządzenie z Tom Tom będzie działać tylko z Tom Tom. Lepiej było kupić sobie nawigację z Win Ce . Tu już można wybierać.
  Najpopularniejsze obecnie to iGo i AutoMapa chodź z t ą ostatnią różnie bywa,. Ja mam licencję na MapaMap i na tym śmigam. • @jaco napisał w Nawigacja:

  @gooral napisał w Nawigacja:

  co można na tom toma wgrać zamiast ori.

  Nic nie wgrasz bo to jest oparte na Linuksie. Urządzenie z Tom Tom będzie działać tylko z Tom Tom. Lepiej było kupić sobie nawigację z Win Ce . Tu już można wybierać.

  Wszystko mam z pracy z wypożyczalni ;) ludzie zostawiali nam jako prezenty xd
  Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, teraz już wiem, że nie ma co szukać poza mapami ;) • @gooral tylko jak gdybyś chciał zakupić urządzenie z WinCe to sprawdź jaka wersja jest systemu. Nie kupuj bo tanie dla przykładu z 4,2 bo to już nie będzie działać jak należy Obecnie już nowe są tylko z Win Ce 6.0. Ja mam Larka 43.1 z WinCe 5.0 ale na moje potrzeby wystarcza.

  Tu możesz sobie poczytać i mapy pobrać : http://www.my-navia.pl/index.php • @jaco dzięki raz jeszcze. Myślę, że chyba jednak kupię mapy do tom toma. Porównywalny koszt co kupno urządzenia tutaj w UK. Nie mam czasu na wysyłki z PL bo ruszam w piątek za tydz 😉 • Swego czasu uruchamiałem TT na Win Ce ale jakoś nie przypadła do gustu mi ta aplikacja ze względu że poruszam się tylko po PL a mapy są dostępne ale nie pod moje urządzenie . Zawsze musiałem ściągać jakiś kawałek Europy z PL. • Jeśli zależy Ci na w miarę dokładnej navi, to polecę automapę. Ale możes przecież równie dobrze używać google maps. Na fotoradary i inne zagrożenia dobry jest janosik - polecam, IMO lepszy niż CB radio :) • @miechomiecho napisał w Nawigacja:

  Jeśli zależy Ci na w miarę dokładnej navi, to polecę automapę. Ale możes przecież równie dobrze używać google maps. Na fotoradary i inne zagrożenia dobry jest janosik - polecam, IMO lepszy niż CB radio :)

  Janosik na trasie GB - PL nie będzie działał, a co google maps tak jak pisałem wolałbym coś offline'owego chociaż mam 10 GB neta na całą unie.


Log in to reply