Przygoda w wymianą karty SIM w T-Mobile. • W T-Mobile (wcześniej Era) jestem ponad 18 lat abonentem. Z początku kiepsko bo nie było tyle przekaźników jak teraz i były lekkie problemy z zasięgiem . Ale jak w końcu wybudowali u mnie w miejscowości stację problemy się skończyły.
  Ale dorzeczy. Mój syn ma na chwilę obecną jeszcze numer na doładowania. Nie dzwoni jeszcze po dziewczynach więc to mu wystarcza , zwłaszcza że ma pakiet 10GB netu i nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, SMS, MMS za 25zł miesięcznie. Nie wykorzystuje i tak tego bo z telefonem nie chodzi poza dom a w domu ma WIFI.

  Zakupiłem mu inny telefon LG K10 ale ten wcześniejszy z 2016 r. a nie ten z 2017 r. bo różnią się. Wcześniej miał Huawei Y5 . Nowy telefon wymagał karty sim NANO. Najbliższy punkt T-Mobile mam w Łukowie. Specjalnie tam nie chciało ni się jechać i napisałem do BOA czy można to zrobić bez wychodzenia z domu.
  Dostałem odpowiedź że można i dostałem też formularz do wypełnienia w PDF i aby go wydrukować, własnoręcznie podpisać i odesłać skan. Wszystko to zrobiłem i po kilku dniach przyszła nowa karta.
  Z nią pismo że aby ją aktywować trzeba zadzwonić do BOA co tez uczyniłem. Oczywiście wymiana jest płatna 10zł i będzie pobrana opłata z konta.
  W czasie rozmowy okazało się że otrzymałem inną kartę niż przypisał ją system. I teraz aby ją aktywować muszę się udać do salonu.

  Trochę mnie poniosło i wygarnąłem im. Powiedziałem że miało być załatwione bez wychodzenia z domu i po salonach nie będę się włóczył.
  Wziąłem kartę sim, przyłożyłem do niej NANO simkę i nożyczkami bez problemów dociąłem kartę. Działa. Zaoszczędziłem sobie podróży do salonu i 10 zł na koncie .
  Ale to nie koniec. Na trzeci dzień przyszła kolejna karta . Pomyślałem sobie że idiotów z siebie robią. Nawet jej nie otwierałem. Na czwarty dzień dzwonią z BOA i chcą aktywować kartę. Tu niestety usłyszeli moje głośne NIE CHCĘ już bo sam sobie poradziłem .

  Oczywiście przepraszali itp. Ja im na to że niedługo kończy się mi umowa i zastanowię się czy zostać z nimi jest warto. Rozłączyłem się .

  Tak się wymienia karty sim w T-Mobile.


 • Moderator

  Ja wycinałem sobie sam :)

  ps. od jakiś 15-stu lat mam ten sam nr na doładowania ;) mało korzystam więc starcza


 • Admin

  Daj spokój, zmieniać operatora z takiego powodu... • @esen napisał w Przygoda w wymianą karty SIM w T-Mobile.:

  Daj spokój, zmieniać operatora z takiego powodu...

  To jest sposób na wymuszenie niższego abonamentu z większymi korzyściami.

  Chodź ja i moja żona nie potrzebujemy neta w telefonie to dziecku by się przydał a myślę aby jego numer wciągnąć do abo. Przy ostatnim odnawianiu umowy była możliwość 3 numerów za 75zł tylko chciałbym na numer dziecka mieć przynajmniej te 5-10 GB neta w telefonie. • Zmień operatora...z deszczu pod rynnę. Wszyscy mają jakieś problemy z operatorami. Trzeba czytać warunki umowy, małym druczkiem pisane, jak w bankach. Robią nas jak chcą i często klient nie wie, co ma w umowie. Np w plusie na kartę zerują konto, jeśli nie doładowujemy środkami...


 • Moderator

  @jaco napisał w Przygoda w wymianą karty SIM w T-Mobile.:

  Chodź ja i moja żona nie potrzebujemy neta w telefonie to dziecku by się przydał a myślę aby jego numer wciągnąć do abo. Przy ostatnim odnawianiu umowy była możliwość 3 numerów za 75zł tylko chciałbym na numer dziecka mieć przynajmniej te 5-10 GB neta w telefonie.

  Bardzo, bardzo drogo. W A2mobile na kartę masz nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci, nielimitowane smsy i mmsy i nielimitowany internet za 19,90 za jeden numer. Bez internetu (tylko nielimitowane rozmowy i wiadomości) za 15,90 zł. Za trzy numery wg Twoich potrzeb zapłaciłbyś tam 52 zł (2x rozmowy i wiadomości, 1x wszystko) albo 60 zł (3x wszystko). Do tego jest to oferta na kartę, bez zobowiązań, w każdej chwili jak Ci się nie spodoba możesz iść gdzie indziej.
  https://a2mobile.pl/niewyczerpalne-pakiety
  Abonamenty to teraz przeżytek, opłaca się to wyłącznie operatorowi. Jeśli koniecznie chcesz zostać na abo w TM to przynajmniej negocjując z nimi warunki podaj im ten przykład i niech ostro tną cenę. • @drzonca napisał w Przygoda w wymianą karty SIM w T-Mobile.:

  W A2mobile

  Tylko ciekawe jak z zasięgiem ? No niby jest ale LTE u mnie ich nie ma.


 • Moderator

  @jaco Ich sieć i sieć Plusa. Tu jest mapka:
  https://a2mobile.pl/mapa-zasiegu • @drzonca napisał w Przygoda w wymianą karty SIM w T-Mobile.:

  ch sieć i sieć Plusa.

  No i właśnie Plus u mnie kiepsko. W domu nie mam zasięgu. Ilekroć przyjadą znajomi z telefonem w Plusie muszą wychodzić na zewnątrz aby gdzieś zadzwonić.


 • Moderator

  @jaco Jak masz słaby zasięg innych sieci to nie musisz się przenosić, ale możesz konsultanta postraszyć konkurencyjną ofertą negocjując warunki przedłużenia. Podaj mu wprost w jakiej sieci i za ile miałbyś telefony dla rodzinki i niech to przebiją cenowo.
  Alternatywnie możesz rozważyć prepaid bazujący na nadajnikach innej sieci. Tu jest fajne zestawienie ofert bez limitu:
  http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=83663 • Poczekamy , zobaczymy. Łatwo się nie dam. Tak było gdy wciągałem żony na doładowania numer do abonamentu. Sam płaciłem tyle co teraz za dwa.


Log in to reply