Kodowanie transpondera kluczyka. • Przy zakupie Polo dostałem trzy kluczyki. Dwa z grotem metalowym i jeden cały plastykowy. Wszystkie działały w sensie że z każdego można było odpalić auto.

  Niestety pewnego dnia podczas sprzątania żona zrzuciła kluczyki które akurat były używane do jazdy autem i powstał problem z odpaleniem. Na moje szczęście mam drugi z grotem metalowym i z niego jak i z tego plastykowego idzie odpalić auto bez problemów i nim się poruszać.

  Jednak chciałbym mieć ten drugi kluczyk z metalowym grotem również sprawny.

  Jaki transponder do niego należy zakupić aby później go zaprogramować.

  Po wyjęciu z kluczyka wygląda identycznie jak na tej aukcji: http://allegro.pl/transponder-44-vw-chip-cewka-samochodowa-nowa-i7058672624.html

  Na jego obudowie jest tylko lekki zielony napis 1 WV .

  Jaki koszt jest programowania i gdzie to najlepiej zrobić.

  Wiem na 100% że ten co wyjąłem jest nie sprawny gdyż z niego nie uruchamia się auto. Odpala ale gaśnie. Później mam błędy IMO. • To stary post, ale odpiszę.
  Jeśli sami nie będziemy kodować transpondera kluczyka, to najlepiej nic nie kupować, tylko ten fachowiec co będzie kodował niech kupi i dobierze. Ja się tak naciąłem, kupiłem "środek" kluczyka podając wszystkie dane mojego Peugeota 207, włącznie z numerem VIN. Sprzedawca i tak przysłał nie te "bebechy" co są w kluczyku. Czymś tam się różniły i nie dało się nic zrobić. Specjalista i tak dał wszystko swoje, a ja chcąc zaoszczędzić kupując na Allegro, poniosłem tylko dodatkowe koszty i straciłem czas. • @stach a jaki koszt programowania ? • @jaco Chodzi chyba o koszt zaprogramowania kluczyka?
  Najdrożej jest w punktach przy centrach handlowych, gdzie programują kluczyki na parkingu, na miejscu, ale jest drogo. Zauważyłem, że nie ma w tym wypadku stałej ceny. Usługodawca wyczuwa klienta i wali cenę kilka setek.
  Taniej jest w warsztatach stacjonarnych, ale trzeba się umawiać, czekać, ale usługa jest pewniejsza. • @Jaco a jesteś pewien, że ten Twój immo został uszkodzony? To raczej łatwe do uszkodzenia nie jest i nie przez upadek. Czy umiejscowiłeś go w odpiwiednim miejscu w kluczyku? Pamiętam, że w golfie mi parę razu wypadł ze swojego miejsca w kluczyku i latał po całej obudowie i auto wtedy nie odpalało. Dopiero po "wytrzęsieniu" kluczyka tak, że "pestka" od immo była koło grota auto odpalało. • @stach co centr handlowych mam daleko. Jedynie zostają mi jakieś stacjonarne punkty .
  @Gooral jestem pewien że jest uszkodzony bo na tym kluczyku auto odpala i gaśnie po 3-4 sekundach. Na drugim kluczyku odpala bez problemów. Oczywiście jeśli odpalę go z dobrego to odpali i z tego uszkodzonego ale to musi być w czasie dopóki nie uzbroi się IMO. Nawet sprawdzałem przykładając dobry kluczyk do stacyjki i odpalałem ze uszkodzonego. Auto odpalało . • Nagrałem filmik syna telefonem. Nie wiem czemu nie ma dźwięku ale widać że na pierwszym kluczyku tylko się uruchamia i gaśnie a na drugim obecnie używanym odpala auto i nie gaśnie.

  https://youtu.be/NV4K_bS5CoE • @jaco napisał w Kodowanie transpondera kluczyka.:

  Nagrałem filmik syna telefonem. Nie wiem czemu nie ma dźwięku ale widać że na pierwszym kluczyku tylko się uruchamia i gaśnie a na drugim obecnie używanym odpala auto i nie gaśnie.

  https://youtu.be/NV4K_bS5CoE

  Ok, kluczyk (platikowa część z logiem VW) na pierwszy rzut oka wygląda identyko jak miałem do golfa. Próbowałeś rozbierać kluczyk i zerknąć do środka jak wygląda ta pestka od imo? Jak ruszasz kluczykiem słychać żeby coś latało w środku? • @gooral napisał w Kodowanie transpondera kluczyka.:

  Próbowałeś rozbierać kluczyk i zerknąć do środka jak wygląda ta pestka od imo? Jak ruszasz kluczykiem słychać żeby coś latało w środku?

  Rozbierałem oba.

  text alternatywny • Będąc opłacać OC w Łukowie zaszedłem do gościa co dorabia i koduje kluczyki. Za nowy kluczyk z kodowaniem chce 150zł . Mówiłem że kluczyk mam i tylko chcę go zakodować. Powiedział że musi zobaczyć jak to będzie. • Za 100zł gość od ręki zaprogramował mi kluczyk. Myślę że to trochę drogo ale cóż . Takie czasy.

  0_1542104088919_2018-11-13_111321.jpg


 • Admin

  Mam nadzieję, że działa jak należy? • @leo działa. Obecnie jak został zakodowany wpiłem go do reszty i jeżdżę na nim. • @jaco napisał w Kodowanie transpondera kluczyka.:

  @leo działa. Obecnie jak został zakodowany wpiłem go do reszty i jeżdżę na nim.

  Czyli nadal nie masz zapasowego? Lepiej schowaj głęboko w domu, w razie 'w' jeśli zgubisz kiedyś kluczyk ;) • @gooral napisał w Kodowanie transpondera kluczyka.:

  Czyli nadal nie masz zapasowego?

  Przeczytaj pierwszy post tego wątku :P


Log in to reply