Zmiana podzespołów w PC młodego.


 • Moderator

  @Jaco daj później znać jak się sprawuje, swojemu też taki prezent bym zrobił 🙂 • @pacior
  Odnośnie serii zielonej Adata i ostatnio niebieskiej mam mieszane uczucia.
  W poprzedniej pracy montowaliśmy dyski Adata zielone do laptopów polisingowych bo były najtańsze w zakupie i w przeciągu 3 miesięcy 4 poszły na wymianę. Odnoszę wrażenie, że kontroler tego dysku lubi zawodzić. Jeden dysk padł dosłownie po jednym dniu (komunikat Biosu o braku dysku)
  Wcześniej montowaliśmy GoodRamy CX i może jeden padł jak dobrze pamiętam.

  Teraz w obecnej pracy koledze laptop z Adatą (niebieską) również sprawiał problemy. Laptop wyłączał się raz na tydzien, raz na 2 dni i komunikat biosu DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK PRESS ENTER. Wymieniliśmy dysk i cisza.
  @Jacko
  Na wszelki wypadek nie trzymaj ważnych danych na tym dysku.

  Osobiście po doświadczeniach wybrał bym Cruciala albo w ostateczności GoodRama. • @tom83ek Adate mam w stacjonarce mlodego. Juz dwa lata i nic sie nie dzieje. • @Jaco
  Doświadczenia z Adatą pokazują, że oczywiście są egzemplarze, które działają bezawaryjnie, jednak te dyski częściej padają w porównaniu z innymi dyskami. • @tom83ek mam 36 miesięcy gwarancji więc będzie się wymieniać lub zwracać.

  Zobaczymy jak przyjdzie i się zainstaluje.

  A przyszła mi też taka przejściówka https://allegro.pl/oferta/usb-3-0-sata-adapter-do-dysk-hdd-ssd-przejsciowka-7856567426? • A przyszła mi też taka przejściówka https://allegro.pl/oferta/usb-3-0-sata-adapter-do-dysk-hdd-ssd-przejsciowka-7856567426?

  Fajny i przydatny adapter by na szybko podpiąć dysk lub zrobić tymczasowy duży pendrive :) • @tom83ek zostanie mi dysk od laptopa 500GB a tv mam z nagrywarką . Może coś się nagra ? • @Jaco
  Wszystko będzie zależało od systemu telewizora, czy prawidłowo sobie rozpozna ten adapter.
  Dla porównania mój stary telewizor 32" z funkcją nagrywania nie obsługiwał podobnego adapteru. Widział jedynie standardowe dyski zewnętrzne. Nowy telewizor ten sam adapter już sobie rozpoznał. Reasumując: wszystko będzie zależało od TV :) • Dziś przyszedł dysk:

  20190308_141147_Burst01.jpg
  20190308_141206.jpg

  Wypakowany:
  20190308_141656.jpg
  20190308_141705.jpg

  Zakupiona przejściówka działa:

  20190308_141815.jpg

  20190308_142751.jpg

  Dziś lub jutro sklonuję system i resztę,

  Dam znać jak będzie działać. • Przeniosłem system na SSD lecz widzę problem. Pokazuje normalnie ukrytą partycję zastrzeżoną przez system. Czemu nie wiem. laptop normalnie się uruchomił. Nie przenosiłem na razie żadnych danych itp. Chyba zamiast klonować będzie lepiej zainstalować od nowa.

  Klikam Komputer i widzę :

  zastrzeżone.jpg

  Przenosiłem tym programem:

  aomei.jpg • Przy wyborze SSD trzeba zwrócić uwagę na producenta kontrolera i ewentualnie pamięci. Niektóre kontrolery są wadliwe i awaryjne, warto wiedzieć co w dysku siedzi. Bardzo dobre dyski robi Samsung, zresztą w większości udziela gwarancji 5 lat. Tylko tutaj płacimy sporo za markę. W tańszych dyskach też stosuje się dobre kontrolery - trzeba czasem sporo czasu spędzić na poszukiwaniach - ale jeśli ktoś chce zaoszczędzić parę groszy, to warto. • Laptop już pracuje na SSD. Instalacja systemu bardzo szybka. Myślałem że będę miał problem z aktywacją ale poszło jak z płatka. Mam konto Microsoft i wystarczyło się podczas instalacji na nie zalogować i reszta sama się zrobiła.

  Na razie aktualizuje się . Po tym wszystkim zobaczymy jak będzie.


 • Admin

  SSD to niebo. Kupiłem 120G do stareńkiego Lenovo który włączał się kilka minut. Instalacja systemu (udało się zrobić upgrade do Win10 za darmo) kilka minut i teraz startuje z zimna w jakieś 15 sekund.

  Wcześniej otwarcie menu start trwało pół minuty, teraz natychmiast.

  A wszystko po to żeby dalej grać w F22 Total Air War • Młody dostał nową grafikę i obudowę do kompa. Grafika już się sprzedała. Mam jeszcze obudowę na sprzedaż gdyby ktoś chciał. Wrzucę do ogłoszeń.

  Nowa obudowa wygląda tak SilentiumPC Armis AR6Q Evo TG ARGB ze szklanym oknem • Z rabatem zakupiłem dysk M2

  20210209_174011.jpg

  Klonowanie partycji i system wstał bez problemów.


Log in to reply