Kupiłem GPS'a

• Był dziś "wielkie otwarcie" w Euro RTV Agd i kupiłem Tomtom'a XL. Z ceny 519 zeszli na 399 zł.
    W niedzielę sprawdzę na trasie

• Użytkownik archiwalny

Uważaj na jeziora

• Ja z TomTom'em jak na razie mam kiepskie doświadczenia! Pierwszy GPS miałem Larka i przez 2 lata mnie nie zawiódł (co prawda mapy już nie były super aktualne ale zawsze lepsze to niż nic), a TomTom podczas pierwszej podróży zaczął wywijać numery. Sam się wyłączał jak zostawiłem go włączonego, a jak wyłączałem to i tak po wszystkim nie chciał się już uruchomić... Dopiero następnego dnia można było się z nim znowu "skomunikować" pod warunkiem, że się go nie wyłączało ani nie zatrzymywało na żadną przerwę w trasie, bo wtedy się sam wyłączał skurczybyk... Teraz po powrocie z naprawy gwarancyjnej działa normalnie, ale nie było GPS'a przez miesiąc, ponieważ TomTom nie ma w Polsce jako takiego oddziału i do naprawy musiał zostać odesłany do Holandii (wszystkie TomTom'y trzeba odsyłać co niestety trwa). Podobno wgrali nowe oprogramowanie i powinno działać! Pożyjemy, zobaczymy...

• Użytkownik archiwalny

Był dziś "wielkie
    otwarcie" w Euro RTV Agd i kupiłem Tomtom'a XL. Z ceny 519 zeszli na 399 zł.
    W niedzielę
    sprawdzę na trasie

Jak teraz wygląda pokrycie Polski w procentach?

Ja bym wolał wziąć jakąś najtańszą, z Biedronki nawet za niecałe 200zł i wrzucić tam Automapę.

• Użytkownik archiwalny

Ja bym wolał wziąć
    jakąś najtańszą, z Biedronki nawet za niecałe 200zł i wrzucić tam Automapę.

poszukaj na alledrogo giepkow firmy vordon
    w srodku to to samo co lark

mam taki i nie narzekam xD
    a kupilem za 120 zl + wysyłka

• Automapę.

A ja pierwszy raz znalazłem punkt poza szczegółową mapą w AM.
    "Łysa Polana"

• Użytkownik archiwalny

Był dziś "wielkie
    otwarcie" w Euro RTV Agd i kupiłem Tomtom'a XL. Z ceny 519 zeszli na 399 zł.
    W niedzielę
    sprawdzę na trasie

Cena dobra.. jak na Euro..

pewnie w CH Morena?
    oooo to mogłęś mnie widzieć...

• Cena dobra.. jak na
    Euro..
    pewnie w CH Morena?

No ba

oooo to mogłęś mnie
    widzieć...

I nawzajem, i nawzajem. Byłem około 14,00.

• Jak teraz wygląda
    pokrycie Polski w procentach?

Miejscowość Rutka Tartak znalazł. Ulicę Młynarską w Rutce Tartak znalazł, numeru domu nie znalazł.

Ja bym wolał wziąć
    jakąś najtańszą, z Biedronki nawet za niecałe 200zł i wrzucić tam Automapę.

Cóż. Ostatnio w Biedronkach nie ma GPS-ów.

• Ja bym wolał wziąć jakąś najtańszą, z Biedronki nawet za niecałe 200zł i wrzucić tam Automapę.

A ja wybrałem navi Manta GPS440 Easy Rider (z transmiterem FM) z zainstalowaną MapąMap i jestem zadowolony. Kosztowała 220zł i jak najbardziej spełnia moje oczekiwania.
    Jedyny problem to gorsza widoczność, gdy na ekran bezpośrednio padają promienie słoneczne.
    Wcześniej korzystałem z Lark-a (3.5"), a ten ekran jest większy 4.3", ale jednocześnie nie za wielki, przez co wielkość obrazu jest w sam raz i nie trzeba się wpatrywać, jak również nie jest za duży, jak "telewizor LCD".

• Użytkownik archiwalny

Sharky - mam tę samą navi, tylko zamiast MapyMap wolałem Automapę wrzucić.
    "Bolą" mnie w niej 2 rzeczy - długo odnajduje satelity i to co napisałeś - słaba widoczność w słoneczne dni

• "Bolą" mnie w niej 2 rzeczy - długo odnajduje satelity i to co napisałeś - słaba widoczność w słoneczne dni

Jeżeli navi uruchomię poza samochodem to odnalezienie satelit nie trwa dłużej niż 30 sekund.
    W przypadku uruchomienia wewnątrz auta czas wydłuża się do ok. 1 min.

• Wróciłem i co mogę napisać o swoim Tomtomie? Świetnie poprowadziła mnie "pani" z maszynki tam i s powrotem. Jedyne czego nie było w programie to rondo w Rutce Tartak oddane do uzytku dwa miesiące temu. Drogi alternatywne odczytuje bez wahania i prowadzi jak po sznurku

Log in to reply