skup aut - jaki cel?

• Użytkownik archiwalny

Oglądałem sobie ogłoszenia i natknąłem się na wiele podobnie brzmiących - kupię auto, skup aut, kupię japończyki itd.
    Jaki jest cel takiego skupowania? Części?
    Nie jest to podejrzane? Pytam, bo coś moja Suzuka nie chce mnie opuścić, a potrzebna mi jest gotówka..

• Użytkownik archiwalny

Części?

yhym

Nie jest to
    podejrzane?

nie

Pytam, bo coś moja Suzuka nie chce mnie opuścić, a potrzebna mi jest
    gotówka..

nie spodziewaj sie ze od skupujacych dostaniesz tyle ile bys chcial

• Użytkownik archiwalny

Zdaję sobie sprawę Dzięki

• Użytkownik archiwalny

Skupują często na części ale również ludzie oddają za bezcen nawet dobre wózki. A handlarz naprawi co trzeba i sprzeda z dużym zyskiem. Po prostu zamiast oddać na autozłom tym cwanym firmom za darmo woli ktoś sprzedać nawet za niewielką sumę swój stary samochód bez bawienia się w szukanie kupca co da więcej.

• Skupują często na
    części ale również ludzie oddają za bezcen nawet dobre wózki. A handlarz naprawi co
    trzeba i sprzeda z dużym zyskiem. Po prostu zamiast oddać na autozłom tym cwanym
    firmom za darmo woli ktoś sprzedać nawet za niewielką sumę swój stary samochód bez
    bawienia się w szukanie kupca co da więcej.

Naprawi to duże słowo

• Użytkownik archiwalny

Naprawi to duże
    słowo

Dokładnie, zobaczcie to...

http://pokazywarka.pl/94suq1/

• Użytkownik archiwalny

Masakra!! Słyszałem o czymś takim, ale nie sądziłem, że to prawda..

• Użytkownik archiwalny

Jak sprzedawałem starą corollę, było dużo ogłoszeń dot. skupu właśnie tych modeli, najlepiej w sedanie. Kiedy pytałem dzwoniąc pod numery z tych ogłoszeń, z ciekawości po co im te trupy, mówili że sprzedają je do afryki na taksówki. Za pierwszym razem się uśmiałem, potem kilku następnych mówiło to samo. Po jakimś czasie nawet znalazłem artykuł na ten temat, więc może to była prawda

• Użytkownik archiwalny

więc może to była prawda

bo to akurat calkiem prawdopodobne

znajomy 3 ciezarowki w stanie agonalnym sprzedal do afryki

zerknij na swifta w widziany widziana

• bo to akurat
    calkiem prawdopodobne
    znajomy 3
    ciezarowki w stanie agonalnym sprzedal do afryki

szczególnie pożądane sa ciężarówki na resorach (stare)
    poduszki nie wytrzymują ciężkich warunków , ładowanie ile wejdzie nie ile wazy i wysoka temp sprawia ze poduszki powietrzne sie nie sprawdzają

• Użytkownik archiwalny

heh, sąsiad moj cały czas wywozi ciężarówki do afryki. prowadzi skup ciezarowek i raz w tygodniu pakuje na naczepy i wywozi

• Użytkownik archiwalny

Jakby mój sedanik został taksówką, to bym się nawet ucieszył

• Użytkownik archiwalny

heh, sąsiad moj
    cały czas wywozi ciężarówki do afryki. prowadzi skup ciezarowek i raz w tygodniu
    pakuje na naczepy i wywozi

Mój znajomy dorabia u arabów co właśnie wywożą ciężarówki do Afryki, wygląda to tak, że on im przeprowadza zakupione ciągniki siodłowe oni to tną na pół zaraz za szoferką idzie to do Afryki jako złom (przynajmniej tak się domyślam) a tam jest spawane i jazda. Co do toyot to w Łodzi stoi jedna w centrum miasta z reklamą, że kupimy Twoją starą toyote i na skrzyżowaniach też widać reklamy przy torowiskach tramwajowych i też słyszałem, że na taxi do Afryki to idzie.

• Użytkownik archiwalny

jako że przemieszczam sie po całej europie to potwierdzam że taki proceder ad marki Toyota istnieje także we Francji i biorą wsio jak idzie-kwestia ceny ale widocznie jest taki popyt na te wozy na biedniejszym kontynencie

• Użytkownik archiwalny

nawet nie chce mi się myśleć, jak Niemcy leją ze skupowanych u nich od Turasów VW szczególnie tych słynnych TDI. Tam też stan techniczny nie ma znaczenia, nie mówiąc rozbitkach, byle cena była niska, a Franek z przystanku autobusowego zrobi pastucha z trzema czerwonymi literkami...(wiecie jakimi) Też pewnie mówią sobie, że wysyłają na biedniejszy kontynent... za Odrę

Log in to reply