pomoc w wyborze

• Użytkownik archiwalny

Witam, wiem, że to troche dziwny temat,ale budujemy z mężem dom i teraz przyszła pora na zakładanie szamba.Z wielu opcji zdecydowaliśmy się na szambo betonowe.Szukamy jakiegoś pożądnego, solidnego,które przetrwa przez lata z długą gwarancją i w miarę tanie.Właśnie ile może kosztować takie szambo?Ktoś może wie jak to wygląda?Ja znalazłam tutaj w miarę tanie
    było, minęło...
    Myślę, że skorzystam z tej oferty.

• Witam, wiem, że to
    troche dziwny temat,ale budujemy z mężem dom i teraz przyszła pora na zakładanie
    szamba.Z wielu opcji zdecydowaliśmy się na szambo betonowe.Szukamy jakiegoś
    pożądnego, solidnego,które przetrwa przez lata z długą gwarancją i w miarę
    tanie.Właśnie ile może kosztować takie szambo?Ktoś może wie jak to wygląda?

Witaj

A może warto pomyśleć o przydomowej oczyszczalni ścieków? Rzadziej się ją opróżnia, jest bardziej ekologiczna i nie "czuć" jej tak bardzo

• Admin

A może warto
    pomyśleć o przydomowej oczyszczalni ścieków? Rzadziej się ją opróżnia, jest bardziej
    ekologiczna i nie "czuć" jej tak bardzo

Popieram. Moim zdaniem, taki tradycyjny, betonowy zbiornik to dziś przeżytek.

• Użytkownik archiwalny

Witaj
    A może warto
    pomyśleć o przydomowej oczyszczalni ścieków? Rzadziej się ją opróżnia, jest bardziej
    ekologiczna i nie "czuć" jej tak bardzo

Również popieram, mam w domu przydomową oczyszczalnie i nie ma z nią problemów. Na dworze nie czuć zapachu ścieków, w domu z odpływów również nie zalatuje. Jak dobrze pamiętam raz na kwartał wsypujemy "bakterie", które rozkładają ścieki - kosz takich bakterii to ok 30-40 zł a starczają prawie na ponad rok.

Podsumowując może i większy jednorazowy koszt, ale wszystko zwraca się podczas eksploatacji - przez 5 lat nic nie było wybierane z oczyszczalni i nie ma takiej potrzeby

• Użytkownik archiwalny

Najtaniej wychodzi zrobienie z betonowych kręgów takich jak się robi studnie do wody. Wiele domów tak ma i w zależności od potrzeby można wkopać podwójną np. po 5 kręgów.
    Lub kupić betonowy zbiornik i wkopać w ziemię.
    Oczywiście polecane tu ekologiczne szambo to nowoczesne podejście. Ale wtedy nie jest tak pięknie, że można sobie stosować obojętnie jakie proszki czy chemię.

• Użytkownik archiwalny

jesli sie nie myle to przy przydomowej oczyszczalni odpada poźniejsze ewentualne podłączenie do sieci kanalizacyjnej

• jesli sie nie
    myle to przy przydomowej oczyszczalni odpada poźniejsze ewentualne
    podłączenie do sieci kanalizacyjnej

Oczyszczalnię przydomową można później podłączyć do sieci kanalizacyjnej. Tylko wtedy musisz już płacić za odprowadzanie ścieków.

• A Pani @Anetha oprócz tego, że edytowała swój post i dokleiła link do strony z szambami, ani razu nie zabrała głosu w dyskusji

• Admin

... i już nie zabierze.

Log in to reply