nie świeci się kontrolka niezapiętych pasów

• Użytkownik archiwalny

Fajne,
    widze ze u kolegi pali sie ladnie lampka niezapietych pasow, u mnie od samego poczatku nie mimo ze zarowka dobra jest. Gdzie jeszcze szukac przyczyny?

Sebastian

• Moderator

Fajne,
    widze ze u kolegi
    pali sie ladnie lampka niezapietych pasow, u mnie od samego poczatku nie mimo ze
    zarowka dobra jest. Gdzie jeszcze szukac przyczyny?

Często urywa się kabel w zapięciu pasa kierowcy, pod tą gumową osłonką. Możesz także sprawdzić czy złącze w okolicach hamulca ręcznego, gdzie kabel od zapięcia łączy się z wiązką idącą do liczników, nie jest zaśniedziałe.

• Użytkownik archiwalny

Często urywa się
    kabel w zapięciu pasa kierowcy, pod tą gumową osłonką. Możesz także sprawdzić czy
    złącze w okolicach hamulca ręcznego, gdzie kabel od zapięcia łączy się z wiązką
    idącą do liczników, nie jest zaśniedziałe.

To co kolega napisał, albo żarówka na desce przepalona.

• Użytkownik archiwalny

Witam,
    juz swieci, zarowka jest dobra tylko nie stykała, zamieniłem miejscami z awaryjnymi i zaczalem kombinowac az w koncu zaskoczyla. Po blisko trzech latach od kupna auta, bedzie mi przypominac o zapieciu pasów o czym notorycznie zapominam

Pozdrawiam
    Sebastian

• Użytkownik archiwalny

juz swieci, zarowka
    jest dobra tylko nie stykała, zamieniłem miejscami z awaryjnymi i zaczalem
    kombinowac az w koncu zaskoczyla. Po blisko trzech latach od kupna auta, bedzie mi
    przypominac o zapieciu pasów o czym notorycznie zapominam

Ja bym nie wytrzymał tyle bez tej żarówki

• A mi ta żarówka nie jest potrzebna, bo zapinanie pasów wykonuję odruchowo

• Użytkownik archiwalny

A mi ta żarówka nie
    jest potrzebna, bo zapinanie pasów wykonuję odruchowo

Najważniejsza żarówka na desce Tico.

Musze kiedyś dorobić sobie rezerwe od PB żeby świeciła.

Te oszczędności koreańczyków.

• Te oszczędności koreańczyków. oslabiony

Oryginalne wersje koreańskie miały kontrolkę rezerwy

• Użytkownik archiwalny

Oryginalne wersje
    koreańskie miały kontrolkę rezerwy

Ale na europe środkowo-wschonią w tym Polska zrobili tańszą wersje bez lampki rezerwy.

• Widocznie było takie zapotrzebowanie.

Na szczęście dorobienie tej kontrolki to żaden problem, bo nawet instalacja w samochodzie już jest położona

• Użytkownik archiwalny

Na szczęście
    dorobienie tej kontrolki to żaden problem, bo nawet instalacja w samochodzie już
    jest położona

Może w sobote jak będzie ciepełko zabiore się za zrobienie tej rezerwy

• A masz czujnik paliwa z sygnalizacją rezerwy

• Użytkownik archiwalny

A masz czujnik
    paliwa z sygnalizacją rezerwy

Nie mam narazie.

Kable wolne idące do baku podobno są.

Trzeba go do baku zamontować ale będzie masakra niedawno była konserwacja auta czarnym preparatem...

• Admin

Widocznie było
    takie zapotrzebowanie.

Pewnie tak. Nie sądzę, aby Koreańczycy z nudów zastosowali taką innowację, wymagającą:

• zmiany barwy i kształtu kontrolki przy zegarach
    • zmiany czujnika w baku
    • dołożenia styku elektrycznego w zacisku pasa kierowcy
    • dołożenia kawałka instalacji do tego styku
      a do tego zdecydowali się na pozostawienie starej instalacji biegnącej do czujnika w baku - niewykorzystany jeden przewód (marnotrawstwo?).

A teraz okazuje się, że za każdy taki gadżet organizacja EuroNCAP dodaje gwiazdki... I tak np. punkty dolicza się np. za sygnalizację dźwiękową niezapiętych pasów.
    W dusterze mam właśnie taką sygnalizację, przypominającą o zapięciu pasów nie tylko kierowcy, ale i pasażera. A właściwie wymuszającą, nie przypominającą - brzęczyk tak natrętnie naiwania po uszach przez półtorej minuty, że lepiej się zapiąć, niż słuchać tych pisków... A w Tico jest kulturalnie - jedynie lampka się świeci.

• Ale na europe
    środkowo-wschonią w tym Polska zrobili tańszą wersje bez lampki rezerwy.

Nie tańszą... Homologacja wymagała sygnalizatora świateł awaryjnych, którego w wersji koreańskiej nie było.

Log in to reply