Wymiana baku - co kupić?

• Użytkownik archiwalny

Muszę wymienić bak w moim Tico. Chciałbym też wymienić przewody paliwowe. Co musiałbym kupić prócz baku? Czy pływak da się bez problemu wyciągnąć z starego baku?

• Moderator

Muszę wymienić bak
    w moim Tico. Chciałbym też wymienić przewody paliwowe. Co musiałbym kupić prócz
    baku? Czy pływak da się bez problemu wyciągnąć z starego baku?

Bylo wiele razy na forum. Wystarczy poszukac. Odnosnie wymiany - sam musisz ocenic stan np przewodow paliwowych, ewentualnie wymienic. Filtr paliwa tez mozna dac nowy, jesli nie byl dawno wymieniany.

Moga byc problemy z odkreceniem niektorych srub zbiornika. Warto tez pomalowac i zakonserwowac nowo montowany zbiornik. Czujnik poziomu paliwa moze nie dac sie odkrecic - czesto koroduja sruby. Ale o tym przekonasz sie jak zdemontujesz bak.

• Użytkownik archiwalny

Odnosnie wymiany - sam musisz ocenic stan np przewodow
    hamulcowych...

n30- filtr paliwa, ewentualnie wężyki gumowe gdyby były sparciałe.
    Nowy bak zakonserwuj koniecznie.

• Użytkownik archiwalny

Ja wymieniałem bak chyba w lipcu 2010 kupiłem jakiś rzemieślniczy chyba ok 130 zł z filtrem. Po wyjęciu starego (niektóre śruby nie dały się odkręcić więc trzeba było poucinać i dać nowe) niestety nie udało mi się odkręcić czujnika paliwa więc musiałem kupić nowy, który też kapkę nie pasował w dodatku musiałem dokupić komplet śrubek przykręcających go do baku bo nie było ich w zestawie. Po zamontowaniu wszystkiego okazało się że pływak coś kiepsko wskazuje jak jest pełno to jeszcze ok potem od połowy nagle spada do zera - nie chce mi się tego demontować ponownie więc żonka nastawia zawsze licznik na zero przy tankowaniu do pełna i robi ok 400 km i znowu tankuje do pełna wchodzi różnie średnio ok 23 litrów (jazda do pracy i s powrotem po Krakowie)

• Użytkownik archiwalny

Chciałbym zachować mój pływak bo działa on naprawdę dobrze.

Bak zabezpieczę - jak kupie to najpierw pomaluje cały środkiem do konserwacji podwozia.

Jeśli chodzi o wężyki gumowe - da się je kupić? Bo dzwoniłem do hurtowni Daewoo, gdzie zwykle mają wszystko to mieli tylko przewody metalowe idące przez całe auto.

A zaciski którymi są łączone przewody da się ponownie użyć?
    Jak nie to jakie trzeba by kupić?

• Admin

Jeśli chodzi o
    wężyki gumowe - da się je kupić?

Da. W każdym sklepie ogólnomotoryzacyjnym. Kupuje się na metry. Trzeba tylko powiedzieć, żeby były do benzyny, czarne, gumowe, zbrojone (bo są też takie z przezroczystego tworzywa). No i trzeba znać łączną długość tych wężyków oraz ich średnicę wewnętrzną.

A zaciski którymi
    są łączone przewody da się ponownie użyć?

Da. Ale lepiej założyć nowe, nieskorodowane.

Jak nie to jakie
    trzeba by kupić?

Jednak tak. A kupić takie, aby pasowały na wężyki, wg ich zewnętrznej średnicy.

• Użytkownik archiwalny

A zaciski którymi

W moim przypadku nie dało się ich ponownie użyć. Do ściągania starych opasek nie potrzebne było żadne narzędzie, po prostu wystarczyło je skruszyć w rękach

• Użytkownik archiwalny

Jeśli chodzi o
    wężyki gumowe - da się je kupić?

Pewnie, w każdym sklepie z motoryzacyjnym, kupujesz na metry. Zresztą Leo wyjaśnił

A zaciski którymi

Jeśli są dobre to można, ale one kosztują grosze i nie warto się z nimi bawić, kupujesz wężyk, do tego od razu opaski dobierasz na miejscu. Zakładasz nowe i jeździsz spokojnie bez obawy, że z wężyka będzie ciekło

• Użytkownik archiwalny

Mój zbiornik po wyczyszczeniu z błota pokazał że ma 5 dziurek 3 takie że palce wchodziły, dwie mniejsze a potem jeszcze okazało się ze rurka którą pompka pobiera paliwo jest przerdzewiała i po dotknięciu odpada już przy demontażu. króciec powrotny już był dawno zgniły. Tak że powiem wam ze zbiornik marnie wyglądał, ale.... Zakupiłem puszkę szpachli z matą z włókna szklanego rurka i czas. Naprawiłem wszystko zalałem zbiornik wodą stał 24h i nic z niego nie wyciekło. Potem obsuszony bak z resztek wody montaż zalany PB 95 i jestem zadowolony że wydałem na niego tylko 20zl. Ciesze się z jego eksploatacji. Silnik zasilany LPG więc mogłem sobie pozwolić na długi brak zbiornika paliwa

• Użytkownik archiwalny

Muszę wymienić bak w moim Tico.

No to masz okazję w nowym zbiorniku zamontować czujnik poziomu paliwa z opcją wskaźnika rezerwy(o ile go nie masz
    a masz ochotę go mieć).

• Użytkownik archiwalny

Jeśli chodzi o przewody gumowe to wystarczy że kupie takie żeby wchodziły w miarę ciasno na mocowania w baku? Tak samo z zaciskami? Czy średnica przewody ma jakieś znaczenie?

Nie mam jak ściągnąć baku, i zobaczyć jakie przewody mam, tylko muszę wszystko kupić wcześniej a później tylko zmienić.

• Użytkownik archiwalny

Jeśli chodzi o
    przewody gumowe to wystarczy że kupie takie żeby wchodziły w miarę ciasno na
    mocowania w baku?

Tak.

Tak samo z zaciskami?

Tak.

Czy średnica przewody ma jakieś znaczenie?

Tak.
    Nie mogą być zbyt luźne, ponieważ opaska nie ściśnie dostatecznie mocno i mogą powstać wycieki.
    Nie mogą być zbyt ciasne, bo ich po prostu nie założysz.

Nie mam jak
    ściągnąć baku, i zobaczyć jakie przewody mam, tylko muszę wszystko kupić wcześniej a
    później tylko zmienić.

Przewody gumowe, przy zbiorniku będą prawdopodobnie takiej samej średnicy, co przy gaźniku. Zapamiętaj sobie ich wygląd mniej więcej, a najlepiej wiesz co?, kup przy okazji filtr paliwa i od razu dobierzesz średnicę wężyka, no nie ma siły musi pasować
    1 metr wężyka musisz kupić, jak zostanie to się przyda na przyszłość, o ile dobrze pamiętam to opasek potrzebujesz 6 sztuk.

Zaloguj się, aby odpowiedzieć

Wygląda na to, że twoje połączenie z Zlosniki.pl zostało przerwane. Proszę czekać, gdy staramy się je odnowić.