Dziwne piski


 • Użytkownik archiwalny

  Witam
  Przy małej prędkości coś mi w Ticusiu piszczy.Początkowo myślałem że to hamulce,oddałem do mechanika,i dowiedziałem się iż jest wszystko ok.Zastanawiam się czy to nie któreś z kół,przestaje po zatrzymaniu.A może pasek???Już nie wiem.Jeżeli to koło,to co może być uszkodzone???
  Z uwagi iż mam furę 5 miesięcy,wiem że moje pytania mogą być śmieszne, jednakże proszę o sugestię..
  Pozatym jestem bardzo zadowolony, nawet spalanie nie przekracza 5l/100 km.
  Pozdrawiam <img src="/images/graemlins/20.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Witam
  .Zastanawiam się czy to nie któreś z kół,przestaje po zatrzymaniu.A może pasek???Już nie wiem.Jeżeli > to koło,to co może być uszkodzone???

  spradź twoje podejrzenia.. bo tak to możemy gdybać a i tak nic nie pomozemy ... moze jakaś guma od przegubu gdzies obciera . .


 • Użytkownik archiwalny

  Z uwagi iż mam furę 5 miesięcy,wiem że moje pytania mogą być śmieszne, jednakże proszę o
  sugestię..

  Witam serdecznie!
  Jeżeli sam nie potrafisz zlokalizować tego pisku, to proponuję ci, zabierz ze sobą na przejażdżkę swoim ticusiem zaufaną osobę z dobrym słuchem i obyciem technicznym. Ja osobiście miałem taką osobę, uwierz mi, to naprawdę obniża koszty napraw. No i co czworo uszu, to nie dwoje. • Zastanawiam się czy to nie któreś z kół,przestaje po zatrzymaniu.A może pasek???Już nie
  wiem.Jeżeli to koło,to co może być uszkodzone???

  Skoro sam nie jesteś w stanie zlokalizować źródła pisku, to tym bardziej my na odległość nie jesteśmy w stanie jednoznacznie pomóc.


 • Użytkownik archiwalny

  Przy małej prędkości coś mi w Ticusiu piszczy.Początkowo myślałem że to hamulce,oddałem do
  mechanika,i dowiedziałem się iż jest wszystko ok.

  Piszczy tylko przy hamowaniu, czy również gdy auto się toczy?
  To, że z hamulcami wszystko w porządku nie wyklucza tego, że mogą wydawać z siebie czasem dźwięki. Przy niektórych zestawach klocki-tarcza lub szczęki-bęben rzeczą naturalną jest, że podczas hamowania pojawiają się piski. To tak a'propos diagnozy mechanika, nie twierdzę że to na pewno są hamulce.


 • Użytkownik archiwalny

  U mnie też coś piszczało przy małej prędkości . Sprawdziłem wszystkie możliwe opcje. Okazało się , że moje auto ma wyrobiony pierścień usczelniający pomiędzy kolektorem a tłumikiem przednim. Wjedź na kanał i przy uruchomionym silniku przytrzymaj tłumik przedni. Jak przstanie piszczeń to będzie to. Powodzenia .


 • Admin

  U mnie też coś piszczało przy małej prędkości . Sprawdziłem wszystkie
  możliwe opcje. Okazało się , że moje auto ma wyrobiony pierścień
  usczelniający pomiędzy kolektorem a tłumikiem przednim. Wjedź na kanał
  i przy uruchomionym silniku przytrzymaj tłumik przedni. Jak przstanie
  piszczeń to będzie to. Powodzenia .

  W Tico nie ma tłumika przedniego. Po kolei są: kolektor, katalizator, tłumik środkowy i tłumik tylny.
  Chyba więc chodziło Ci o uszczelkę (drucianą, stożkową) między kolektorem a katalizatorem? <img src="/images/graemlins/hmm.gif" alt="" /> • W Tico nie ma tłumika przedniego. Po kolei są: kolektor, katalizator, tłumik środkowy i tłumik tylny.
  Chyba więc chodziło Ci o uszczelkę (drucianą, stożkową) między kolektorem a katalizatorem?

  .... albo katalizatorem i tłumikiem środkowym.


 • Użytkownik archiwalny

  .... albo katalizatorem i tłumikiem środkowym.

  I tu przyznam ci rację- druciana stożkowa znajduje się pomiędzy katalizatorem, a tłumikiem środkowym. <img src="/images/graemlins/OK.GIF" alt="" />
  A piski wydobywaja się (przynajmniej u mnie tak było) na śrubach ze sprężynami mocującymi tłumik do katalizatora <img src="/images/graemlins/bzik.gif" alt="" /> • I tu przyznam ci rację- druciana stożkowa znajduje się pomiędzy katalizatorem, a tłumikiem środkowym.

  Wiem, bo wymieniałem tą część u siebie <img src="/images/graemlins/bzik.gif" alt="" />

  A piski wydobywaja się (przynajmniej u mnie tak było) na śrubach ze sprężynami mocującymi tłumik do katalizatora

  U mnie było podobnie przez pewien czas po wymianie obu tłumików i założeniu nowych śrub ze sprężynkami.


 • Admin

  .... albo katalizatorem i tłumikiem środkowym.

  Racja - "walnąłem się" o katalizator <img src="/images/graemlins/gris.gif" alt="" /> - na usprawiedliwienie napiszę, że za dużo wystąpiło słów na "K" <img src="/images/graemlins/hehe_.gif" alt="" />... nie, no oczywiście błąd wynikający z przeoczenia.
  Druciana, stożkowa uszczelka znajduje się między katem a rurą prowadzącą wprost do środkowego tłumika. Nie trzeba wykręcać katalizatora, aby się do niej dostać <img src="/images/graemlins/bzik.gif" alt="" /> - wystarczy odkręcić 2 śruby na sprężynkach, które trzymają rurę wylotową przy kacie.
  BTW czasem trudno dostać tę uszczelkę, a zamiennik, jaki zaproponował mi sprzedawca (taką uszczelkę z poldka <img src="/images/graemlins/hmm.gif" alt="" />) w ogóle nie pasował do Tico - uszczelka ta była o wiele za duża. • BTW czasem trudno dostać tę uszczelkę, a zamiennik, jaki zaproponował mi sprzedawca (taką uszczelkę z poldka ) w
  ogóle nie pasował do Tico - uszczelka ta była o wiele za duża.

  Dla pewności podam fotkę "osprzętu" przydatnego przy wymianie obu tłumików.


Log in to reply